Eerste zitting in strafzaak over moord op rapper Bigidagoe
AMSTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Amsterdam is dinsdag de eerste openbare zitting in de strafzaak over het doodschieten van Danzel Silos, ook wel bekend als rapper Bigidagoe van rapformatie Zone 6. De vermoedelijke schutter die terechtstaat is de 20-jarige Amsterdammer Shairone S.
De schietpartij vond plaats op zondag 25 februari om iets voor 5.30 uur op de Rhoneweg in de buurt van het Amsterdamse station Sloterdijk. De 26-jarige rapper verliet op dat moment een feest dat hij die nacht had bijgewoond in een partycentrum.
De 20-jarige verdachte werd drie dagen later aangehouden op luchthaven Charles de Gaulle in Parijs. Hij zou vanuit daar naar Frans-Guyana hebben willen vluchten, maar werd door de grensbewaking aangehouden. Korte tijd later is hij naar Nederland overgebracht.
Conflict tussen rapgroepen
Tijdens de eerste inleidende zitting licht de officier van justitie de stand van het onderzoek toe en kan meer bekend worden over wat zich precies heeft afgespeeld bij het partycentrum. Een van de mogelijke scenario's is een conflict tussen verschillende rapgroepen. Mogelijk is dit ook de verklaring voor drie explosies in verschillende wijken in Amsterdam, een paar dagen na de schietpartij. Bij de eerste twee ontploffingen in Amsterdam-Noord en Amsterdam-Oost bleek de tekst 'war' op een muur te staan, de derde explosie was in Zuidoost.
Bigidagoe was op het moment van de moord in afwachting van een uitspraak van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie had tegen hem vier jaar cel geëist in de strafzaak die ging over de ontvoering van een rivaliserende rapper. De rechtbank verklaarde op 8 maart de strafzaak tegen Bigidagoe geëindigd. Joël H., beter bekend als rapper JoeyAK, werd veroordeeld tot vier jaar cel.
Meer uit Binnenland
BARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
5 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
8 uur geledenHELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw van 45 jaar gevonden in haar huis, meldt de politie. Een 33-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats is in dezelfde woning aangehouden. De politie gaat uit van een misdrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
9 uur geleden