Effectief Spanje start EK met ruime zege op Kroatië
BERLIJN (ANP) - Een uiterst effectief Spanje heeft in de eerste groepswedstrijd op het EK voetbal een tik uitgedeeld aan Kroatië. In Berlijn werd het 3-0. Die stand stond al na 45 minuten op het bord. Groepsgenoten Italië en Albanië spelen om 21.00 uur tegen elkaar.
Álvaro Morata maakte na bijna een halfuur de eerste treffer op aangeven van Fabián Ruiz en slaagde er daarmee in om als eerste Spanjaard ooit te scoren op drie verschillende EK's. Middenvelder Ruiz en verdediger Dani Carvajal, na een assist van de 16-jarige Lamine Yamal, bezorgden Spanje een ruimere voorsprong.
Kroatië, derde op het WK van 2022, kreeg wel degelijk kansen, maar onder anderen Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic en Ante Budimir slaagden er in de eerste helft niet in om Spanje pijn te doen. Ook tien minuten na rust ging de bal er na een scrimmage voor het doel van keeper Unai Simón niet in. Kort daarvoor stuitte Yamal, jongste speler ooit op een EK, op de Kroatische keeper Dominik Livakovic.
Strafschop
In de slotfase keerde Simón nog een strafschop van Bruno Petkovic, na een overtreding van Rodri op diezelfde Petkovic. De Kroatische invaller scoorde alsnog de 3-1 na alert reageren van een andere invaller: Ivan Perisic. Hij liep echter iets te vroeg in. Daardoor bleef het 3-0.
Spanje vervolgt het EK donderdag met een duel met Italië in Gelsenkirchen. De Kroaten zullen een dag eerder in Hamburg punten moeten pakken tegen Albanië.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Joris Mathijsen (46) wordt per 1 juni de nieuwe technisch directeur van Fortuna Sittard. Dat heeft de Limburgse voetbalclub donderdag bekendgemaakt. De oud-speler van onder meer Willem II, HSV en Feyenoord heeft bij Fortuna getekend tot de zomer van 2029.
1 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United is erin geslaagd de talentvolle Kobbie Mainoo voor langere tijd aan de club te binden. De 21-jarige middenvelder, international van Engeland, heeft zijn contract met vier jaar verlengd tot de zomer van 2031.
1 uur geledenBURNLEY (ANP) - Scott Parker heeft ontslag genomen als hoofdcoach bij Burnley, acht dagen nadat de club degradeerde uit de Premier League. Assistent-trainer Mike Jackson neemt de laatste vier wedstrijden de rol van hoofdtrainer op zich, meldt de club op zijn website.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - De Afghaanse voetbalsters dromen van deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. "Dat zou het mooiste zijn wat het team kan overkomen", zei doelvrouw Fatima Yousufi in reactie op de officiële erkenning door wereldbond FIFA van het team, dat bestaat uit vrouwen die zijn gevlucht voor de Taliban.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Coach Mikel Arteta van Arsenal was woedend op scheidsrechter Danny Makkelie na de 1-1 in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de halve finale van de Champions League. Makkelie wees in de 78e minuut van de wedstrijd naar de strafschopstip na een overtreding op Eberechi Eze, maar hij draaide zijn beslissing terug nadat videoarbiter Dennis Higler hem naar de beelden liet kijken.
6 uur geledenMADRID (ANP) - De eerste wedstrijd tussen Atlético Madrid en Arsenal in de halve finale van de Champions League is in een gelijkspel geëindigd: 1-1. De Nederlandse arbitrage vertolkte een hoofdrol. Danny Makkelie en videoscheidsrechter Dennis Higler moesten beslissen over drie potentiële strafschoppen. Beide doelpunten vielen uit een strafschop. Viktor Gyökeres zette Arsenal op voorsprong, Julián Alvarez maakte namens Atlético gelijk.
16 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR) - De Iraanse delegatie zal donderdag niet deelnemen aan het congres van wereldvoetbalbond FIFA in Vancouver. Dat meldt persbureau Reuters op basis van het Iraanse medium Tasnim News Agency. De afmelding zou te maken hebben met "ongepast gedrag van douaniers" op de luchthaven van Toronto. Volgens Tasnim zijn de drie vertegenwoordigers van de Iraanse voetbalbond op de eerste beschikbare vlucht teruggegaan richting Iran.
19 uur geleden