
Eerste wereldbekermedaille Daleman met brons op 1500 meter
BEIJING (ANP) - Angel Daleman heeft bij de wereldbekerwedstrijd schaatsen in Beijing voor het eerst een medaille veroverd. De 17-jarige schaatsster werd met een persoonlijk record van 1.55,41 derde. Ze was nog net langzamer dan Joy Beune, die tweede werd achter winnares Miho Takagi uit Japan.
Beune dook in de slotrace met 1.55,19 onder de tijd van Daleman. Ze was alleen net wat langzamer dan wereldkampioene Takagi, die net als een week eerder won, nu in 1.55,07.
Daleman versloeg in haar rit Marijke Groenewoud. Die werd met 1.55,53 vierde. Antoinette Rijpma-de Jong zat daar meteen achter met 1.55,69. Melissa Wijfje finishte als veertiende met 1.58,16.
Meer uit Sport
N i e u w bericht, meer informatie na 1e alinea: met meer citaten Bosz
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Wielerploeg Unibet Tietema Rockets gaat volgend seizoen verder als Unibet Rose Rockets. De procontinentale ploeg van oprichter Bas Tietema maakte een dag eerder al bekend dat de naamgever uit de teamnaam verdwijnt. Het Duitse fietsmerk Rose Bikes, dat voor vier jaar aan de ploeg is verbonden, komt daarvoor in de plaats, maakte de ploeg dinsdag bekend.
7 uur geledenJAKARTA (ANP) - Turnster Naomi Visser heeft zich bij de WK in Jakarta voor de meerkamp- en brugfinale geplaatst. Sanna Veerman kwam nipt tekort voor de finale aan brug en is op dat toestel eerste reserve voor de eindstrijd.
9 uur geledenSANTIAGO/ARNHEM (ANP) - Met vrijwel zeker de Britten als voornaamste concurrent staan Harrie Lavreysen, Jeffrey Hoogland en Roy van den Berg woensdagavond bij de WK baanwielrennen in Chili voor de zware taak hun wereldtitel op de teamsprint te verdedigen. Vaak lukte dat de afgelopen jaren met overmacht, maar ditmaal lijkt prolongatie niet vanzelfsprekend.
11 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In het centrum van Eindhoven zijn maandagavond ongeveer 180 supporters van de Italiaanse voetbalclub Napoli aangehouden. De politie meldt dat "hun gedrag aanleiding gaf tot ongeregeldheden".
1 dag geledenWENEN (ANP) - Tallon Griekspoor heeft de tweede ronde van het toernooi van Wenen bereikt. De beste tennisser van Nederland was met 6-3 5-7 6-4 te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Karen Chatsjanov.
1 dag geledenROME (ANP/RTR) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich afgemeld voor de Davis Cup Finals volgende maand in het Italiaanse Bologna. Vorig jaar won Italiƫ met kopman Sinner, de nummer 2 van de wereld, het landentoernooi ten koste van Nederland.
1 dag geleden