Eerste zege PEC Zwolle, Heracles kind van de rekening
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in de tiende speelronde van de Eredivisie eindelijk de eerste zege van het seizoen binnen, een gelukkige. Het thuisduel tegen Heracles Almelo, dat zichzelf zaterdagavond ernstig tekort deed, eindigde door een rake strafschop van Bram van Polen in 1-0. Dat feit bracht het puntentotaal van de Zwollenaren op vier.
Zij hadden al blij moeten zijn met 0-0. Een treffer van Kaj Sierhuis, die na ruim een uur de bal van dichtbij binnen tikte, werd door de VAR geannuleerd wegens buitenspel van de aangever. Niet veel later miste Rai 'Panenka' Vloet een penalty. Zijn stift van 11 meter ging ruim over het doel van Kostas Lamprou. De Griek onderscheidde zich ook nog enkele keren met goede reddingen, onder na een vrije trap van Sierhuis en een inzet van Delano Burgzorg.
Voor rust gebeurde er niet veel. Of het moest de rentree zijn van Navajo Bakboord na twee jaar blessure leed door een gescheurde kruisband. In het tweede team had hij al wel weer aantal wedstrijden gespeeld en voldoende gepresteerd volgens trainer Frank Wormuth om de rechtsback een basisplaats te gunnen.
Redan
PEC werd zeer sporadisch gevaarlijk, met name door huurling Daishawn Redan. De international van Jong Oranje kon de Almelose keeper Janis Blaswich echter niet voor onoverkomelijke problemen stellen. Ook op een poging van Dean Huiberts van afstand had hij een antwoord.
In de tweede helft kwam de hekkensluiter amper nog in het verhaal voor, behoudens een voorzichtig slotoffensief. Heracles had het aan zichzelf te wijten dat het daar nog van kwam. Drie minuten voor het verstrijken van de reguliere tijd ging Huiberts onderuit. De VAR haalde scheidsrechter Marc Nagtegaal naar het beeldscherm aan de zijlijn om hem te laten zien dat Mats Knoester Huiberts op de voet was gaan staan. De bal ging alsnog op de stip en Van Polen faalde niet.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - De in Rotterdam geboren international Sidny Lopes Cabral van Kaapverdië heeft het mooiste doelpunt van het WK gemaakt, zo heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De 23-jarige Kaapverdiër maakte in de zestiende finale tegen Argentinië in de 103e minuut in de verlenging de 2-2.
2 minuten geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Micky van de Ven ziet dat Tottenham Hotspur veranderd is ten opzichte van het moeizame vorige seizoen. "Je kan zien dat de club nieuwe ambitie heeft", zei de verdediger van Oranje tegen BBC in Sydney, waar de club zich voorbereidt op het nieuwe seizoen en woensdag tegen Sydney FC speelt.
4 uur geledenROME (ANP/AFP) - Andrea Pirlo wordt niet de nieuwe bondscoach van Italië. Dat meldt de 47-jarige oud-voetballer op Instagram.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft fel gereageerd op critici van het WK voetbal en hen beschuldigd van het verspreiden van haat en valse verhalen. Hij verdedigt in een open brief het toernooi als een succes dat eenheid, veiligheid en inclusiviteit vierde.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Miguel Rodríguez vertrekt na twee seizoenen bij FC Utrecht. De 23-jarige Spaanse buitenspeler keert terug naar zijn eigen land en gaat daar spelen voor Deportivo Alavés, dat afgelopen seizoen op het hoogste niveau als veertiende eindigde.
9 uur geledenMARIBOR (ANP/DPA) - Slavko Vinčić beëindigt zijn loopbaan als scheidsrechter. De 46-jarige Sloveen heeft dat besloten een week nadat hij de finale op het wereldkampioenschap tussen Spanje en Argentinië leidde.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Thibaut Courtois is blij met Mark van Bommel als nieuwe bondscoach van de Belgische voetballers. Dat zei de doelman van Real Madrid tegen journalisten tijdens een sponsorevenement.
1 dag geleden