
Eerste WK wegrace voor vrouwen in de motorsport vanaf 2024
JEREZ (ANP) - Vrouwelijke motorcoureurs krijgen vanaf 2024 hun eigen officiële wereldkampioenschap wegracen. De internationale motorsportfederatie FIM en rechtenhouder Dorna van de MotoGP kondigden de nieuwe klasse aan bij de Grote Prijs van Spanje in Jérez. Het nieuwe kampioenschap moet de toegankelijkheid van de sport verbreden voor vrouwen en de basis leggen voor een professioneel bestaan in de motorsport.
"Voor het eerst sinds onze oprichting in 1904 bieden we een wereldkampioenschap aan vrouwen in het racen op circuits. Er was veel vraag naar", zei voorzitter Jorge Viegas van de FIM. "We proberen vrouwen uit de hele wereld deel te laten nemen en het is echt de bedoeling dat vrouwen prof kunnen worden, dat ze een salaris gaan verdienen als motorcoureur."
De FIM hoopt de eerste race in 2024 in maart of april te kunnen houden. Het WK wegrace voor vrouwen zal vooralsnog bestaan uit minstens zes ronden op Europese circuits, met twee races per ronde. Het kampioenschap zal samen optrekken met het WK Superbike. De coureurs krijgen allemaal de beschikking over dezelfde motor. Welke firma die machines zal aanleveren, in nog niet bekend.
Meer uit Sport
PORTRUSH (ANP/RTR) - Het Brits Open golf verhoogt voor het eerst in dertien jaar het prijzengeld niet, meldt de organisatie. In de prijzenpot van het prestigieuze majortoernooi zit evenals vorig jaar 17 miljoen dollar, omgerekend 14,5 miljoen euro. De winnaar krijgt 3,1 miljoen dollar (2,7 miljoen euro).
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Jenson Button zou graag zien dat Max Verstappen en George Russell volgend jaar een team vormen bij Mercedes. Dat zei de wereldkampioen van 2009 op de Britse Radio X, waarin hij inging op de geruchten dat Verstappen aan een overstap naar Mercedes werkt.
3 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Ben Healy kan amper bevatten dat hij na zijn eerdere ritwinst in de zesde etappe van de Tour de France de gele leiderstrui had veroverd na rit 10. "Het is echt ongelooflijk. Hoeveel renners krijgen de kans om geel te dragen? Nu is het allebei gelukt, echt te gek", zei de 24-jarige Ier van EF Education First - EasyPost.
6 uur geledenPUY DE SANCY (ANP) - Wielrenner Simon Yates heeft de tiende etappe van de Tour de France gewonnen. De 32-jarige Brit van Visma - Lease a Bike hield na de eerste echte bergrit over ruim 165 kilometer net de Nederlander Thymen Arensman achter zich op Puy de Sancy. De Ier Ben Healy nam de gele leiderstrui over van Tadej Pogacar.
7 uur geledenENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
12 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
14 uur geleden