Eerste zege in ruim twee maanden voor sc Heerenveen in Eredivisie
HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft na ruim twee maanden weer een overwinning in de Eredivisie behaald. De Friezen versloegen Heracles Almelo met ruime cijfers: 3-0.
Met de zege neemt de druk op Kees van Wonderen wat af. De trainer zei vrijdag dat het wat hem betreft "twee voor twaalf" is bij de club en dat resultaten snel nodig zijn.
Tegen Heracles nam Heerenveen vanaf het begin het initiatief. Doelman Michael Brouwer redde in de 5e minuut op een kopbal van Luuk Brouwers. Kort daarna was het alsnog raak. Osame Sahraoui draaide met een goede beweging weg bij verdediger Navajo Bakboord en schoot met links in de verre hoek raak (1-0).
Brouwers
Brouwers verdubbelde halverwege de eerste helft de voorsprong met een fraai afstandsschot. De middenvelder bepaalde in de 73e minuut ook de eindstand. Op aangeven van Mats Köhlert schoot Brouwers via de onderkant van de lat raak: 3-0.
Bij Heracles speelde Justin Hoogma zijn honderdste wedstrijd in de Eredivisie. Zijn vader Nico-Jan Hoogma, directeur bij Heracles, kwam tot 217 duels.
Heerenveen, dat 20 augustus bij FC Utrecht voor het laatst won, heeft na tien duels 10 punten en staat elfde. Heracles is achtste met 12 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
2 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
19 uur geledenCOMO (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma met een doelpunt niet aan een positief resultaat in de uitwedstrijd tegen Como kunnen helpen. De aanvaller ging met zijn ploeg met 2-1 onderuit.
22 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft voor de zoveelste keer dit seizoen in de slotfase een overwinning verspeeld. De ploeg van trainer Arne Slot liet Tottenham Hotspur langszij komen op Anfield: 1-1.
23 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verder afstand genomen van de onderste plaatsen in de Eredivisie. De club uit Deventer was voor eigen publiek veel te sterk voor een zwak NAC Breda: 6-0. Jakob Breum scoorde drie keer voor de thuisploeg.
23 uur geledenBARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
1 dag geleden