Eerste zege Djokovic in jacht op elfde titel Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich in de eerste ronde van de Australian Open niet laten verrassen door Nishesh Basavareddy. De jonge Amerikaan pakte de eerste set tegen de tienvoudig winnaar uit Servië, maar kon zijn niveau niet vasthouden. Djokovic won de partij in vier sets: 4-6 6-3 6-4 6-2.
De 37-jarige Djokovic is op jacht naar zijn elfde titel op de Australian Open en zijn 25e grandslamtitel. Basavareddy greep verrassend de eerste set, maar moest het daarna afleggen tegen de als zevende geplaatste Serviër, die de partij na een kleine drie uur afsloot. Hij benutte zijn vierde wedstrijdpunt.
"Tot drie dagen geleden wist ik eigenlijk niets van hem", vertelde Djokovic in het interview op de baan over zijn tegenstander. "Het is altijd gevaarlijk tegen zo'n jongen te spelen. Hij heeft niets te verliezen in zijn eerste partij op dit niveau. Hij heeft me verrast." De 19-jarige Basavareddy, van Indiase komaf, had vorige week in Auckland voor het eerst de halve finales bereikt van een ATP-toernooi. Daarin verloor hij van de latere winnaar Gaël Monfils uit Frankrijk.
De Portugese qualifier Jaime Faria is de volgende tegenstander van Djokovic, die zich laat bijstaan door de Schotse oud-tennisser Andy Murray.
Meer uit Sport
JEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
4 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
6 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
7 uur geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
8 uur geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
1 dag geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
1 dag geleden