Eerste zorgmedewerkers geprikt in Amsterdam, Assen en Den Haag
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam, Assen en Den Haag is het vaccineren van zorgpersoneel maandag begonnen. Op alle drie de locaties staan op de eerste dag zo'n driehonderd vaccinaties op de planning.
In Amsterdam, dat zwaar is getroffen door het coronavirus, krijgen de aankomende tijd zo'n 30.000 medewerkers van verpleeg- en verzorgingshuizen uit de hoofdstad en omliggende plaatsen een prik die ze beschermt tegen het virus. In Assen is om 09.00 uur de eerste prik gezet. Het vaccineren in de regio Drenthe gebeurt in de priklocatie naast het TT Circuit in Assen. GGD Haaglanden zette om 10.00 uur de eerste prik bij het stadion van voetbalclub ADO.
Verpleegkundige Dickey Heerkens (48) was maandagochtend als eerste aan de beurt in de RAI in de hoofdstad. Hij is blij dat het vaccin er eindelijk is. "Het is hoe langer de crisis duurt, steeds zwaarder om het vol te houden. Collega’s worden ziek, ik heb meegemaakt dat bewoners overlijden. Dat gaat je niet in de koude kleren zitten", liet hij via de GGD weten. "Met het vaccin voel ik mij beter beschermd."
Meeste besmettingen
Amsterdam zucht onder de virusuitbraak. Tijdens de tweede golf hoort de hoofdstad tot de steden met de meeste coronagevallen, ziekenhuisopnames en sterfgevallen. De stad stond vaak bovenaan de lijst van gemeenten met de meeste besmettingen. Zo ook zondag weer: Amsterdam noteerde 248 positieve testresultaten.
Wethouder Simone Kukenheim (zorg) zegt dat de afgelopen maanden "zeer zwaar zijn geweest voor onze stad". "Hoewel dat voorlopig nog even zo zal blijven, kunnen we door de vaccinaties langzaamaan weer vooruitkijken, perspectief zien", zegt Kukenheim. "Hopelijk komen er snel meer vaccins, zodat iedereen ingeënt kan worden."
31.000 medewerkers gevaccineerd
Vorige week begonnen de vaccinaties in Veghel, Rotterdam en Houten. Later deze week start het prikken van zorgmedewerkers in de rest van het land.
Ook ziekenhuismedewerkers die in de acute zorg werken worden sinds vorige week gevaccineerd. Tot en met zondag hebben 31.000 medewerkers het coronavaccin gekregen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Alle 218 demonstranten die vrijdag zijn aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft in Amsterdam zijn weer vrij. Een van hen heeft de nacht in een politiecel doorgebracht en mocht in de loop van de dag naar huis, zegt een politiewoordvoerder zaterdag.
3 uur geledenDINTELOORD (ANP) - De politie heeft deze week in het Brabantse dorp Dinteloord bijna 10.000 cobra's, lawinepijlen en zware shells (mortierbommen) gevonden in een garagebox aan de De Vriesstraat. Een 25-jarige man uit Dinteloord is woensdagavond aangehouden en vrijdagavond nog een 42-jarige man uit Steenbergen, meldt de politie zaterdag.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Massadonor Simon heeft afspraken gemaakt met de Stichting Donorkind over het doneren van zijn sperma. De stichting meldt dat Simon een contract heeft getekend waarin staat dat hij geen zaad meer mag doneren en ook niet aan nieuwe wensouders mag laten weten dat hij dat zou willen. Ook moet de donor het zaad dat nog bij klinieken ligt opgeslagen laten vernietigen.
8 uur geledenDE BILT (ANP) - De eerste officiële vorst van het najaar is een feit, meldt Weeronline. In De Bilt zakte de temperatuur zaterdagochtend vroeg naar -1,4 graden. Lokaal werd in de nacht van donderdag op vrijdag al de eerste vorst gemeten. Dat gebeurde in het zuiden van het land, op plekken in Brabant, Limburg en delen van Zeeland.
12 uur geledenGROU (ANP) - De A32 ter hoogte van het Friese Grou is vrijdagavond even voor middernacht in beide richtingen heropend. De weg ging donderdagavond dicht door een gevaarlijke situatie bij het Aquaduct Mid-Fryslân. De glasplaten van de lampen boven het wegdek konden naar beneden vallen. De werkzaamheden zijn sneller dan verwacht afgerond. Eerder vrijdagavond ging de weg in één rijrichting alweer open.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat kinderen niet meer automatisch alleen de achternaam van hun vader krijgen, als de ouders het niet eens worden over de naam. Een aangenomen motie van die strekking van PRO en D66 is vertaald in een wetsvoorstel dat in januari in consultatie gaat. Belanghebbenden krijgen dan de gelegenheid hun mening te geven voor het wetsvoorstel wordt ingediend.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft vrijdag naar schatting tussen de 150 en 200 demonstranten aangehouden bij de bouwplaats van een datacentrum van Microsoft aan de Plimsollweg in Amsterdam-West. Ze worden verdacht van huisvredebreuk, meldt de politie.
1 dag geleden