Eerste zege in ruim twee maanden voor sc Heerenveen in Eredivisie
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na ruim twee maanden weer een overwinning in de Eredivisie behaald. De Friezen versloegen Heracles Almelo met ruime cijfers: 3-0.
Met de zege neemt de druk op Kees van Wonderen wat af. De trainer zei vrijdag dat het wat hem betreft "twee voor twaalf" is bij de club en dat resultaten snel nodig zijn.
Tegen Heracles nam Heerenveen vanaf het begin het initiatief. Doelman Michael Brouwer redde in de 5e minuut op een kopbal van Luuk Brouwers. Kort daarna was het alsnog raak. Osame Sahraoui draaide met een goede beweging weg bij verdediger Navajo Bakboord en schoot met links in de verre hoek raak (1-0).
Brouwers
Brouwers verdubbelde halverwege de eerste helft de voorsprong met een fraai afstandsschot. De middenvelder bepaalde in de 73e minuut ook de eindstand. Op aangeven van Mats Köhlert schoot Brouwers via de onderkant van de lat raak: 3-0.
Bij Heracles speelde Justin Hoogma zijn honderdste wedstrijd in de Eredivisie. Zijn vader Nico-Jan Hoogma, directeur bij Heracles, kwam tot 217 duels.
Heerenveen, dat 20 augustus bij FC Utrecht voor het laatst won, heeft na tien duels 10 punten en staat elfde. Heracles is achtste met 12 punten.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse voetbalcompetitie versterkt. Het elftal van coach Cristian Chivu toonde in eigen stadion veerkracht tegen Pisa en won alsnog ruim: 6-2.
20 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Drie veiligheidsmedewerkers van FC Utrecht en een speurhond zijn donderdag gewond geraakt bij ongeregeldheden met fans van KRC Genk. De club uit de domstad gaat de rellen samen met de lokale driehoek grondig evalueren, zo staat in een statement.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot verwacht niet dat Liverpool zich in deze transferperiode gaat versterken. "Ik denk dat we het met de huidige selectie blijven doen", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van zaterdag met Bournemouth. "Tenzij er zich een buitenkans voordoet."
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine missen zaterdag de thuiswedstrijd van PSV tegen NAC Breda. "Ze moeten nog verder onderzocht worden", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Ik kan er inhoudelijk niet meer over vertellen."
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het vertrek van Quinten Timber bevestigd. De 24-jarige middenvelder vervolgt zijn loopbaan bij Olympique Marseille.
11 uur geledenMARSEILLE (ANP) - Quinten Timber heeft op sociale media alvast afscheid genomen van Feyenoord. De middenvelder is in Marseille om zijn transfer naar Olympique af te ronden.
12 uur geledenGENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
14 uur geleden