Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zitting verdachte moordplan Tim Hofman

Eerste zitting verdachte moordplan Tim Hofman

LELYSTAD (ANP) - Bij de rechtbank in Lelystad vindt woensdag een eerste inleidende zitting plaats tegen de 41-jarige man die wordt verdacht van het voorbereiden van een moordaanslag op tv-presentator Tim Hofman.

De verdachte, afkomstig uit Breda, liep op de avond van 6 september gewapend met onder meer een omgebouwd gaspistool het pand van BNNVARA in Hilversum binnen en zei dat hij Tim Hofman wilde doodschieten. Eerder die dag had hij zich ook al bij de receptie gemeld, maar toen met het verhaal dat hij een handtekening van Hofman wilde hebben. Na het tweede bezoek werd de politie gealarmeerd. Zij arresteerde de man direct buiten het pand.

Hofman deed in oktober aangifte tegen de man en reconstrueerde de gebeurtenissen in een uitzending van zijn programma BOOS. Hij las verklaringen van de verdachte en zei dat deze "naar eigen zeggen" kampt met "mentale problematiek". De verdachte zou hebben gezegd dat hij "namens Al Qaida" kwam, maar dat zou vooral bedoeld zijn geweest om "intimiderend over te komen".

Het zou om een eenling gaan, bekeerd tot de islam. Door Hofman te doden zou hij een signaal hebben willen afgeven aan de samenleving, gericht op "extreemlinkse personen". BOOS bestudeerde ook zijn posts op sociale media. Die kenmerkten zich onder meer door "anti-woke sentiment". Privéproblemen zouden de basis vormen voor tal van "misogyne posts".

Behalve van het voorbereiden van moord verdenkt het Openbaar Ministerie de man van bedreiging en verboden wapenbezit. De beveiliging van het pand van BNNVARA is sinds het incident opgeschroefd.

Meer uit Binnenland

Voor tweede keer ruit van nieuwe moskee in Assen ingegooid

ASSEN (ANP) - Voor de tweede keer in korte tijd is een ruit van de As-Soennah Moskee in aanbouw in Assen ingegooid. Dat bevestigt voorzitter Mohamed El Mourabit na berichtgeving van RTV Drenthe. Hij weet niet wie erachter zit. "Laten we hopen dat het niet erger wordt dan het kapot maken van een raam."

1 uur geleden
Dode bij brand in woning Leidschendam, politie doet onderzoek

LEIDSCHENDAM (ANP) - Bij een brand in een woning in Leidschendam is in de nacht van maandag op dinsdag een dode gevonden, meldt de politie. De brand woedde op de derde verdieping van een flat aan de Gravin Juliana van Stolberglaan.

3 uur geleden
Advocaat kroongetuige: waanzin dat veiligheid niet geregeld is

BREDA (ANP) - Het is "waanzin" dat de veiligheid rond Marengo-kroongetuige Nabil B. "nog steeds niet" goed geregeld is. Dat zegt zijn advocaat Peter Schouten in reactie op berichtgeving van Het Parool. De krant schrijft dat er grote zorgen zijn in de familie van B. nu hij binnenkort vrijkomt. Er is vrees dat vanuit de onderwereld via die naasten pogingen zullen worden ondernomen om B.'s verblijfplaats te achterhalen, hoewel zij niet zullen weten waar hij is.

4 uur geleden
Commissie: Nederland moet alles doen om genocide te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Nederland moet actie ondernemen om een dreigende genocide te voorkomen, waar ook ter wereld. Dat onderstreept de Commissie van advies inzake volkenrechtelijke vraagstukken (CAVV) in een ongevraagd advies aan de politiek. Hoewel de commissie het Israëlische geweld in Gaza niet noemt, heeft het advies daar duidelijk betrekking op.

16 uur geleden
Steeds meer boetes door foutjes met elektronisch slot OV-fiets

UTRECHT (ANP) - Vergissingen met de elektronische sloten die op steeds meer OV-fietsen zitten, leveren reizigers soms hoge onterechte boetes op. Zowel het aantal boetes als het aantal kwijtscheldingen achteraf is fors toegenomen, bevestigt de NS na berichtgeving door RTL Nieuws.

17 uur geleden
Zelensky: Oekraïne beter beschermd door Nederlandse bijdrage

KYIV (ANP) - Met de Nederlandse bijdrage aan de versterking van het Oekraïense luchtschild zal Oekraïne, en daarmee heel Europa, beter zijn beschermd tegen Russische terreur. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op het platform X. Kort daarvoor werd bekend dat Nederland voor 500 miljoen euro wapens, onder meer voor de Patriot-luchtafweer, koopt en aan Oekraïne geeft.

19 uur geleden
Nederland koopt wapens in VS voor Oekraïne, als eerste NAVO-land

DEN HAAG (ANP) - Nederland koopt voor 500 miljoen euro aan wapens in de VS, om die aan Oekraïne te geven. Dat meldt het ministerie van Defensie. Het gaat onder meer om munitie en onderdelen voor luchtafweersystemen. Nederland is het eerste NAVO-land dat op deze manier, via de VS, middelen aan Oekraïne doneert, aldus het departement.

19 uur geleden