Eerste zeilers Ocean Race bereiken finish bij Scheveningen
DEN HAAG (ANP) - In Den Haag komen zondag en de dagen erna mogelijk enkele duizenden mensen samen voor The Ocean Race, de grootste zeilwedstrijd ter wereld. De voorlaatste etappe van de wedstrijd eindigt in Scheveningen. Daar is een heel evenement omheen gemaakt. De eerste schepen komen waarschijnlijk zondag tussen 13.00 en 15.30 uur aan. Ook koning Willem-Alexander is daarbij.
Tijdens de tussenstop in Den Haag zijn er races in de haven van Scheveningen. Ook zijn er optredens, staan er zeil-simulatoren en zijn er winkeltjes. Volgende week beginnen de zeilboten aan de laatste etappe van dit jaar. Dan verlaten ze Scheveningen en zetten ze koers naar de eindstreep bij het Italiaanse Genua.
De organisatoren en de gemeente Den Haag hebben maatregelen genomen vanwege de verwachte hitte. Zo kunnen bezoekers gratis drinkwater tappen en is er zonnebrandcrème beschikbaar bij een EHBO-post. Via omroepinstallaties krijgen bezoekers te horen dat ze goed moeten drinken en beschutting moeten zoeken.
De vorige editie van de zeilrace eindigde in juni 2018 in Den Haag. Toen stonden ongeveer 88.000 mensen naar de finish te kijken, en het randprogramma trok meer dan 200.000 bezoekers.
In augustus is het wereldkampioenschap zeilen voor de kust bij Scheveningen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De vier mannen die eerder deze maand werden aangehouden voor betrokkenheid bij een groot drugslab in een woonwijk in Den Haag, blijven langer vastzitten. Dat meldt het Openbaar Ministerie. Een 71-jarige man blijft dertig dagen langer zitten, van de drie andere verdachten is het voorarrest met negentig dagen verlengd.
15 minuten geledenAXEL (ANP) - De ouders en andere nabestaanden van de slachtoffers van het ernstige verkeersongeval in Vogelwaarde hebben "vol afschuw" kennisgenomen van het "asociale en roekeloze rijgedrag van de verdachte en de gigantische reeks grove verkeersovertredingen die hij op zo'n jonge leeftijd heeft begaan." Dat laat Namens de Familie weten.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Madonna is komend weekeinde zoals verwacht in Amsterdam. De Amerikaanse superster laat zich zaterdag zien tijdens het World Pride Music Festival in AFAS Live, kondigt ze woensdag aan via Instagram. Het is niet duidelijk of ze ook zal zingen.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Met 31,7 graden in De Bilt is woensdag de warmste 29 juli ooit. Het oude record uit 1948 is verbroken, meldt Weeronline. Toen werd een temperatuur van 31,5 graden gemeten.
2 uur geledenROERMOND (ANP) - De politie heeft de 14-jarige Nour, vermoedelijk doodgestoken door haar moeder, op 20 april gevonden op diens bed. Het meisje was met tape vastgebonden aan haar enkels en haar polsen. Ook ter hoogte van haar nek en mond was tape aangebracht. Dit zei het Openbaar Ministerie woensdag tijdens de eerste openbare zitting in de zaak tegen de moeder, de 59-jarige Fouzia R., bij de rechtbank in Roermond.
3 uur geledenVOGELWAARDE (ANP) - De 20-jarige verdachte van het dodelijke ongeval op 11 juni in het Zeeuwse Vogelwaarde beging eerder al "meerdere malen grove verkeersovertredingen". Volgens de rechtbank ging de man, die is geboren in Litouwen, "keer op keer" in de fout en bracht hij daarbij andere verkeersdeelnemers in gevaar. De verdachte heeft "kennelijk weinig zelfinzicht" in zijn rijgedrag, staat in een woensdag gepubliceerd verslag van de raadkamer van de rechtbank.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Treinreizigers van de NS zijn in het eerste halfjaar iets vaker te laat op hun bestemming aangekomen. Dat meldt de spoorvervoerder bij de presentatie van zijn halfjaarcijfers. De NS kampte onder meer met overlast van zomerhitte, het winterweer in januari en een aantal grote verstoringen aan de infrastructuur.
3 uur geleden