Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste zege Giri op Tata Steel Chess, weer nederlaag Van Foreest

Eerste zege Giri op Tata Steel Chess, weer nederlaag Van Foreest

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri heeft zijn eerste zege op Tata Steel Chess te pakken. De Nederlandse nummer 7 van de wereld wist in de zesde ronde de Amerikaanse nummer 4 van de wereld Fabiano Caruana met de zwarte stukken te verslaan. Hij klom in de tussenstand naar de gedeelde zesde plaats.

Jorden van Foreest leed zijn derde nederlaag en zijn tweede op rij. De Rus Sergej Karjakin versloeg met wit de titelverdediger. In ronde vijf was Sjakhrijar Mamedjarov uit Azerbeidzjan ook al te sterk voor de 22-jarige Groninger, die nu gedeeld negende staat met 2,5 punten.

De Noor Magnus Carlsen won van de Hongaar Richard Rapport en nam de leiding in het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee met 4 punten uit 6 partijen. De regerend wereldkampioen en zevenvoudig winnaar van Tata Steel Chess won eerder in het toernooi van Giri. Carlsen deelt de koppositie met Santosh Gujrathi Vidit uit India en Mamedjarov, die beiden remise speelden in de zesde ronde.

Giri was bepaald niet tevreden over zijn spel, ondanks de zege. "Ik kan de partij beter niet gaan analyseren, want het was zo slecht. Ik maakte zoveel fouten, het was gewoon rampzalig. Ik ga mezelf bijna afvragen of ik wel een goede schaker ben", zei de Nederlander na afloop. "Het was best een interessante partij denk ik, waarbij we allebei in tijdnood kwamen en Fabiano maakte ook veel fouten. Een zet met een toren was zelfs een blunder. Ik mag mezelf uiteindelijk gelukkig prijzen met deze overwinning, want ik ben wel terug in het toernooi."

Meer uit Sport

Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

1 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

2 uur geleden
Canadese wereldkampioen snowboarden mist Spelen door knieoperatie

OTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.

3 uur geleden
Verstappen rijdt vanaf komend seizoen met nummer 3 in Formule 1

MONACO (ANP) - Max Verstappen rijdt vanaf komend seizoen in de Formule 1 met startnummer 3. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in een eindejaarsinterview met Viaplay.

4 uur geleden
Schaatsster Wüst geëerd met Carrièreprijs op Sportgala

ARNHEM (ANP) - Schaatsster Ireen Wüst heeft tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal de Fanny Blankers-Koen Carrièreprijs ontvangen. Die oeuvreprijs wordt jaarlijks uitgereikt aan een sporter met buitengewone verdiensten voor de Nederlandse sport.

17 uur geleden
Kogelstootster Schilder gekozen tot Sportvrouw van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Atlete Jessica Schilder is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal gekozen tot Sportvrouw van het Jaar. De 26-jarige Volendamse veroverde op de WK atletiek in Tokio als eerste Nederlandse de wereldtitel bij het kogelstoten.

17 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen opnieuw Sportman van het Jaar

ARNHEM (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is tijdens het Sportgala op sportcentrum Papendal voor de tweede keer op rij gekozen tot Sportman van het Jaar. De 28-jarige Brabander veroverde dit jaar voor de zevende keer op rij de wereldtitel op de sprint en werd de eerste baanwielrenner met vier gouden medailles op één WK.

17 uur geleden