Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zege PEC Zwolle, Heracles kind van de rekening

Eerste zege PEC Zwolle, Heracles kind van de rekening

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft in de tiende speelronde van de Eredivisie eindelijk de eerste zege van het seizoen binnen, een gelukkige. Het thuisduel tegen Heracles Almelo, dat zichzelf zaterdagavond ernstig tekort deed, eindigde door een rake strafschop van Bram van Polen in 1-0. Dat feit bracht het puntentotaal van de Zwollenaren op vier.

Zij hadden al blij moeten zijn met 0-0. Een treffer van Kaj Sierhuis, die na ruim een uur de bal van dichtbij binnen tikte, werd door de VAR geannuleerd wegens buitenspel van de aangever. Niet veel later miste Rai 'Panenka' Vloet een penalty. Zijn stift van 11 meter ging ruim over het doel van Kostas Lamprou. De Griek onderscheidde zich ook nog enkele keren met goede reddingen, onder na een vrije trap van Sierhuis en een inzet van Delano Burgzorg.

Voor rust gebeurde er niet veel. Of het moest de rentree zijn van Navajo Bakboord na twee jaar blessure leed door een gescheurde kruisband. In het tweede team had hij al wel weer aantal wedstrijden gespeeld en voldoende gepresteerd volgens trainer Frank Wormuth om de rechtsback een basisplaats te gunnen.

Redan

PEC werd zeer sporadisch gevaarlijk, met name door huurling Daishawn Redan. De international van Jong Oranje kon de Almelose keeper Janis Blaswich echter niet voor onoverkomelijke problemen stellen. Ook op een poging van Dean Huiberts van afstand had hij een antwoord.

In de tweede helft kwam de hekkensluiter amper nog in het verhaal voor, behoudens een voorzichtig slotoffensief. Heracles had het aan zichzelf te wijten dat het daar nog van kwam. Drie minuten voor het verstrijken van de reguliere tijd ging Huiberts onderuit. De VAR haalde scheidsrechter Marc Nagtegaal naar het beeldscherm aan de zijlijn om hem te laten zien dat Mats Knoester Huiberts op de voet was gaan staan. De bal ging alsnog op de stip en Van Polen faalde niet.

Meer uit Voetbal

Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

2 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

2 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

3 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

4 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

6 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

7 uur geleden
Oekraïne bespreekt financiering oorlog met VS en Europa

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Oekraïne heeft de Verenigde Staten en Europese bondgenoten berekeningen voorgelegd over hoeveel geld volgend jaar nodig is om de oorlog tegen Rusland voort te zetten. Ook is besproken hoe een verwacht financieringstekort kan worden gedekt. Dat meldde de Oekraïense inlichtingenchef Rustem Oemerov na overleg in Brussel.

13 uur geleden