Eerste zege PEC Zwolle, Heracles kind van de rekening
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in de tiende speelronde van de Eredivisie eindelijk de eerste zege van het seizoen binnen, een gelukkige. Het thuisduel tegen Heracles Almelo, dat zichzelf zaterdagavond ernstig tekort deed, eindigde door een rake strafschop van Bram van Polen in 1-0. Dat feit bracht het puntentotaal van de Zwollenaren op vier.
Zij hadden al blij moeten zijn met 0-0. Een treffer van Kaj Sierhuis, die na ruim een uur de bal van dichtbij binnen tikte, werd door de VAR geannuleerd wegens buitenspel van de aangever. Niet veel later miste Rai 'Panenka' Vloet een penalty. Zijn stift van 11 meter ging ruim over het doel van Kostas Lamprou. De Griek onderscheidde zich ook nog enkele keren met goede reddingen, onder na een vrije trap van Sierhuis en een inzet van Delano Burgzorg.
Voor rust gebeurde er niet veel. Of het moest de rentree zijn van Navajo Bakboord na twee jaar blessure leed door een gescheurde kruisband. In het tweede team had hij al wel weer aantal wedstrijden gespeeld en voldoende gepresteerd volgens trainer Frank Wormuth om de rechtsback een basisplaats te gunnen.
Redan
PEC werd zeer sporadisch gevaarlijk, met name door huurling Daishawn Redan. De international van Jong Oranje kon de Almelose keeper Janis Blaswich echter niet voor onoverkomelijke problemen stellen. Ook op een poging van Dean Huiberts van afstand had hij een antwoord.
In de tweede helft kwam de hekkensluiter amper nog in het verhaal voor, behoudens een voorzichtig slotoffensief. Heracles had het aan zichzelf te wijten dat het daar nog van kwam. Drie minuten voor het verstrijken van de reguliere tijd ging Huiberts onderuit. De VAR haalde scheidsrechter Marc Nagtegaal naar het beeldscherm aan de zijlijn om hem te laten zien dat Mats Knoester Huiberts op de voet was gaan staan. De bal ging alsnog op de stip en Van Polen faalde niet.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal oefent op 27 maart tegen Noorwegen in de Johan Cruijff ArenA. De KNVB heeft het Philips Stadion in Eindhoven uitgekozen voor de vriendschappelijke interland van vier dagen later tegen Ecuador. Beide duels beginnen om 20.45 uur, meldt de voetbalbond.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot gaat vrijdag in gesprek met Mohamed Salah. De trainer van Liverpool beslist vervolgens of de aanvaller uit Egypte in de selectie zit voor de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Brighton & Hove Albion.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kenneth Taylor is mogelijk beschikbaar voor Ajax in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord. "Er zijn mogelijkheden voor de winterstop voor hem", zei interim-trainer Fred Grim. "Misschien al wel richting de wedstrijd van zondag."
22 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
1 dag geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
1 dag geleden