Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zitting in strafzaak over moord op rapper Bigidagoe

Eerste zitting in strafzaak over moord op rapper Bigidagoe

AMSTERDAM (ANP) - In de rechtbank in Amsterdam is dinsdag de eerste openbare zitting in de strafzaak over het doodschieten van Danzel Silos, ook wel bekend als rapper Bigidagoe van rapformatie Zone 6. De vermoedelijke schutter die terechtstaat is de 20-jarige Amsterdammer Shairone S.

De schietpartij vond plaats op zondag 25 februari om iets voor 5.30 uur op de Rhoneweg in de buurt van het Amsterdamse station Sloterdijk. De 26-jarige rapper verliet op dat moment een feest dat hij die nacht had bijgewoond in een partycentrum.

De 20-jarige verdachte werd drie dagen later aangehouden op luchthaven Charles de Gaulle in Parijs. Hij zou vanuit daar naar Frans-Guyana hebben willen vluchten, maar werd door de grensbewaking aangehouden. Korte tijd later is hij naar Nederland overgebracht.

Conflict tussen rapgroepen

Tijdens de eerste inleidende zitting licht de officier van justitie de stand van het onderzoek toe en kan meer bekend worden over wat zich precies heeft afgespeeld bij het partycentrum. Een van de mogelijke scenario's is een conflict tussen verschillende rapgroepen. Mogelijk is dit ook de verklaring voor drie explosies in verschillende wijken in Amsterdam, een paar dagen na de schietpartij. Bij de eerste twee ontploffingen in Amsterdam-Noord en Amsterdam-Oost bleek de tekst 'war' op een muur te staan, de derde explosie was in Zuidoost.

Bigidagoe was op het moment van de moord in afwachting van een uitspraak van de rechtbank. Het Openbaar Ministerie had tegen hem vier jaar cel geëist in de strafzaak die ging over de ontvoering van een rivaliserende rapper. De rechtbank verklaarde op 8 maart de strafzaak tegen Bigidagoe geëindigd. Joël H., beter bekend als rapper JoeyAK, werd veroordeeld tot vier jaar cel.

Meer uit Binnenland

CJO is 'ontzet en geschokt' door schietpartij Bondi Beach

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.

1 uur geleden
Groepje demonstranten en veel politie bij het Concertgebouw

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.

1 uur geleden
Politici na Sydney: Joden moeten vrij hun geloof kunnen vieren

DEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.

1 uur geleden
Pro-Palestijnse groep na dagen weg uit pand Universiteit Utrecht

UTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.

1 uur geleden
Al 200.000 exemplaren verkocht van nieuw boek Dan Brown

AMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".

1 uur geleden
NCAB: eerste kaarsje Chanoeka krijgt extra betekenis na aanslag

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.

1 uur geleden
Politie: stank bij Concertgebouw veroorzaakt door boterzuur

AMSTERDAM (ANP) - De stank van zaterdag bij het Concertgebouw in Amsterdam werd veroorzaakt door boterzuur. Volgens een woordvoerder van de politie is vastgesteld dat deze stof het gebouw is binnengebracht. De politie doet onderzoek en heeft nog niemand aangehouden.

3 uur geleden