Effectief FC Twente wint subtopper van Fortuna Sittard
SITTARD (ANP) - FC Twente heeft de subtopper tegen Fortuna Sittard met 2-1 gewonnen. De ploeg van trainer Joseph Oosting had aan twee kansen genoeg om twee keer te scoren en handhaafde zich op de vijfde plaats, Fortuna behield ondanks de nederlaag de achtste plaats.
Sem Steijn schudde de wedstrijd na 35 minuten wakker. De topscorer van de Eredivisie loste het eerste schot op doel in de wedstrijd en het was meteen een doelpunt. Hij werkte de bal na een voorzet met buitenkant rechts van Michel Vlap langs Fortuna-doelman Mattijs Banderhorst.
Fortuna, dat in eigen huis al vaak won dit seizoen, had in de eerste 45 minuten weinig in te brengen en was na rust aanvankelijk ook niet heel dreigend. Totdat vrij onverwacht de Franse invaller Makan Aïko doorbrak en door Bart van Rooij in het strafschopgebied tegen de grond werd gewerkt. De Zweed Kristoffer Peterson benutte de penalty en bracht de Limburgers langszij: 1-1.
Nog geen vijf minuten later nam Twente opnieuw de leiding na een snelle aanval. Via Youri Regeer en Steijn kwam de bal voor de voeten van invaller Ricky van Wolfswinkel, die niet aarzelde en doel trof: 2-1. De manschappen van Oosting hielden in een hectische slotfase stand en gaan zich nu opmaken voor de volgende horde in de Europa League. Het Belgische Union is donderdag de tegenstander.
Meer uit Voetbal
SITTARD (ANP) - Algemeen directeur Marcel Schuyt is al na drie maanden vertrokken bij Fortuna Sittard. "De beslissing is genomen in goed overleg en komt voort uit een onwerkbare balans tussen werk en privé", meldt de nummer 8 van de Eredivisie.
12 minuten geledenFORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten en twee assists naar de volgende ronde van de play-offs om het Amerikaanse landskampioenschap geholpen. In het beslissende thuisduel met Nashville SC in de eerste ronde maakte de 38-jarige Argentijnse voetballer de eerste twee treffers en was hij de aangever bij de twee goals van landgenoot Tadeo Allende: 4-0.
28 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.
10 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.
10 uur geledenRABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.
10 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.
11 uur geledenSUNDERLAND (ANP) - Koploper Arsenal heeft in de Premier League punten verspeeld. De Londenaren moesten bij Sunderland genoegen nemen met een gelijkspel. Invaller Brian Brobbey zorgde in blessuretijd op acrobatische wijze voor de 2-2 namens Sunderland.
11 uur geleden