Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zitting verdachte dodelijke schietpartij McDonald's Zwolle

Eerste zitting verdachte dodelijke schietpartij McDonald's Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Bij de rechtbank in Zwolle vindt donderdag een eerste inleidende zitting plaats in de strafzaak tegen de 32-jarige man die wordt verdacht van het doodschieten van twee broers in een McDonald's in de Overijsselse hoofdstad. Volgens het Openbaar Ministerie was er sprake van een gerichte actie en gaat het om een dubbele moord.

Slachtoffers waren de broers Ali (57) en Hüseyin (62) Torunlar. Op het moment van de schietpartij was het druk in het fastfoodrestaurant, gevestigd aan de Floresstraat in Zwolle-Noord. Onder de ooggetuigen bevonden zich veel kinderen. Een van de slachtoffers was op slag dood, voor het andere mocht een poging tot reanimatie niet meer baten.

Het dodelijke geweld voltrok zich op 30 maart, rond 18.00 uur. De verdachte, Veysel Ü., vluchtte maar heeft zich diezelfde avond in een politiebureau in Deventer gemeld, waarop hij werd aangehouden. Ü. zal donderdag niet op de zitting aanwezig zijn.

Diverse media hebben gemeld dat Ü., afkomstig uit het Gelderse Rozendaal, een hooglopend conflict over een geldschuld met de beide broers zou hebben gehad.

Voor de zitting donderdag zijn vier zalen gereserveerd. Behalve op grote belangstelling van de pers rekent de rechtbank op de komst van veel nabestaanden van de beide slachtoffers.

Meer uit Binnenland

COA: 'geen andere keuze' dan openhouden opvangplekken Hardenberg

TER APEL (ANP) - Opvangorgaan COA had "geen andere keuze" dan twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg open te houden, ook al hadden die zondag moeten sluiten. Dat zegt bestuurder Joeri Kapteijns.

1 uur geleden
Door politie neergeschoten 17-jarige is verdachte van beroving

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De 17-jarige jongen die afgelopen donderdag werd neergeschoten door de politie in Capelle aan den IJssel, is zelf verdachte van een beroving die eerder die dag plaatsvond. Dat meldt het Openbaar Ministerie maandagmiddag. De jongen raakte gewond door de beschieting. Zijn medische toestand is stabiel, aldus een woordvoerder.

1 uur geleden
Jetten en Tusk willen 'pragmatische oplossing' voor olieruzie

WARSCHAU (ANP) - Er moet een "pragmatische oplossing" komen voor de hoogoplopende ruzie tussen Oekraïne en Hongarije over olieleveranties, zei zowel premier Rob Jetten als de Poolse premier Donald Tusk maandag op een gezamenlijke persconferentie. Maar de laatste maakte ook duidelijk dat het conflict de miljardenlening van de EU aan Oekraïne niet kan stoppen.

2 uur geleden
Almeloër wilde eigen dood in scène zetten door vervalsen papieren

ZUTPHEN (ANP) - Een 31-jarige man uit Almelo heeft in mei en juni 2025 geprobeerd zijn eigen dood in scène te zetten. Hij vervalste officiële documenten, waaronder een geboorteakte, notariële verklaring en overlijdensakte. De man wilde een nieuw leven beginnen onder een andere naam en zo van zijn financiële problemen afkomen. Ook bedreigde hij onder anderen medewerkers van de gemeente Almelo, meldt de rechtbank in Zutphen.

2 uur geleden
Hardenberg dreigt COA met dwangsom als asiellocaties niet sluiten

HARDENBERG (ANP) - Hardenberg dreigt een dwangsom op te leggen aan opvangorgaan COA, wanneer die de opvanglocaties in Hardenberg en Loozen niet sluit. De Overijsselse gemeente heeft maandag besloten een zogeheten last onder dwangsom op te leggen, als ultimatum. Wanneer het COA niet aan de opdracht voldoet, moet het de dwangsom betalen.

3 uur geleden
Alarmcentrales: vooral hulpvragen van buiten het Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Alarmcentrales krijgen nog dagelijks hulpvragen van gestrande reizigers door de situatie in het Midden-Oosten. Nu de repatriëring vanuit onder meer Dubai en Oman is begonnen, krijgen alarmcentrales vooral meldingen van mensen die een tussenstop hadden met hun vlucht uit bijvoorbeeld Azië en nu niet terug naar huis kunnen.

3 uur geleden
Burgemeester Breda doet aangifte van doodsbedreiging op spandoek

BREDA (ANP) - Burgemeester van Breda Paul Depla doet aangifte van doodsbedreiging, bevestigt een woordvoerder berichtgeving van Omroep Brabant. Bij een kroeg aan de Meidoornstraat in het westen van de stad hing zondag enige tijd een spandoek waarop de tekst 'Depla dood' stond. De gemeente noemt de doodsbedreiging "onacceptabel".

3 uur geleden