Eerste zitting verdachte dodelijke schietpartij McDonald's Zwolle
ZWOLLE (ANP) - Bij de rechtbank in Zwolle vindt donderdag een eerste inleidende zitting plaats in de strafzaak tegen de 32-jarige man die wordt verdacht van het doodschieten van twee broers in een McDonald's in de Overijsselse hoofdstad. Volgens het Openbaar Ministerie was er sprake van een gerichte actie en gaat het om een dubbele moord.
Slachtoffers waren de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar. Op het moment van de schietpartij was het druk in het fastfoodrestaurant, gevestigd aan de Floresstraat in Zwolle-Noord. Onder de ooggetuigen bevonden zich veel kinderen. Een van de slachtoffers was op slag dood, voor het andere mocht een poging tot reanimatie niet meer baten.
Het dodelijke geweld voltrok zich op 30 maart, rond 18.00 uur. De verdachte, Veysel Ü., vluchtte maar heeft zich diezelfde avond in een politiebureau in Deventer gemeld, waarop hij werd aangehouden. Ü. zal donderdag niet op de zitting aanwezig zijn.
Diverse media hebben gemeld dat Ü., afkomstig uit het Gelderse Rozendaal, een hooglopend conflict over een geldschuld met de beide broers zou hebben gehad.
Voor de zitting donderdag zijn vier zalen gereserveerd. Behalve op grote belangstelling van de pers rekent de rechtbank op de komst van veel nabestaanden van de beide slachtoffers.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De concerten van de Amerikaanse rapper Ye in GelreDome in Arnhem komende zaterdag en maandag mogen doorgaan. Dat is de uitkomst van een kort geding in de rechtbank in Amsterdam dat het Centraal Joods Overleg (CJO) had aangespannen. De voorzieningenrechter ziet op dit moment geen concrete aanwijzingen dat de komst van Ye, ook wel Kanye West, een gevaar is voor de openbare orde.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meer dan 56.000 vmbo-leerlingen moeten door een technische fout een dag langer wachten op de uitslag van het praktijkdeel van hun examen. Dat is "onwijs vervelend" voor de leerlingen en zorgt voor extra werk voor docenten, zegt bestuurder Kim van Strien van de Algemene Onderwijsbond (AOb).
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rapper Ye, ook bekend als Kanye West, is voor de behandeling van het kort geding over zijn mogelijke inreisverbod al naar Nederland gekomen. Dat bevestigt Anis Boumanjal, de advocaat van de organisator van zijn aankomende concerten in Arnhem. Het kort geding wordt woensdagmiddag behandeld in de rechtbank van Amsterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-Kamervoorzitter Khadija Arib vreest dat de parlementaire enquête corona, waarin zij als getuige is opgeroepen, te veel draait om vooruitkijken en lessen leren voor de toekomst. "Prima, maar ik mis de nadruk op waarheidsvinding, op verantwoording afleggen", zei zij aan het einde van haar openbare verhoor.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volgens het College voor de Rechten van de Mens heeft omroepvereniging Ongehoord Nederland (ON!) zich schuldig gemaakt aan discriminatie. Dat oordeelde het onafhankelijke mensenrechteninstituut woensdag naar aanleiding van een vacaturetekst die de omroep in 2024 plaatste.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondanks de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël zit het Iraanse regime nog "stevig" in het zadel. Dat zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) woensdag in een Kamerdebat over de situatie in Iran. Er is verder "geen enkele aanwijzing" dat het bewind een gematigdere koers gaat varen.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) hoopt dat een deel van het ambassadepersoneel "binnenkort" terug kan gaan naar de Iraanse hoofdstad Teheran. De Nederlandse ambassademedewerkers werden begin maart tijdelijk verplaatst naar de Azerbeidzjaanse hoofdstad Bakoe.
15 uur geleden