Eerste zege tennisster Williams op top 20-speelster in vier jaar
CINCINNATI (ANP) - Tennisster Venus Williams heeft op het grote WTA-toernooi van Cincinnati haar eerste overwinning op een speelster uit de mondiale top 20 in vier jaar tijd geboekt. De 43-jarige Amerikaanse versloeg in de eerste ronde Veronika Koedermetova uit Rusland met 6-4 7-5.
Williams, die met een wildcard was toegelaten tot het toernooi, toonde de nodige veerkracht in Ohio. De 7-voudig grandslamkampioene keek in de eerste set tegen een 1-4-achterstand aan, maar draaide de wedstrijd om met drie breaks. Ook in de tweede set nam Koedermetova, de nummer 16 van de wereld, een ruime voorsprong van 0-4. Williams herpakte zich opnieuw en won vanaf 1-5 zes games op rij.
"Ik hou van dit spel, het is wat ik doe", zei Williams na afloop. "De afgelopen jaren waren moeilijk qua blessures, maar ik wil spelen, sterk zijn en mezelf kunnen zijn. Dat is het belangrijkste voor mij."
Nieuwe comeback
Williams maakte in juni op het grastoernooi van Rosmalen een nieuwe comeback op de baan na een afwezigheid van zes maanden. Sindsdien speelde de huidige nummer 533 van de wereld onder meer met een wildcard op Wimbledon, waar ze in de eerste ronde verloor van Elina Svitolina uit Oekraïne.
Williams treft in de tweede ronde van het toernooi in Cincinnati de winnares van de wedstrijd tussen de Chinese Qinwen Zheng en de Belarussische Aljaksandra Sasnovitsj.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis raakte bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen zijn baanrecord op de 1500 meter, dat op 1.43,00 stond, kwijt aan Jordan Stolz. Die won in 1.42,55. Desondanks putte de olympisch en Nederlands kampioen hoop uit zijn tweede plaats met 1.43,31. "Ik ben maar één keer sneller geweest en dat is vijf jaar geleden", verwees hij naar het baanrecord. "Dat ik hiermee zilver pak achter een fenomeen, en de rest op afstand rijd, geeft zoveel zelfvertrouwen."
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Een ongeluk waarbij ze op haar fiets van de weg was gereden, heeft Jutta Leerdam er niet van weerhouden de zege op de 1000 meter te grijpen bij de wereldbeker in Heerenveen. Met 1.14,16 bleef ze wereldkampioene Miho Takagi uit Japan en landgenote Femke Kok voor. "Dit soort dingen maken je sterker. Dat je opstaat en weer positieve focus hebt", reageerde de 26-jarige schaatsster.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij de wereldbekerwedstrijd in Heerenveen voor de tweede keer dit seizoen de 1000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige schaatsster was met 1.14,17 nipt sneller dan de Japanse wereldkampioene Miho Takagi en landgenote Femke Kok.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Kjeld Nuis is bij de derde wereldbekerwedstrijd in Heerenveen als tweede geëindigd op de 1500 meter. De 36-jarige olympisch kampioen moest met 1.43,31 de zege laten aan de Amerikaan Jordan Stolz, die met 1.42,55 het baanrecord van Nuis uit de boeken reed (1.43,00). De Chinees Ning Zhongyan werd derde met een tijd van 1.43,87.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Heerenveen genoegen moeten nemen met de derde plaats op de 5000 meter. De 26-jarige schaatsster was met 6.51,83 langzamer dan de Noorse Ragne Wiklund, die met 6.49,01 de zege greep. Het zilver was voor Isabelle Weidemann uit Canada in 6.50,11.
15 uur geledenABU DHABI (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull laat anderen oordelen of Max Verstappen bezig is aan zijn beste seizoen in de Formule 1, maar de Fransman stelt wel dat "de wereld dit seizoen een nog buitengewonere Max heeft gezien."
18 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt terug op "een behoorlijke eerste dag in Abu Dhabi" waarop twee vrije trainingen werden verreden. De Britse coureur van McLaren zette bij beide trainingen de snelste tijd neer. "Ik ben er nog niet helemaal tevreden over, maar over het algemeen was het een positieve dag", aldus Norris in een persbericht van McLaren.
18 uur geleden