Eerste zege Giri op Tata Steel Chess, weer nederlaag Van Foreest
WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri heeft zijn eerste zege op Tata Steel Chess te pakken. De Nederlandse nummer 7 van de wereld wist in de zesde ronde de Amerikaanse nummer 4 van de wereld Fabiano Caruana met de zwarte stukken te verslaan. Hij klom in de tussenstand naar de gedeelde zesde plaats.
Jorden van Foreest leed zijn derde nederlaag en zijn tweede op rij. De Rus Sergej Karjakin versloeg met wit de titelverdediger. In ronde vijf was Sjakhrijar Mamedjarov uit Azerbeidzjan ook al te sterk voor de 22-jarige Groninger, die nu gedeeld negende staat met 2,5 punten.
De Noor Magnus Carlsen won van de Hongaar Richard Rapport en nam de leiding in het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee met 4 punten uit 6 partijen. De regerend wereldkampioen en zevenvoudig winnaar van Tata Steel Chess won eerder in het toernooi van Giri. Carlsen deelt de koppositie met Santosh Gujrathi Vidit uit India en Mamedjarov, die beiden remise speelden in de zesde ronde.
Giri was bepaald niet tevreden over zijn spel, ondanks de zege. "Ik kan de partij beter niet gaan analyseren, want het was zo slecht. Ik maakte zoveel fouten, het was gewoon rampzalig. Ik ga mezelf bijna afvragen of ik wel een goede schaker ben", zei de Nederlander na afloop. "Het was best een interessante partij denk ik, waarbij we allebei in tijdnood kwamen en Fabiano maakte ook veel fouten. Een zet met een toren was zelfs een blunder. Ik mag mezelf uiteindelijk gelukkig prijzen met deze overwinning, want ik ben wel terug in het toernooi."
Meer uit Sport
APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen heeft in Apeldoorn voor de zevende keer de nationale titel op het onderdeel keirin gewonnen. Dat meldt wielerbond KNWU. De vijfvoudig olympisch kampioen versloeg in de finale in Omnisport Daan Kool. Het brons ging naar Jeffrey Hoogland, die vorig jaar nog tweede werd.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Jenning de Boo heeft zich bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen verzekerd van een ticket voor de 500 meter op de Olympische Spelen. De 21-jarige regerend wereldkampioen van Reggeborgh zorgde met 33,96 seconden voor de beste tijd na twee omlopen.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Marijke Groenewoud heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 3000 meter op haar naam geschreven. De 26-jarige Friezin van Team AH Zaanlander was met 3.54,73 sneller dan Joy Beune en Merel Conijn. Beune werd met 3.56,80 tweede, Conijn derde met 3.57,36.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sebas Diniz heeft bij het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) in Heerenveen de beste tijd gereden op de eerste 500 meter. De 23-jarige schaatser van Team IKO X2O was met 34,14 sneller dan Jenning de Boo en Merijn Scheperkamp.
7 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - De komende 'Battle of the Sexes' in het tennis tussen Aryna Sabalenka en Nick Kyrgios is pure show en lijkt in niets op de historische tennispartij tussen een man en een vrouw in 1973 tussen Billie Jean King en Bobby Riggs. "Het is niet hetzelfde. Bij ons ging het om sociale verandering. Mijn strijd was politiek", zei King in aanloop naar de demonstratiewedstrijd op zondag tussen Sabalenka en Kyrgios in Dubai.
13 uur geledenUTRECHT (ANP) - Meer marathons op natuurijs komen er niet. De KNSB laat weten dat het deze korte vorstperiode blijft bij de marathon die op tweede kerstdag is verreden op de ijsbaan De Witte Poorte in Winterswijk.
13 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse tennisser Jack Draper mist de Australian Open, het eerste grandslamtoernooi van het jaar. Draper, de nummer 10 van de wereld, komt al niet meer in actie sinds hij zich in augustus terugtrok voor de tweede ronde van de US Open vanwege een armblessure.
1 dag geleden