Eerste zege tennisster Williams op top 20-speelster in vier jaar
CINCINNATI (ANP) - Tennisster Venus Williams heeft op het grote WTA-toernooi van Cincinnati haar eerste overwinning op een speelster uit de mondiale top 20 in vier jaar tijd geboekt. De 43-jarige Amerikaanse versloeg in de eerste ronde Veronika Koedermetova uit Rusland met 6-4 7-5.
Williams, die met een wildcard was toegelaten tot het toernooi, toonde de nodige veerkracht in Ohio. De 7-voudig grandslamkampioene keek in de eerste set tegen een 1-4-achterstand aan, maar draaide de wedstrijd om met drie breaks. Ook in de tweede set nam Koedermetova, de nummer 16 van de wereld, een ruime voorsprong van 0-4. Williams herpakte zich opnieuw en won vanaf 1-5 zes games op rij.
"Ik hou van dit spel, het is wat ik doe", zei Williams na afloop. "De afgelopen jaren waren moeilijk qua blessures, maar ik wil spelen, sterk zijn en mezelf kunnen zijn. Dat is het belangrijkste voor mij."
Nieuwe comeback
Williams maakte in juni op het grastoernooi van Rosmalen een nieuwe comeback op de baan na een afwezigheid van zes maanden. Sindsdien speelde de huidige nummer 533 van de wereld onder meer met een wildcard op Wimbledon, waar ze in de eerste ronde verloor van Elina Svitolina uit Oekraïne.
Williams treft in de tweede ronde van het toernooi in Cincinnati de winnares van de wedstrijd tussen de Chinese Qinwen Zheng en de Belarussische Aljaksandra Sasnovitsj.
Meer uit Sport
BADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
3 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft de derde tijd gereden bij de tweede vrije training van de GP van Monaco. Net als in de eerste vrije training waren ook nu de twee Ferrari's sneller dan de 28-jarige Nederlander.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de finale op Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld was in de halve finale in vier sets te sterk voor Jakub Menšík uit Tsjechië: 7-5 6-2 3-6 6-3.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mathieu van der Poel bereidt zich in de Ronde van Zwitserland voor op de Tour de France. De 31-jarige Nederlander maakt in de vijfdaagse rittenkoers, van 17 tot en met 21 juni, zijn rentree in het wielerpeloton na een afwezigheid van ruim twee maanden. Van der Poel reed op 12 april met Parijs-Roubaix zijn laatste wedstrijd.
6 uur geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de GP van Monaco de derde tijd genoteerd. De 28-jarige Nederlander moest alleen de twee Ferrari's voor zich laten en gaf 0,513 seconden toe op de winnaar. Charles Leclerc reed op het stratencircuit in het prinsdom de snelste ronde (1.13,978) en bleef zijn teamgenoot Lewis Hamilton 0,226 seconden voor.
8 uur geledenBERLIJN (ANP) - Serena Williams (44) doet na haar geplande terugkeer als dubbelspeelster op het grastoernooi van Queen's in Londen ook mee aan het WTA-toernooi in Berlijn. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. Het is nog niet bekend met wie Williams in de Duitse hoofdstad zal dubbelen.
10 uur geleden