
Eerste zege Djokovic in jacht op elfde titel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich in de eerste ronde van de Australian Open niet laten verrassen door Nishesh Basavareddy. De jonge Amerikaan pakte de eerste set tegen de tienvoudig winnaar uit Servië, maar kon zijn niveau niet vasthouden. Djokovic won de partij in vier sets: 4-6 6-3 6-4 6-2.
De 37-jarige Djokovic is op jacht naar zijn elfde titel op de Australian Open en zijn 25e grandslamtitel. Basavareddy greep verrassend de eerste set, maar moest het daarna afleggen tegen de als zevende geplaatste Serviër, die de partij na een kleine drie uur afsloot. Hij benutte zijn vierde wedstrijdpunt.
"Tot drie dagen geleden wist ik eigenlijk niets van hem", vertelde Djokovic in het interview op de baan over zijn tegenstander. "Het is altijd gevaarlijk tegen zo'n jongen te spelen. Hij heeft niets te verliezen in zijn eerste partij op dit niveau. Hij heeft me verrast." De 19-jarige Basavareddy, van Indiase komaf, had vorige week in Auckland voor het eerst de halve finales bereikt van een ATP-toernooi. Daarin verloor hij van de latere winnaar Gaël Monfils uit Frankrijk.
De Portugese qualifier Jaime Faria is de volgende tegenstander van Djokovic, die zich laat bijstaan door de Schotse oud-tennisser Andy Murray.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Suzan Lamens komt donderdag op de US Open in actie in het Arthur Ashe Stadium, het grootste tennisstadion ter wereld. De Nederlandse en de Poolse Iga Swiatek zijn ingedeeld in de eerste partij van de dag, die om 17.30 uur Nederlandse tijd begint.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Novak Djokovic staat op de US Open in de derde ronde. De 38-jarige Serviër verloor de eerste set in een tiebreak van de Amerikaan Zachary Svajda, maar trok de partij daarna alsnog naar zich toe: 6-7 (5) 6-3 6-3 6-1. In de eerste ronde had Djokovic ook afgerekend met een Amerikaan, Learner Tien.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft de finale van de Diamond League in Zürich gewonnen. De 26-jarige Volendamse noteerde 20,26 meter als beste afstand en eindigde daarmee als tweede achter Sarah Mitton. De Canadese, die tot 20,67 meter kwam, bleek bij haar winnende stoot buiten de ring te zijn gekomen voordat de kogel de grond raakte. Dat is niet toegestaan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft een meerjarige overeenkomst gesloten met Mastercard als naamsponsor. Dat maakte de formatie van WK-leider Oscar Piastri en Lando Norris bekend tijdens een bijeenkomst op het Westergasterrein in Amsterdam. De samenwerking gaat vanaf het nieuwe seizoen in, meldde teambaas Zak Brown over 'McLaren Mastercard Formula 1-team'.
5 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters nemen het vrijdag in de achtste finales van het WK in Thailand op tegen Servië. De Servische speelsters verloren hun laatste groepswedstrijd met 3-1 in sets van Japan (23-25 28-30 25-23 18-25) en eindigden daarmee als tweede in groep H, waardoor ze Nederland treffen.
9 uur geledenWATERLOO (ANP) - Lidl-Trek heeft wielrenster Loes Adegeest voor de komende twee seizoenen vastgelegd. Adegeest komt over van FDJ-Suez, waar ze sinds 2023 voor rijdt.
12 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Max Verstappen kijkt ernaar uit om langs de zee van Oranjefans te racen in de Dutch Grand Prix. De regerend wereldkampioen kondigt aan dat hij zijn helm met oranje leeuw komend weekend zal dragen.
12 uur geleden