Eerste WTA-titel van 2020 naar Alexandrova
SHENZHEN (ANP) - De Russische tennisster Ekaterina Alexandrova heeft de eerste WTA-titel van het nieuwe decennium veroverd. De 25-jarige Russin rekende in de finale van het toernooi in de Chinese stad Shenzhen af met Elena Rybakina: 6-2 6-4. Rybakina is geboren in de Russische hoofdstad Moskou, maar komt uit voor Kazachstan.
Alexandrova veroverde niet alleen de eerste WTA-titel van 2020, ze bezorgde zichzelf ook haar eerste toernooizege. De huidige nummer 34 van de wereld bereikte in 2018 als qualifier al eens de finale in Linz, maar daarin moest ze buigen voor Camila Giorgi uit Italië. De 20-jarige Rybakina, die op de wereldranglijst twee plekken onder Alexandrova staat, pakte vorig jaar in Boekarest al haar eerste titel op het hoogste niveau. Ze haalde ook de finale in Nanchang, maar die verloor de Oost-Europese tennisster.
Meer uit Sport
AMSTELVEEN (ANP) - Veronique Meester heeft na zestien jaar besloten een punt te zetten achter haar roeicarrière. De olympisch kampioene van Parijs 2024 in de twee-zonder wil zich gaan richten op haar loopbaan in de geneeskunde, meldt de roeibond in een persbericht.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De raad van commissarissen (rvc) van Ajax draagt Lesley Bamberger, Anita Coronel, Marry de Gaay Fortman, Edo Ophof en Duncan Stutterheim voor als leden van de rvc. Dat maakte de Amsterdamse club dinsdag bekend.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
6 uur geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
8 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
10 uur geleden