Eervolle begrafenis voor voorzitter EU-parlement Sassoli
ROME (ANP/AFP) - Politici uit Italië en andere Europese landen hebben vrijdag in Rome de laatste eer bewezen aan David Sassoli, de begin deze week overleden voorzitter van het Europees Parlement. De 65-jarige sociaaldemocraat die het parlement sinds juli 2019 voorzat, kreeg een staatsbegrafenis.
De uitvaartdienst in de Basiliek van Onze-Lieve-Vrouw van de Engelen en Martelaren werd bijgewoond door tal van hoogwaardigheidsbekleders, onder wie president Mattarella, de regeringsleiders van Frankrijk en Spanje en de EU-topbestuurders Charles Michel en Ursula von der Leyen. Over de kist lag de Europese vlag gedrapeerd. De ceremonie werd live uitgezonden met als motto ‘Ciao David’.
Premier Mario Draghi noemde Sassoli eerder "een symbool van balans, menselijkheid en vrijgevigheid". Hij had een dag eerder samen met duizenden anderen al de laatste eer betuigd aan Sassoli in het mortuarium waar hij lag opgebaard.
Sassoli lag sinds 26 december in een ziekenhuis in zijn vaderland vanwege een falend immuunsysteem. De plotselinge dood van de oud-journalist en nieuwspresentator zorgde voor geschokte reacties in en buiten zijn land. Het Europees Parlement herdenkt Sassoli komende maandag tijdens een speciale ceremonie in Straatsburg. Hij wordt naar verwachting opgevolgd door de Maltese christendemocrate Roberta Metsola.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
7 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
8 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
8 uur geleden