Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eeuwenoud glasmerk Riedel bang voor tijdelijke productiestop

Eeuwenoud glasmerk Riedel bang voor tijdelijke productiestop

KUFSTEIN (ANP/BLOOMBERG) - Het eeuwenoude glasmerk Riedel uit het Oostenrijkse Kufstein vreest tijdelijk de productie te moeten stilleggen door Europa's gasconflict met Rusland. Als het bedrijf te maken krijgt met energierantsoenen moet het waarschijnlijk zijn ovens uitzetten en dat is lastig. Zo'n oven is ervoor gemaakt altijd aan te staan, de oven laten afkoelen kan er zelfs voor zorgen dat hij kapot gaat.

Dit heeft Maximilian Riedel van de maker van luxewijnglazen en karaffen laten weten. Hij is de elfde generatie die het uit 1756 stammende familiebedrijf runt. De energierekeningen van de onderneming zijn de laatste maanden al met zeker 30 procent gestegen, maar de ovens zijn tot nu toe op maximale capaciteit blijven draaien. Dit is omdat Riedel erop rekent dat de energieprijzen nog hoger zullen worden.

Bedrijven in heel Europa bereiden zich voor op het ergste nu regeringen noodplannen maken voor mogelijke gastekorten in de winter. Riedel heeft meerdere fabrieken in Duitsland en daar werkt de regering aan een plan voor de verdeling van energie als de nood aan de man is. De vraag is waar een bedrijf als Riedel precies zal staan op de prioriteitenlijst van de overheid, aangezien het een leverancier is van niet-essentiële goederen.

In de Duitse politiek zijn glasfabrikanten wel gebruikt als voorbeeld van waarom de overheid heel voorzichtig te werk moet gaan met gasrantsoenering. Maar die discussie was vooral gericht op een bedrijf als Gerresheimer, dat glas produceert dat wordt gebruikt voor het maken van vaccinflacons. Het ging niet om producenten van luxeartikelen zoals Riedel.

Meer uit Financieel

Van Bruggen: impact afschaffing hypotheekrenteaftrek valt mee

APELDOORN (ANP) - Een afschaffing van de hypotheekrenteaftrek is minder ingrijpend dan vaak wordt gevreesd. Dat stelt financieel dienstverlener Van Bruggen, nu meerdere politieke partijen in hun verkiezingsprogramma willen stoppen met dit belastingvoordeel voor huizenbezitters.

8 minuten geleden
Hogere bonus voor Ryanair-personeel dat te grote bagage opmerkt

DUBLIN (ANP/BELGA) - De Ierse budgetvlieger Ryanair gaat medewerkers hogere bonussen uitkeren als ze passagiers betrappen die proberen te grote bagage op vluchten mee te brengen. "Ik wil dat ons personeel mensen betrapt die ons systeem proberen op te lichten", heeft Ryanair-topman Michael O'Leary gezegd.

36 minuten geleden
Rusland somberder over economie door hoge rente

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft zijn verwachtingen voor de economische groei dit jaar flink verlaagd. Waar het land eerder nog rekende op een plus van 2,5 procent, wordt nu niet meer dan 1,5 procent groei voorzien. Volgens de Russische minister van Financiën Anton Siluanov wordt de economie geremd door de hoge rente die de Russische centrale bank heeft ingevoerd om de inflatie binnen de perken te houden.

1 uur geleden
Bloomberg: topman achter Douwe Egberts verdient fors aan overname

AMSTERDAM (ANP) - Topman Rafa Oliveira van JDE Peet's, het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick, kan flink verdienen aan de overname van zijn bedrijf door het Amerikaanse frisdrankenconcern Keurig Dr Pepper. Dat heeft persbureau Bloomberg uitgerekend.

1 uur geleden
Krant: Chinese fabrikanten willen flink meer AI-chips maken

LONDEN (ANP/RTR) - Chinese chipfabrikanten streven ernaar de productie van chips voor toepassingen met kunstmatige intelligentie (AI) in het land volgend jaar te verdrievoudigen. Dat schrijft de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Op die manier zou China zijn afhankelijkheid van het Amerikaanse chipconcern Nvidia willen verminderen.

1 uur geleden
Rheinmetall gaat kruitfabriek bouwen in Roemenië

BOEKAREST (ANP/RTR) - Roemenië heeft een deal gesloten met het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall voor de bouw van een fabriek voor munitie-ontsteking in het land. Met die nieuwe vestiging is een investering van 535 miljoen euro gemoeid.

2 uur geleden
Kendrion grote winnaar op Damrak na verkoop Chinese activiteiten

AMSTERDAM (ANP) - Kendrion was woensdag een grote winnaar op de beurs in Amsterdam. De Nederlandse producent van elektromagnetische componenten maakte bekend zijn activiteiten in China te verkopen aan het lokale management. Ook konden beleggers reageren op de halfjaarresultaten van het bedrijf. Kendrion wist zijn nettowinst met bijna de helft op te voeren.

2 uur geleden