Effectief Spanje start EK met ruime zege op Kroatië
BERLIJN (ANP) - Een uiterst effectief Spanje heeft in de eerste groepswedstrijd op het EK voetbal een tik uitgedeeld aan Kroatië. In Berlijn werd het 3-0. Die stand stond al na 45 minuten op het bord. Groepsgenoten Italië en Albanië spelen om 21.00 uur tegen elkaar.
Álvaro Morata maakte na bijna een halfuur de eerste treffer op aangeven van Fabián Ruiz en slaagde er daarmee in om als eerste Spanjaard ooit te scoren op drie verschillende EK's. Middenvelder Ruiz en verdediger Dani Carvajal, na een assist van de 16-jarige Lamine Yamal, bezorgden Spanje een ruimere voorsprong.
Kroatië, derde op het WK van 2022, kreeg wel degelijk kansen, maar onder anderen Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic en Ante Budimir slaagden er in de eerste helft niet in om Spanje pijn te doen. Ook tien minuten na rust ging de bal er na een scrimmage voor het doel van keeper Unai Simón niet in. Kort daarvoor stuitte Yamal, jongste speler ooit op een EK, op de Kroatische keeper Dominik Livakovic.
Strafschop
In de slotfase keerde Simón nog een strafschop van Bruno Petkovic, na een overtreding van Rodri op diezelfde Petkovic. De Kroatische invaller scoorde alsnog de 3-1 na alert reageren van een andere invaller: Ivan Perisic. Hij liep echter iets te vroeg in. Daardoor bleef het 3-0.
Spanje vervolgt het EK donderdag met een duel met Italië in Gelsenkirchen. De Kroaten zullen een dag eerder in Hamburg punten moeten pakken tegen Albanië.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft afscheid genomen van aanvaller Makan Aïko. De 24-jarige Fransman vertrekt naar het Portugese Tondela. Dat meldde de club uit Sittard op de eigen website.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Renée Slegers heeft haar contract bij Arsenal verlengd tot 2029. De Nederlandse coach leidde de voetbalsters van de club uit Londen afgelopen seizoen naar de zege in de Champions League.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Gabriel Martinelli heeft zijn excuses aangeboden aan Liverpool-speler Conor Bradley na een incident in de slotfase van de competitiewedstrijd tussen Arsenal en Liverpool van donderdagavond. De aanvaller van Arsenal gooide een bal op de net geblesseerd geraakte Bradley en duwde hem vervolgens over de zijlijn het veld uit.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax wil zich deze maand versterken met een verdedigende middenvelder, linksback en aanvaller. Dat vertelde trainer Fred Grim op een persmoment.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax begint zonder Wout Weghorst en Steven Berghuis aan de tweede helft van het seizoen. Beide spelers ontbreken zondag tijdens de uitwedstrijd tegen Telstar.
4 uur geledenJEDDAH (ANP) - Real Madrid heeft zich geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup. Het elftal van trainer Xabi Alonso was in Jeddah in Saudi-Arabië met 2-1 te sterk voor Atlético Madrid.
17 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de vierde keer op rij de Franse Supercup gewonnen. Het elftal van trainer Luis Enrique speelde in Koeweit-Stad met 2-2 gelijk en won vervolgens de strafschoppenserie met 4-1.
17 uur geleden