EF Education-EasyPost met debutant Van den Berg naar de Tour
FLORENCE (ANP) - EF Education-EasyPost verschijnt met Marijn van den Berg (24) aan de start van de Tour de France. De wielerploeg heeft maandagavond als een van de laatste teams zijn achtkoppige selectie bekendgemaakt.
De Amerikaanse WorldTour-formatie brengt verder onder anderen olympisch kampioen Richard Carapaz, de Ier Ben Healy en de Amerikaan Neilson Powless aan de start in Italië.
De 31-jarige Carapaz kroonde zich in 2021 op de Spelen in Tokio tot olympisch kampioen. Toen had de Ecuadoraan met de Giro al een eindzege in een grote ronde op zak. Carapaz eindigde daarnaast in de Vuelta, de Tour en de Giro al op het podium. Ook vorig jaar ambieerde de Zuid-Amerikaanse klimmer een goed klassement in de Tour, maar verdween hij na een zware val in de openingsetappe met een gebroken knieschijf uit het peloton. Dit seizoen mocht Carapaz al juichen in de Ronde van Zwitserland en de Ronde van Colombia en kroonde hij zich tot nationaal kampioen tijdrijden.
Met de Portugees Rui Costa, de Amerikaan Sean Quinn en de Italiaan Alberto Bettiol vaardigt EF Education nog drie kersverse nationale kampioenen op de weg af. Het trio gaat net zoals de Ier Ben Healy op zoek naar dagzeges in de geaccidenteerde etappes, terwijl Van den Berg voor zijn kansen mag gaan in de massasprints. De Amerikaan Neilson Powless droeg vorig jaar twee weken de bolletjestrui en staat voor zijn vijfde deelname aan de Tour.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - De rake strafcorner in de eerste WK-wedstrijd heeft hockeyster Yibbi Jansen een goed gevoel opgeleverd. De strafcornerspecialiste maakte in de openingswedstrijd van Oranje de tweede treffer tegen Chili (2-0-zege). "Dat is toch wel heel lekker. Je traint er een hoop op en als ie er in zo'n vol stadion ingaat, voelt dat heel goed", zei Jansen.
40 minuten geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) ontbreekt zondag door 'lichte fysieke klachten' in de teamfinale bij de EK turnen in Zagreb. Turnbond KNGU meldt in een persbericht geen 'onnodig risico' te willen nemen met het oog op de WK in Rotterdam in oktober dit jaar.
43 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren had zijn hockeysters goed zien spelen in de eerste wedstrijd op het WK in eigen land. De score had volgens hem wel hoger moeten uitvallen. Oranje won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0 van Chili.
46 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse hockeysters zijn het wereldkampioenschap in eigen land begonnen met een zege op Chili. Het team van bondscoach Raoul Ehren won in het Wagener Stadion in Amstelveen met 2-0.
1 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanna Veerman (24) heeft bij de EK in Zagreb nipt naast de medailles gegrepen in de toestelfinale op het onderdeel brug. De Volendamse kwam na een gedegen oefening tot 14,200 punten en werd daarmee vierde.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Emma Oosterwegel en Sofie Dokter doen volop mee om de medailles na zes onderdelen op de zevenkamp bij de EK atletiek in Birmingham.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Pauline Hondema heeft de finale bereikt van het verspringen op de EK atletiek in Birmingham. De 26-jarige atlete uit Assendelft eindigde in de kwalificatie als zevende met een afstand van 6,75 meter, goed voor deelname aan de finale op zondag.
5 uur geleden