Eerste zege Djokovic in jacht op elfde titel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich in de eerste ronde van de Australian Open niet laten verrassen door Nishesh Basavareddy. De jonge Amerikaan pakte de eerste set tegen de tienvoudig winnaar uit Servië, maar kon zijn niveau niet vasthouden. Djokovic won de partij in vier sets: 4-6 6-3 6-4 6-2.
De 37-jarige Djokovic is op jacht naar zijn elfde titel op de Australian Open en zijn 25e grandslamtitel. Basavareddy greep verrassend de eerste set, maar moest het daarna afleggen tegen de als zevende geplaatste Serviër, die de partij na een kleine drie uur afsloot. Hij benutte zijn vierde wedstrijdpunt.
"Tot drie dagen geleden wist ik eigenlijk niets van hem", vertelde Djokovic in het interview op de baan over zijn tegenstander. "Het is altijd gevaarlijk tegen zo'n jongen te spelen. Hij heeft niets te verliezen in zijn eerste partij op dit niveau. Hij heeft me verrast." De 19-jarige Basavareddy, van Indiase komaf, had vorige week in Auckland voor het eerst de halve finales bereikt van een ATP-toernooi. Daarin verloor hij van de latere winnaar Gaël Monfils uit Frankrijk.
De Portugese qualifier Jaime Faria is de volgende tegenstander van Djokovic, die zich laat bijstaan door de Schotse oud-tennisser Andy Murray.
Meer uit Sport
TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.
9 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.
10 uur geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.
15 uur geledenCALPE (ANP) - Wielrenner Fabio Jakobsen staat voor "wéér een nieuw begin". Na een sportief "vreselijk" 2025 gaan zijn gedachten terug naar zijn bijna fatale valpartij in de Ronde van Polen in 2020. "Ik was toen zo dicht bij het einde en heb twee dagen voor mijn leven gevreesd. Alles wat me nu overkomt is minder slecht dan dat", zegt Jakobsen vanuit het trainingskamp van zijn ploeg Picnic PostNL in het Spaanse Calpe.
16 uur geleden