Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste wereldtitel in Italië naar Zwitserse skiester Gut

Eerste wereldtitel in Italië naar Zwitserse skiester Gut

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Zwitserse skiester Lara Gut-Behrami heeft de eerste wereldtitel gepakt bij de WK in Cortina d'Ampezzo. De 29-jarige Gut was, zoals ook al vrijwel het hele seizoen in de wereldbeker, de beste op de super-G. Haar landgenote Corinne Suter pakte het zilver, het brons ging naar de Amerikaanse Mikaela Shiffrin, die twee jaar geleden de beste was op dit onderdeel.

Gut was met 1.25,51 de snelste op de Italiaanse piste. Suter gaf 0,34 seconde toe, Shiffrin 0,47 seconde. Gut had de laatste vier wereldbekerwedstrijden op de super-G in de aanloop naar de WK allemaal gewonnen.

De Zwitserse pakte in Cortina d'Ampezzo haar eerste wereldtitel, nadat ze bij eerdere WK's al drie zilveren en twee bronzen medailles had gepakt. "Ik ging niet naar beneden om goud te winnen, ik ging naar beneden om te laten zien wat ik kan", zei de Zwitserse, die haar favorietenrol waarmaakte. "Dat is een groot verschil met vorige WK's."

Kriechmayr

Shiffrin raakte haar status als wereldkampioene op de super-G kwijt, maar met brons was ze ook heel tevreden. De Amerikaanse had ruim een jaar geen super-G geskied na de dood van haar vader. "Het is geweldig om weer door de heuvels te skiën, ik geniet hier enorm van", zei Shiffrin. "Vorig jaar zijn er een paar vervelende dingen gebeurd, maar ik ben er weer."

De WK in Italië zouden maandag al beginnen, maar vanwege de mist en sneeuwval kon er de eerste dagen niet geskied worden in de Dolomieten. De super-G stond in eerste instantie voor dinsdag op het programma.

Bij de mannen veroverde Vincent Kriechmayr uit Oostenrijk op de super-G zijn eerste wereldtitel. De 29-jarige Kriechmayr bleef Romed Baumann, de Oostenrijker die sinds 2019 onder Duitse vlag uitkomt, 0,07 seconde voor. De Fransman Alexis Pinturault pakte op 0,38 seconde het brons. Heel wat favorieten gingen op de veeleisende piste in de fout.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner eenvoudig door naar vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.

1 uur geleden
Tennisser Medvedev na finale in Indian Wells snel klaar in Miami

MIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.

16 uur geleden
Oud-winnares Hassan meldt zich af voor marathon van Londen

LONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.

20 uur geleden
Tennisster Sabalenka plaatst zich voor vierde ronde in Miami

MIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.

1 dag geleden
Korda schakelt Alcaraz uit in derde ronde van toernooi Miami

MIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.

1 dag geleden
Visser snelt naar zilver op 60 meter horden bij WK indoor

TORUN (ANP) - Nadine Visser heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun de zilveren medaille behaald op de 60 meter horden. De 31-jarige atlete was in een spannende finale net iets langzamer dan Devynne Charlton van de Bahama's. De Poolse Pia Skrzyszowska greep het brons.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings tweede in Grote Prijs van Andalusië

ALMONTE (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings heeft bij de Grote Prijs van Andalusië in de MXGP genoegen moeten nemen met de tweede plaats. Herlings eindigde in beide manches op het circuit in het Spaanse Almonte als tweede achter de Belg Lucas Coenen.

1 dag geleden