Eerste zege Giri op Tata Steel Chess, weer nederlaag Van Foreest
WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri heeft zijn eerste zege op Tata Steel Chess te pakken. De Nederlandse nummer 7 van de wereld wist in de zesde ronde de Amerikaanse nummer 4 van de wereld Fabiano Caruana met de zwarte stukken te verslaan. Hij klom in de tussenstand naar de gedeelde zesde plaats.
Jorden van Foreest leed zijn derde nederlaag en zijn tweede op rij. De Rus Sergej Karjakin versloeg met wit de titelverdediger. In ronde vijf was Sjakhrijar Mamedjarov uit Azerbeidzjan ook al te sterk voor de 22-jarige Groninger, die nu gedeeld negende staat met 2,5 punten.
De Noor Magnus Carlsen won van de Hongaar Richard Rapport en nam de leiding in het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee met 4 punten uit 6 partijen. De regerend wereldkampioen en zevenvoudig winnaar van Tata Steel Chess won eerder in het toernooi van Giri. Carlsen deelt de koppositie met Santosh Gujrathi Vidit uit India en Mamedjarov, die beiden remise speelden in de zesde ronde.
Giri was bepaald niet tevreden over zijn spel, ondanks de zege. "Ik kan de partij beter niet gaan analyseren, want het was zo slecht. Ik maakte zoveel fouten, het was gewoon rampzalig. Ik ga mezelf bijna afvragen of ik wel een goede schaker ben", zei de Nederlander na afloop. "Het was best een interessante partij denk ik, waarbij we allebei in tijdnood kwamen en Fabiano maakte ook veel fouten. Een zet met een toren was zelfs een blunder. Ik mag mezelf uiteindelijk gelukkig prijzen met deze overwinning, want ik ben wel terug in het toernooi."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Lando Norris heeft absoluut als doel zijn wereldtitel in de Formule 1 in 2026 te prolongeren. Dat zei de Brit van McLaren in aanloop naar het nieuwe seizoen. Als hij erin slaagt twee jaar op rij wereldkampioen te worden, is hij de tweede Brit na Lewis Hamilton die dat presteert. "Een titel winnen geeft je zeker veel meer zelfvertrouwen. Dat is een feit", aldus Norris, die bekende dat zelfvertrouwen nooit zijn sterkste punt is geweest.
33 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Jeffrey Hoogland slaat de Europese kampioenschappen voor het tweede jaar op rij over. De 32-jarige elfvoudig wereldkampioen volgt opnieuw een eigen schema, met de WK van oktober in Shanghai als belangrijkste doel.
2 uur geledenWOKING (ANP) - McLaren slaat de eerste van de vijf besloten Formule 1-testdagen volgende week in Barcelona over. Dat zegt teambaas Andrea Stella op de website van de Formule 1. "We willen onszelf zoveel mogelijk tijd geven voor de ontwikkeling; we hoeven niet per se als eerste de baan op."
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is soepel doorgedrongen tot de derde ronde van de Australian Open. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Melbourne zette in de tweede ronde de Australiƫr James Duckworth opzij: 6-1 6-4 6-2.
4 uur geledenURAIDLA (ANP) - De Australische wielrenner Jay Vine (UAE Team Emirates) heeft de tweede etappe van de Tour Down Under gewonnen en tevens de leiding in het algemeen klassement in handen genomen.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Golfer Rory McIlroy gelooft niet in een verzoening tussen de Amerikaanse tour PGA en de door Saudi-Arabiƫ gefinancierde LIV Golf League. Daarvoor is de verdeeldheid te groot, zei de nummer 2 van de wereld voorafgaand aan de Dubai Desert Classic.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Janko Franjic is derde remmer in de viermansbob van stuurman Dave Wesselink bij de Olympische Spelen in Milaan en Cortina. NOC*NSF en de Bob en Slee Bond Nederland (BSBN) maakten woensdag tijdens een presentatie op Papendal bekend dat de remmer samen met zijn broer Jelen Franjic en Timme Koster achter Wesselink in de viermansbob zit.
1 dag geleden