EF Education-EasyPost met debutant Van den Berg naar de Tour
FLORENCE (ANP) - EF Education-EasyPost verschijnt met Marijn van den Berg (24) aan de start van de Tour de France. De wielerploeg heeft maandagavond als een van de laatste teams zijn achtkoppige selectie bekendgemaakt.
De Amerikaanse WorldTour-formatie brengt verder onder anderen olympisch kampioen Richard Carapaz, de Ier Ben Healy en de Amerikaan Neilson Powless aan de start in Italië.
De 31-jarige Carapaz kroonde zich in 2021 op de Spelen in Tokio tot olympisch kampioen. Toen had de Ecuadoraan met de Giro al een eindzege in een grote ronde op zak. Carapaz eindigde daarnaast in de Vuelta, de Tour en de Giro al op het podium. Ook vorig jaar ambieerde de Zuid-Amerikaanse klimmer een goed klassement in de Tour, maar verdween hij na een zware val in de openingsetappe met een gebroken knieschijf uit het peloton. Dit seizoen mocht Carapaz al juichen in de Ronde van Zwitserland en de Ronde van Colombia en kroonde hij zich tot nationaal kampioen tijdrijden.
Met de Portugees Rui Costa, de Amerikaan Sean Quinn en de Italiaan Alberto Bettiol vaardigt EF Education nog drie kersverse nationale kampioenen op de weg af. Het trio gaat net zoals de Ier Ben Healy op zoek naar dagzeges in de geaccidenteerde etappes, terwijl Van den Berg voor zijn kansen mag gaan in de massasprints. De Amerikaan Neilson Powless droeg vorig jaar twee weken de bolletjestrui en staat voor zijn vijfde deelname aan de Tour.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is weer de beste Nederlandse tennisser. De 30-jarige Haarlemmer zakte op de maandag uitgebrachte wereldranglijst één positie, van 66 naar 67. Botic van de Zandschulp, die vorige week in Estoril al in de eerste ronde werd uitgeschakeld, viel terug van de 55e naar de 69e plaats.
8 minuten geledenPARIJS (ANP) - Remco Evenepoel is trots op zijn tweede plek in de Tour de France achter Tadej Pogačar, die met zijn vijfde eindzege gedeeld recordhouder is geworden in de Tour. Dat zei de Belg zondagavond op de persconferentie na de slotetappe in Parijs.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar wil zichzelf niet de druk van het schrijven van geschiedenis opleggen. Dat maakte de Sloveen zondagavond duidelijk tijdens de persconferentie na zijn vijfde eindzege in de Tour de France, waarmee hij gedeeld recordhouder is geworden in de belangrijkste wielerwedstrijd ter wereld.
10 uur geledenESTORIL (ANP/BELGA) - Luca Van Assche heeft het tennistoernooi van Estoril gewonnen. De 22-jarige Fransman rekende in de finale af met de 21-jarige Belg Alexander Blockx. Het werd 6-4 4-6 7-5.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel dacht al een jaar aan winnen in de Tour de France op de Champs-Élysées. Dat zei de Nederlander na zijn zege in de slotetappe van de Tour in het flashinterview.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Mexicaan Isaac Del Toro heeft het jongerenklassement van de Tour de France gewonnen. De 22-jarige renner van UAE Team Emirates zette zaterdag in de koninginnenrit al een grote stap naar de eindwinst van de witte trui door bijna 2 minuten te pakken op de 19-jarige Fransman Paul Seixas. Zondag kwam zijn trui ondanks een lekke band niet meer in gevaar, omdat halverwege de etappe de tijdsverschillen werden opgenomen. Lenny Martinez (Frankrijk) is derde geworden in het jongerenklassement.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tadej Pogačar (27) heeft zondag voor de derde keer op rij en voor de vijfde keer in zijn carrière de Tour de France gewonnen. Daarmee is de Sloveen gedeeld recordhouder geworden in de grootste wielerwedstrijd ter wereld met Jacques Anquetil, Eddy Merckx, Bernard Hinault en Miguel Induráin.
12 uur geleden