Eerste wereldbekerzege schaatser Murakami
NAGANO (ANP) - Schaatser Yuma Murakami heeft zijn eerste wereldbekerzege te pakken. De 27-jarige Japanner won voor eigen publiek in Nagano de 500 meter in een tijd van 34,58. Zijn landgenoot Tatsuya Shinhama eindigde als tweede in 34,67.
De Rus Pavel Koelizjnikov veroverde brons met een tijd van 34,73. De wereldrecordhouder (33,61) ontbrak bij de eerste drie wereldbekertoernooien vanwege een blessure. Zijn landgenoot Viktor Moesjtakov, vierde in 34,75, is de nieuwe leider in het wereldbekerklassement.
Lennart Velema was verrassend de beste Nederlander. Hij belandde met een persoonlijk record van 34,98 op de negende plaats. Dai Dai Ntab, bij de eerste wereldbeker in Minsk nog goed voor brons, reed de elfde tijd (35,00).
Lorentzen stelt teleur
Kai Verbij moest in het geboorteland van zijn moeder genoegen nemen met de vijftiende plaats (35,21).
Olympisch sprintkampioen Havard Lorentzen stelde in de B-divisie opnieuw teleur: derde in 35,15. De Noor wacht dit seizoen nog op zijn eerste plak in de A-groep. Hein Otterspeer (zevende in 35,45) en Ronald Mulder (elfde in 35,66) maakten evenmin indruk.
Meer uit Sport
SÃO PAULO (ANP) - Lando Norris heeft in de Formule 1 de poleposition veroverd voor de Grote Prijs van São Paulo in Brazilië. De Britse coureur van McLaren was in de kwalificatie sneller dan de Italiaan Kimi Antonelli in de Mercedes en de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari. Zijn Australische teamgenoot Oscar Piastri zette de vierde tijd neer.
9 uur geledenRIYAD (ANP) - Elena Rybakina heeft voor het eerst de WTA Finals, het eindejaarstoernooi met de beste acht speelsters van het jaar, gewonnen. De 26-jarige tennisster uit Kazachstan versloeg in de finale in het Saudische Riyad Aryna Sabalenka, de nummer 1 van de wereld uit Belarus: 6-3 7-6 (0).
11 uur geledenATHENE (ANP) - Novak Djokovic heeft het tennistoernooi van Athene op zijn naam geschreven. De 38-jarige Serviër versloeg in de finale de Italiaan Lorenzo Musetti in drie sets: 4-6 6-3 7-5.
11 uur geledenMIDDELKERKE (ANP) - Veldrijdster Inge van der Heijden is voor het eerst Europees kampioen geworden. De 26-jarige Brabantse kwam na zes ronden in het Belgische Middelkerke solo over de finish. Met Lucinda Brand als tweede en Aniek van Alphen als derde was het podium geheel Nederlands.
15 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Oscar Piastri is uitgevallen in de sprintrace van de Grote Prijs van São Paulo in de Formule 1. De coureur uit Australië verloor in de zesde ronde de controle over zijn bolide en eindigde in de muur.
16 uur geledenPORTIMAO (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi heeft poleposition veroverd bij de Grote Prijs van Portugal. Hij reed in de kwalificatie van de MotoGP de snelste tijd op het circuit Autodromo Internacional do Algarve in Portimão (1.37,556). Hij was net iets sneller dan de Spanjaard Pedro Acosta. De Fransman Fabio Quartararo liet de derde tijd noteren.
17 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Noord-Amerikaanse basketbalcompetitie NBA wil een eigen competitie in Europa beginnen. Die zou volgens algemeen directeur George Aivazoglou van NBA Europa in oktober 2027 moeten beginnen.
18 uur geleden