Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste wereldtitel in Italië naar Zwitserse skiester Gut

Eerste wereldtitel in Italië naar Zwitserse skiester Gut

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Zwitserse skiester Lara Gut-Behrami heeft de eerste wereldtitel gepakt bij de WK in Cortina d'Ampezzo. De 29-jarige Gut was, zoals ook al vrijwel het hele seizoen in de wereldbeker, de beste op de super-G. Haar landgenote Corinne Suter pakte het zilver, het brons ging naar de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die twee jaar geleden de beste was op dit onderdeel.

Gut was met 1.25,51 de snelste op de Italiaanse piste. Suter gaf 0,34 seconde toe, Shiffrin 0,47 seconde. Gut had de laatste vier wereldbekerwedstrijden op de super-G in de aanloop naar de WK allemaal gewonnen.

De Zwitserse pakte in Cortina d'Ampezzo haar eerste wereldtitel, nadat ze bij eerdere WK's al drie zilveren en twee bronzen medailles had gepakt. "Ik ging niet naar beneden om goud te winnen, ik ging naar beneden om te laten zien wat ik kan", zei de Zwitserse, die haar favorietenrol waarmaakte. "Dat is een groot verschil met vorige WK's."

Kriechmayr

Shiffrin raakte haar status als wereldkampioene op de super-G kwijt, maar met brons was ze ook heel tevreden. De Amerikaanse had ruim een jaar geen super-G geskied na de dood van haar vader. "Het is geweldig om weer door de heuvels te skiën, ik geniet hier enorm van", zei Shiffrin. "Vorig jaar zijn er een paar vervelende dingen gebeurd, maar ik ben er weer."

De WK in Italië zouden maandag al beginnen, maar vanwege de mist en sneeuwval kon er de eerste dagen niet geskied worden in de Dolomieten. De super-G stond in eerste instantie voor dinsdag op het programma.

Bij de mannen veroverde Vincent Kriechmayr uit Oostenrijk op de super-G zijn eerste wereldtitel. De 29-jarige Kriechmayr bleef Romed Baumann, de Oostenrijker die sinds 2019 onder Duitse vlag uitkomt, 0,07 seconde voor. De Fransman Alexis Pinturault pakte op 0,38 seconde het brons. Heel wat favorieten gingen op de veeleisende piste in de fout.

Meer uit Sport

Atlete Kieft verbetert Nederlands record polsstokhoogspringen

ZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.

51 minuten geleden
Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

3 uur geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

4 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

4 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

6 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

6 uur geleden
Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

11 uur geleden