Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Effectief Spanje start EK met ruime zege op Kroatië

Effectief Spanje start EK met ruime zege op Kroatië

BERLIJN (ANP) - Een uiterst effectief Spanje heeft in de eerste groepswedstrijd op het EK voetbal een tik uitgedeeld aan Kroatië. In Berlijn werd het 3-0. Die stand stond al na 45 minuten op het bord. Groepsgenoten Italië en Albanië spelen om 21.00 uur tegen elkaar.

Álvaro Morata maakte na bijna een halfuur de eerste treffer op aangeven van Fabián Ruiz en slaagde er daarmee in om als eerste Spanjaard ooit te scoren op drie verschillende EK's. Middenvelder Ruiz en verdediger Dani Carvajal, na een assist van de 16-jarige Lamine Yamal, bezorgden Spanje een ruimere voorsprong.

Kroatië, derde op het WK van 2022, kreeg wel degelijk kansen, maar onder anderen Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic en Ante Budimir slaagden er in de eerste helft niet in om Spanje pijn te doen. Ook tien minuten na rust ging de bal er na een scrimmage voor het doel van keeper Unai Simón niet in. Kort daarvoor stuitte Yamal, jongste speler ooit op een EK, op de Kroatische keeper Dominik Livakovic.

Strafschop

In de slotfase keerde Simón nog een strafschop van Bruno Petkovic, na een overtreding van Rodri op diezelfde Petkovic. De Kroatische invaller scoorde alsnog de 3-1 na alert reageren van een andere invaller: Ivan Perisic. Hij liep echter iets te vroeg in. Daardoor bleef het 3-0.

Spanje vervolgt het EK donderdag met een duel met Italië in Gelsenkirchen. De Kroaten zullen een dag eerder in Hamburg punten moeten pakken tegen Albanië.

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

13 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

13 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

14 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

14 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

14 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

18 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

22 uur geleden