Effectief Spanje start EK met ruime zege op Kroatië
BERLIJN (ANP) - Een uiterst effectief Spanje heeft in de eerste groepswedstrijd op het EK voetbal een tik uitgedeeld aan Kroatië. In Berlijn werd het 3-0. Die stand stond al na 45 minuten op het bord. Groepsgenoten Italië en Albanië spelen om 21.00 uur tegen elkaar.
Álvaro Morata maakte na bijna een halfuur de eerste treffer op aangeven van Fabián Ruiz en slaagde er daarmee in om als eerste Spanjaard ooit te scoren op drie verschillende EK's. Middenvelder Ruiz en verdediger Dani Carvajal, na een assist van de 16-jarige Lamine Yamal, bezorgden Spanje een ruimere voorsprong.
Kroatië, derde op het WK van 2022, kreeg wel degelijk kansen, maar onder anderen Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic en Ante Budimir slaagden er in de eerste helft niet in om Spanje pijn te doen. Ook tien minuten na rust ging de bal er na een scrimmage voor het doel van keeper Unai Simón niet in. Kort daarvoor stuitte Yamal, jongste speler ooit op een EK, op de Kroatische keeper Dominik Livakovic.
Strafschop
In de slotfase keerde Simón nog een strafschop van Bruno Petkovic, na een overtreding van Rodri op diezelfde Petkovic. De Kroatische invaller scoorde alsnog de 3-1 na alert reageren van een andere invaller: Ivan Perisic. Hij liep echter iets te vroeg in. Daardoor bleef het 3-0.
Spanje vervolgt het EK donderdag met een duel met Italië in Gelsenkirchen. De Kroaten zullen een dag eerder in Hamburg punten moeten pakken tegen Albanië.
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.
57 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
23 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
23 uur geleden