Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eervolle begrafenis voor voorzitter EU-parlement Sassoli

Eervolle begrafenis voor voorzitter EU-parlement Sassoli

ROME (ANP/AFP) - Politici uit Italië en andere Europese landen hebben vrijdag in Rome de laatste eer bewezen aan David Sassoli, de begin deze week overleden voorzitter van het Europees Parlement. De 65-jarige sociaaldemocraat die het parlement sinds juli 2019 voorzat, kreeg een staatsbegrafenis.

De uitvaartdienst in de Basiliek van Onze-Lieve-Vrouw van de Engelen en Martelaren werd bijgewoond door tal van hoogwaardigheidsbekleders, onder wie president Mattarella, de regeringsleiders van Frankrijk en Spanje en de EU-topbestuurders Charles Michel en Ursula von der Leyen. Over de kist lag de Europese vlag gedrapeerd. De ceremonie werd live uitgezonden met als motto ‘Ciao David’.

Premier Mario Draghi noemde Sassoli eerder "een symbool van balans, menselijkheid en vrijgevigheid". Hij had een dag eerder samen met duizenden anderen al de laatste eer betuigd aan Sassoli in het mortuarium waar hij lag opgebaard.

Sassoli lag sinds 26 december in een ziekenhuis in zijn vaderland vanwege een falend immuunsysteem. De plotselinge dood van de oud-journalist en nieuwspresentator zorgde voor geschokte reacties in en buiten zijn land. Het Europees Parlement herdenkt Sassoli komende maandag tijdens een speciale ceremonie in Straatsburg. Hij wordt naar verwachting opgevolgd door de Maltese christendemocrate Roberta Metsola.

Meer uit Buitenland

Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

1 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

2 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

4 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

6 uur geleden
Seguro verslaat uiterst rechtse Ventura in Portugese verkiezingen

LISSABON (ANP/AFP) - De centrumlinkse kandidaat António José Seguro heeft een overtuigende overwinning geboekt op zijn uiterst rechtse rivaal André Ventura bij de Portugese presidentsverkiezingen van zondag. Dat komt naar voren in twee gezaghebbende exitpolls.

7 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël wil controle over Westoever vergroten

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet heeft maatregelen goedgekeurd die de Israëlische controle over de bezette Westelijke Jordaanoever versterken en de weg vrijmaken voor verdere uitbreiding van Joodse nederzettingen in het Palestijnse gebied. Dat melden minister van Financiën Bezalel Smotrich en minister van Defensie Israel Katz.

8 uur geleden
Iran veroordeelt Nobelprijswinnares Mohammadi opnieuw

TEHERAN (ANP/AFP/DPA) - De al vaker veroordeelde Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi heeft nieuwe celstraffen gekregen, meldt haar advocaat. De activiste kreeg in 2023, toen ze in de gevangenis zat, de Nobelprijs voor de Vrede toegekend voor haar strijd tegen de onderdrukking van vrouwen in Iran en voor haar strijd voor mensenrechten en vrijheid. Het islamitische regime was uiterst kritisch over dat besluit.

11 uur geleden