EF Education-EasyPost met debutant Van den Berg naar de Tour
FLORENCE (ANP) - EF Education-EasyPost verschijnt met Marijn van den Berg (24) aan de start van de Tour de France. De wielerploeg heeft maandagavond als een van de laatste teams zijn achtkoppige selectie bekendgemaakt.
De Amerikaanse WorldTour-formatie brengt verder onder anderen olympisch kampioen Richard Carapaz, de Ier Ben Healy en de Amerikaan Neilson Powless aan de start in Italië.
De 31-jarige Carapaz kroonde zich in 2021 op de Spelen in Tokio tot olympisch kampioen. Toen had de Ecuadoraan met de Giro al een eindzege in een grote ronde op zak. Carapaz eindigde daarnaast in de Vuelta, de Tour en de Giro al op het podium. Ook vorig jaar ambieerde de Zuid-Amerikaanse klimmer een goed klassement in de Tour, maar verdween hij na een zware val in de openingsetappe met een gebroken knieschijf uit het peloton. Dit seizoen mocht Carapaz al juichen in de Ronde van Zwitserland en de Ronde van Colombia en kroonde hij zich tot nationaal kampioen tijdrijden.
Met de Portugees Rui Costa, de Amerikaan Sean Quinn en de Italiaan Alberto Bettiol vaardigt EF Education nog drie kersverse nationale kampioenen op de weg af. Het trio gaat net zoals de Ier Ben Healy op zoek naar dagzeges in de geaccidenteerde etappes, terwijl Van den Berg voor zijn kansen mag gaan in de massasprints. De Amerikaan Neilson Powless droeg vorig jaar twee weken de bolletjestrui en staat voor zijn vijfde deelname aan de Tour.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.
9 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
11 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
13 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
15 uur geleden