Eerste zege in ruim twee maanden voor sc Heerenveen in Eredivisie
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na ruim twee maanden weer een overwinning in de Eredivisie behaald. De Friezen versloegen Heracles Almelo met ruime cijfers: 3-0.
Met de zege neemt de druk op Kees van Wonderen wat af. De trainer zei vrijdag dat het wat hem betreft "twee voor twaalf" is bij de club en dat resultaten snel nodig zijn.
Tegen Heracles nam Heerenveen vanaf het begin het initiatief. Doelman Michael Brouwer redde in de 5e minuut op een kopbal van Luuk Brouwers. Kort daarna was het alsnog raak. Osame Sahraoui draaide met een goede beweging weg bij verdediger Navajo Bakboord en schoot met links in de verre hoek raak (1-0).
Brouwers
Brouwers verdubbelde halverwege de eerste helft de voorsprong met een fraai afstandsschot. De middenvelder bepaalde in de 73e minuut ook de eindstand. Op aangeven van Mats Köhlert schoot Brouwers via de onderkant van de lat raak: 3-0.
Bij Heracles speelde Justin Hoogma zijn honderdste wedstrijd in de Eredivisie. Zijn vader Nico-Jan Hoogma, directeur bij Heracles, kwam tot 217 duels.
Heerenveen, dat 20 augustus bij FC Utrecht voor het laatst won, heeft na tien duels 10 punten en staat elfde. Heracles is achtste met 12 punten.
Meer uit Voetbal
EMMEN/LEEUWARDEN (ANP) - ADO Den Haag heeft door de zege bij FC Emmen promotie naar de Eredivisie voor het grijpen. De ploeg van trainer Robin Peter won in Emmen met 1-0 door een vroege treffer van Daryl van Mieghem, maar is door de zege van Willem II bij Top Oss (1-3) deze speelronde nog niet zeker van promotie.
11 uur geledenZWOLLE (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen PEC Zwolle en FC Groningen heeft geen winnaar opgeleverd. In Zwolle scoorden beide ploegen één keer: 1-1. Het duel eerder dit seizoen in Groningen eindigde ook al in 2-2.
11 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard kan geen supporters meenemen naar de Eredivisiewedstrijd bij FC Volendam zaterdag. De lokale driehoek in Volendam laat geen uitsupporters toe bij de competitiewedstrijd.
14 uur geledenPERTH (ANP) - Australië heeft zich als eerste land gekwalificeerd voor het WK voetbal voor vrouwen in 2027. Dat toernooi vindt plaats in Brazilië, dat als gastland al verzekerd is van deelname.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie probeert rustig te blijven onder de huidige situatie bij Feyenoord. "Ik zie en hoor dat de onrust er is. Ik ontken dat niet, ik erken het. Verder kan ik er niet zoveel mee", zei de trainer vrijdag tijdens een persconferentie.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Óscar García bestempelt zichzelf als een "veeleisende coach". Dat zei de 52-jarige Spanjaard in aanloop naar de competitiewedstrijd van Ajax op zaterdagavond in de Johan Cruijff ArenA tegen Sparta Rotterdam. Ajax staat vijfde in de Eredivisie met een achterstand van 24 punten op koploper PSV.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan zaterdag in de thuiswedstrijd tegen NEC nog niet beschikken over Guus Til. De aanvallende middenvelder raakte een maand geleden geblesseerd en staat inmiddels weer op het trainingsveld, maar is nog niet fit genoeg om te spelen. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag op een persconferentie.
20 uur geleden