Eerste wereldbekerzege springruiter Jochems
OSLO (ANP) - Springruiter Kevin Jochems heeft in Oslo zijn eerste zege behaald in de wereldbeker. De 26-jarige Zuid-Hollander was met de 12-jarige hengst Turbo Z de snelste van zeven combinaties in de barrage. Jochems was eerder in de week al als vijfde geƫindigd in de Grote Prijs van Oslo met zijn tweede paard Emmerton.
"Turbo Z deed geweldig zijn best voor mij", liet Jochems opgetogen weten. "Het was voor mij een voordeel dat ik als laatste kon starten in de barrage. Er was druk, maar ik wist ook wat ik moest doen. Ik was snel in het hele barrageparcours, maar de winst pakte ik toch in de wending binnendoor naar de gele steilsprong. Dat was sneller dan buitenom en dat maakte het verschil."
Met zijn overwinning verdiende Jochems 20 punten en daarmee gaat hij aan de leiding in het wereldbekerklassement. Er volgen nog tien wedstrijden, waaronder Jumping Amsterdam, met de finale in april volgend jaar in Leipzig. Jochems was in Oslo de enige Nederlander in het deelnemersveld.
Meer uit Sport
FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italiƫ is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
7 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
9 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
14 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz haalde veel kracht en inspiratie uit de aanwezigheid van landgenoot Rafael Nadal bij zijn gewonnen Australian Open-finale. "Dit is een heel speciaal moment, een droom die uitkomt. En om eerlijk te zijn maakte de aanwezigheid van 'Rafa' het nog bijzonderder", zei Alcaraz (22) na zijn eerste titel in Melbourne, waardoor de Spanjaard nu als jongste ooit alle vier de grandslamtoernooien heeft gewonnen.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Novak Djokovic was vol lof over Carlos Alcaraz na de finale van de Australian Open, waarin hij in vier sets werd verslagen door de zestien jaar jongere Spanjaard. "Het is historisch, legendarisch wat je hebt gedaan", zei de 24-voudig grandslamwinnaar tijdens de prijsuitreiking. Alcaraz werd als 22-jarige de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien.
17 uur geledenARNHEM (ANP) - De belangstelling van Nederlanders om wedstrijden te bezoeken tijdens de komende Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo is volgens NOC*NSF behoorlijk groot. Er zijn nu 42.000 kaarten verkocht, meldt de sportkoepel. Het zijn cijfers die afkomstig zijn van de organisatie.
17 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft ten koste van Novak Djokovic voor het eerst de Australian Open gewonnen: 2-6 6-2 6-3 7-5. De 22-jarige Spanjaard is daarmee de jongste ooit met een titel op alle vier de grandslamtoernooien. Zijn landgenoot Rafael Nadal was 24 toen hij zijn 'career grand slam' had binnengehaald.
17 uur geleden