Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zitting in strafzaak over moord op rapper Bigidagoe

Eerste zitting in strafzaak over moord op rapper Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Amsterdam is dinsdag de eerste openbare zitting in de strafzaak over het doodschieten van Danzel Silos, ook wel bekend als rapper Bigidagoe van rapformatie Zone 6. De vermoedelijke schutter die terechtstaat is de 20-jarige Amsterdammer Shairone S.

De schietpartij vond plaats op zondag 25 februari om iets voor 5.30 uur op de Rhoneweg in de buurt van het Amsterdamse station Sloterdijk. De 26-jarige rapper verliet op dat moment een feest dat hij die nacht had bijgewoond in een partycentrum.

De 20-jarige verdachte werd drie dagen later aangehouden op luchthaven Charles de Gaulle in Parijs. Hij zou vanuit daar naar Frans-Guyana hebben willen vluchten, maar werd door de grensbewaking aangehouden. Korte tijd later is hij naar Nederland overgebracht.

Conflict tussen rapgroepen

Tijdens de eerste inleidende zitting licht de officier van justitie de stand van het onderzoek toe en kan meer bekend worden over wat zich precies heeft afgespeeld bij het partycentrum. Een van de mogelijke scenario's is een conflict tussen verschillende rapgroepen. Mogelijk is dit ook de verklaring voor drie explosies in verschillende wijken in Amsterdam, een paar dagen na de schietpartij. Bij de eerste twee ontploffingen in Amsterdam-Noord en Amsterdam-Oost bleek de tekst 'war' op een muur te staan, de derde explosie was in Zuidoost.

Bigidagoe was op het moment van de moord in afwachting van een uitspraak van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie had tegen hem vier jaar cel geëist in de strafzaak die ging over de ontvoering van een rivaliserende rapper. De rechtbank verklaarde op 8 maart de strafzaak tegen Bigidagoe geëindigd. Joël H., beter bekend als rapper JoeyAK, werd veroordeeld tot vier jaar cel.

Meer uit Binnenland

Honderden hulpvragen van gestrande Nederlanders in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Bij Nederlandse alarmcentrales zijn sinds afgelopen weekend honderden meldingen binnengekomen naar aanleiding van de onrust in het Midden-Oosten. Het gaat onder meer om meldingen van Nederlanders die zijn gestrand in het gebied.

1 uur geleden
Invalkracht dagverblijf verdacht van onzedelijk betasten kinderen

AMSTERDAM (ANP) - Een 66-jarige invalkracht op een kinderdagverblijf in Amsterdam wordt ervan verdacht twee kinderen onzedelijk te hebben betast. Daarnaast vervolgt het Openbaar Ministerie de verdachte uit Almere voor het maken van kinderporno waarbij nog twee andere kinderen betrokken zijn.

1 uur geleden
Minder gasverbruik op stations, ProRail zet verwarming vaker uit

UTRECHT (ANP) - Het gasverbruik op treinstations is de afgelopen vijf jaar met 60 procent afgenomen, meldt ProRail. Dat komt onder meer doordat de spoorbeheerder de verwarming in hallen, wachtruimtes en toiletten alleen nog aanzet als dat noodzakelijk is. Voorheen werden die ruimtes standaard verwarmd.

1 uur geleden
Raad kritisch over taakstrafverbod bij geweld tegen hulpverleners

DEN HAAG (ANP) - Het plan om rechters te verbieden taakstraffen op te leggen bij geweld tegen hulpverleners, krijgt stevige kritiek van de Raad van State. Pas dit voorstel aan of dien het niet in, luidt de boodschap van de belangrijkste kabinetsadviseur aan het kabinet. Die vindt dat de bewegingsvrijheid van rechters en officieren van justitie te veel wordt ingeperkt door dit wetsvoorstel.

2 uur geleden
Rijksmuseum ontdekt nieuwe Rembrandt na twee jaar onderzoek

AMSTERDAM (ANP) - Het Rijksmuseum heeft een nieuwe Rembrandt ontdekt. Het is het schilderij Het visioen van Zacharias in de tempel, uit 1633. Twee jaar diepgaand onderzoek heeft aangetoond dat het echt door Rembrandt is geschilderd, meldt het museum maandag.

2 uur geleden
Strafrechtadvocaten bezoeken EBI weer, staking opgeschort

VUGHT (ANP) - Gedetineerden in de zwaarste gevangenisregimes kunnen hun advocaten weer ontvangen. Een groep van 46 advocaten heeft besloten hun staking op te schorten. Ze hervatten maandag hun bezoeken aan de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught en de vier Afdelingen voor Intensief Toezicht (AIT).

3 uur geleden
Meer mensen voelden zich onveilig in 2025

DEN HAAG (ANP) - Mensen voelden zich vaker onveilig in 2025 dan twee jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een bevolkingsonderzoek over veiligheid. Vorig jaar voelde 37 procent van de mensen zich weleens onveilig, bij het vorige peilmoment in 2023 was dat nog bijna 35 procent.

4 uur geleden