Effectief Spanje start EK met ruime zege op Kroatië
BERLIJN (ANP) - Een uiterst effectief Spanje heeft in de eerste groepswedstrijd op het EK voetbal een tik uitgedeeld aan Kroatië. In Berlijn werd het 3-0. Die stand stond al na 45 minuten op het bord. Groepsgenoten Italië en Albanië spelen om 21.00 uur tegen elkaar.
Álvaro Morata maakte na bijna een halfuur de eerste treffer op aangeven van Fabián Ruiz en slaagde er daarmee in om als eerste Spanjaard ooit te scoren op drie verschillende EK's. Middenvelder Ruiz en verdediger Dani Carvajal, na een assist van de 16-jarige Lamine Yamal, bezorgden Spanje een ruimere voorsprong.
Kroatië, derde op het WK van 2022, kreeg wel degelijk kansen, maar onder anderen Mateo Kovacic, Marcelo Brozovic en Ante Budimir slaagden er in de eerste helft niet in om Spanje pijn te doen. Ook tien minuten na rust ging de bal er na een scrimmage voor het doel van keeper Unai Simón niet in. Kort daarvoor stuitte Yamal, jongste speler ooit op een EK, op de Kroatische keeper Dominik Livakovic.
Strafschop
In de slotfase keerde Simón nog een strafschop van Bruno Petkovic, na een overtreding van Rodri op diezelfde Petkovic. De Kroatische invaller scoorde alsnog de 3-1 na alert reageren van een andere invaller: Ivan Perisic. Hij liep echter iets te vroeg in. Daardoor bleef het 3-0.
Spanje vervolgt het EK donderdag met een duel met Italië in Gelsenkirchen. De Kroaten zullen een dag eerder in Hamburg punten moeten pakken tegen Albanië.
Meer uit Voetbal
HAMBURG (ANP/DPA) - Hamburger SV heeft onlangs het dienstverband van sportief directeur Stefan Kuntz beëindigd vanwege beschuldigingen van ernstig wangedrag. Eerder voerde de Bundesliga-club familieomstandigheden aan voor het plotselinge vertrek van de Duitse oud-international.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale blijft aan de leiding gaan in de Italiaanse Serie A. De club uit Milaan speelde zondagavond in eigen huis met 2-2 gelijk tegen Napoli. Inter heeft na negentien wedstrijden 3 punten voorsprong op stadsgenoot AC Milan. Napoli volgt op 4 punten van de koploper.
15 uur geledenPORTO (ANP) - De Italiaan Francesco Farioli (36) blijft langer bij FC Porto. De voormalige trainer van Ajax verlengde zijn contract in de Portugese stad tot medio 2028 bij de koploper van Portugal. Farioli maakte vorig seizoen na één jaar de overstap van de Amsterdamse club naar FC Porto.
15 uur geledenJEDDAH (ANP) - Frenkie de Jong mocht zondag niet als captain van FC Barcelona de Spaanse Supercup als eerste omhooghouden. Hij kreeg in de blessuretijd een rode kaart waarna de aanvoerdersband vlak voor tijd naar Ronald Araújo ging. De Jong stond op de achtergrond toen de Uruguayaanse verdediger de beker na de 3-2-overwinning op Real Madrid als eerste in handen kreeg.
15 uur geledenJEDDAH (ANP) - FC Barcelona heeft voor de zestiende keer de Spaanse Supercup gewonnen. Het elftal van aanvoerder Frenkie de Jong, die in de slotfase met een rode kaart van het veld moest, versloeg aartsrivaal Real Madrid in het King Abdullah Sports City Stadium van Jeddah met 3-2. De Catalaanse topclub krijgt in totaal circa 9 miljoen euro als winnaar van het voetbaltoernooi, waarvan Saudi-Arabië opnieuw het gastland was.
15 uur geledenVERONA (ANP) - Met oud-Ajacied Kenneth Taylor in de basis heeft Lazio in de Serie A een nipte overwinning geboekt bij Hellas Verona. De middenmoter uit Rome won dankzij een laat eigen doelpunt van de thuisploeg met 1-0.
17 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de eerste competitiewedstrijd van 2026 de grootste zege van het seizoen geboekt. De Duitse koploper van coach Vincent Kompany versloeg in eigen huis VfL Wolfsburg met 8-1 en verstevigde daarmee de koppositie.
18 uur geleden