Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zege PEC Zwolle, Heracles kind van de rekening

Eerste zege PEC Zwolle, Heracles kind van de rekening

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in de tiende speelronde van de Eredivisie eindelijk de eerste zege van het seizoen binnen, een gelukkige. Het thuisduel tegen Heracles Almelo, dat zichzelf zaterdagavond ernstig tekort deed, eindigde door een rake strafschop van Bram van Polen in 1-0. Dat feit bracht het puntentotaal van de Zwollenaren op vier.

Zij hadden al blij moeten zijn met 0-0. Een treffer van Kaj Sierhuis, die na ruim een uur de bal van dichtbij binnen tikte, werd door de VAR geannuleerd wegens buitenspel van de aangever. Niet veel later miste Rai 'Panenka' Vloet een penalty. Zijn stift van 11 meter ging ruim over het doel van Kostas Lamprou. De Griek onderscheidde zich ook nog enkele keren met goede reddingen, onder na een vrije trap van Sierhuis en een inzet van Delano Burgzorg.

Voor rust gebeurde er niet veel. Of het moest de rentree zijn van Navajo Bakboord na twee jaar blessure leed door een gescheurde kruisband. In het tweede team had hij al wel weer aantal wedstrijden gespeeld en voldoende gepresteerd volgens trainer Frank Wormuth om de rechtsback een basisplaats te gunnen.

Redan

PEC werd zeer sporadisch gevaarlijk, met name door huurling Daishawn Redan. De international van Jong Oranje kon de Almelose keeper Janis Blaswich echter niet voor onoverkomelijke problemen stellen. Ook op een poging van Dean Huiberts van afstand had hij een antwoord.

In de tweede helft kwam de hekkensluiter amper nog in het verhaal voor, behoudens een voorzichtig slotoffensief. Heracles had het aan zichzelf te wijten dat het daar nog van kwam. Drie minuten voor het verstrijken van de reguliere tijd ging Huiberts onderuit. De VAR haalde scheidsrechter Marc Nagtegaal naar het beeldscherm aan de zijlijn om hem te laten zien dat Mats Knoester Huiberts op de voet was gaan staan. De bal ging alsnog op de stip en Van Polen faalde niet.

Meer uit Voetbal

Trump: FIFA wil 75 miljoen dollar bijdragen aan voetbal in Gaza

WASHINGTON (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA wil 75 miljoen dollar, ongeveer 63 miljoen euro, bijdragen aan voetbalgerelateerde projecten in Gaza. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump na de eerste bijeenkomst van een nieuwe Vredesraad over de wederopbouw van de Gazastrook.

1 uur geleden
Tot twee jaar cel geëist tegen voetbalfans Senegal op Afrika Cup

RABAT (ANP/AFP) - Tegen achttien supporters van de nationale voetbalploeg van Senegal zijn in Marokko celstraffen tot twee jaar geëist. Zij zouden zich tijdens de finale van de Afrika Cup in Rabat hebben misdragen.

1 uur geleden
Lagsir (22) stopt als profvoetballer na zware knieblessures

ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.

4 uur geleden
Trainer Verberne definitief weg bij FC Eindhoven na beenbreuk

EINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.

6 uur geleden
Oranje-international Frimpong nadert rentree bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.

7 uur geleden
AZ-trainer Echteld blij met terugkeer 'sterkhouders' voor FC Noah

JEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.

21 uur geleden
Gordon helpt Newcastle met vier treffers aan 6-1-zege bij Qarabag

BAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.

21 uur geleden