Eerste wereldbekerzege schaatser Murakami
NAGANO (ANP) - Schaatser Yuma Murakami heeft zijn eerste wereldbekerzege te pakken. De 27-jarige Japanner won voor eigen publiek in Nagano de 500 meter in een tijd van 34,58. Zijn landgenoot Tatsuya Shinhama eindigde als tweede in 34,67.
De Rus Pavel Koelizjnikov veroverde brons met een tijd van 34,73. De wereldrecordhouder (33,61) ontbrak bij de eerste drie wereldbekertoernooien vanwege een blessure. Zijn landgenoot Viktor Moesjtakov, vierde in 34,75, is de nieuwe leider in het wereldbekerklassement.
Lennart Velema was verrassend de beste Nederlander. Hij belandde met een persoonlijk record van 34,98 op de negende plaats. Dai Dai Ntab, bij de eerste wereldbeker in Minsk nog goed voor brons, reed de elfde tijd (35,00).
Lorentzen stelt teleur
Kai Verbij moest in het geboorteland van zijn moeder genoegen nemen met de vijftiende plaats (35,21).
Olympisch sprintkampioen Havard Lorentzen stelde in de B-divisie opnieuw teleur: derde in 35,15. De Noor wacht dit seizoen nog op zijn eerste plak in de A-groep. Hein Otterspeer (zevende in 35,45) en Ronald Mulder (elfde in 35,66) maakten evenmin indruk.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.
3 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.
5 uur geledenPHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.
7 uur geledenALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).
10 uur geledenGAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.
11 uur geleden