Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste weekend van juli meteen al lange rijen op Schiphol

Eerste weekend van juli meteen al lange rijen op Schiphol

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is het aan het begin van het eerste weekend van juli meteen al erg druk. De rijen met vakantiegangers en andere reizigers stonden zaterdagochtend vroeg al tot ver buiten de vertrekhallen en het kan ook lang duren om door de security te komen. "Zijn in 2 uur 200 meter opgeschoten", vertelt een reiziger.

Volgens een ANP-verslaggever op Schiphol lijken de meeste mensen de drukte wel te accepteren. Van boze reacties bij wachtende reizigers is eigenlijk geen sprake. Wel lijken veel mensen bezorgd of ze hun vlucht zullen halen. Een blik op de vertrekborden leert dat er ook diverse annuleringen en vertragingen zijn.

Vanwege personeelstekorten bij de bagage-afhandelaars en beveiliging voorzag Schiphol eerder al dat het heel lastig zou worden om de grote zomerdrukte het hoofd te bieden. Daarop werden maatregelen aangekondigd en luchtvaartmaatschappijen kregen de opdracht het aantal dagelijkse reizigers binnen de perken te houden.

7 juli

"Het komt voor dat er mensen buiten de vertrekhal in de rij staan. Maar het loopt wel door", zegt een woordvoerster van Schiphol. De drukte is volgens haar vergelijkbaar met eerdere weekenden.

Ze wijst erop dat het eerder gecommuniceerde maximum voor het aantal reizigers dat per dag kan vertrekken pas vanaf 7 juli speelt. Maar Schiphol probeert volgens haar op meerdere manieren om de reizigersstromen in goede banen te leiden. Zo wordt er tijdelijk kantoorpersoneel ingezet om bij te springen en speciale securitycoaches leggen mensen die in de rij staan alvast uit wat ze wel en niet uit hun tas moeten halen bij de security.

Boeren

Maandag dreigt een nieuw probleem. Boerenorganisaties hebben aangekondigd die dag het land plat te willen leggen, waarbij onder andere over acties bij Schiphol wordt gesproken. Schiphol adviseert reizigers maandag zo veel mogelijk met het openbaar vervoer te komen om eventuele blokkades te omzeilen. De luchthaven en de Koninklijke Marechaussee bereiden zich voor op verschillende scenario's, maar willen daarover niet in detail treden. Defensie staat ook klaar om Schiphol maandag te helpen.

Niet alleen in Nederland kampt de reiswereld met problemen. Dit weekend is er bijvoorbeeld een staking op vliegveld Paris Charles de Gaulle Airport. Eén op de vijf vluchten op de grootste luchthaven van Frankrijk gaat daardoor zaterdag niet door. Het actievoerend personeel wil een forse loonsverhoging nu het internationale vliegverkeer weer aantrekt en de inflatie flink is opgelopen.

Meer uit Binnenland

Indringer Tweede Kamer komt op vrije voeten

DEN HAAG (ANP) - De 19-jarige man uit Nijmegen die afgelopen februari met een mes het gebouw van de Tweede Kamer binnendrong, komt vanaf donderdag op vrije voeten. De rechtbank in Den Haag noemde de persoonlijke omstandigheden van Tijn B. als reden voor de schorsing van zijn hechtenis. B. moest hard huilen toen hij de beslissing van de rechtbank hoorde, hij had tijdens de korte voorbereidende zitting woensdag meerdere keren gezegd dat hij heel erg graag naar huis wil.

9 uur geleden
Preventief fouilleren neemt toe in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse politie heeft vorig jaar ruim 16 procent meer mensen preventief gefouilleerd dan het jaar ervoor, blijkt uit cijfers van de gemeente. Het aantal gefouilleerden steeg van 5398 naar 6297. Het aantal voertuigen dat preventief werd gecontroleerd, steeg met ruim 54 procent van 1537 naar 2371.

11 uur geleden
Huishoudens in Friesland hebben weer normale waterdruk

UTRECHT (ANP) - Bij de ongeveer 15.000 huishoudens in Friesland die woensdag een lagere waterdruk hadden, stroomt het water weer normaal uit de kraan. Dat meldt drinkwaterbedrijf Vitens.

11 uur geleden
Raad: wegvoeren met bussen na XR-demo Zuidas was onrechtmatig

DEN HAAG (ANP) - Het 'bestuurlijk verplaatsen' van demonstranten van Extinction Rebellion (XR) na een demonstratie in Amsterdam op 18 september 2020 was onrechtmatig. De Raad van State bevestigt daarmee een eerdere uitspraak van de rechtbank in Amsterdam.

11 uur geleden
Veenendaal handelde onrechtmatig met onderzoek naar moskee

VEENENDAAL (ANP) - De gemeente Veenendaal heeft onrechtmatig gehandeld met een onderzoek naar de stichting en moskee Taubah, oordeelt de rechtbank. Veenendaal liet zonder medeweten van Taubah het bedrijf NTA onderzoek doen naar de organisatie en haar gemeenschap en schond daarmee privacyrechten.

12 uur geleden
15.000 Friese huishoudens hebben lagere waterdruk door storing

UTRECHT (ANP) - Zo'n 15.000 huishoudens in Friesland hebben een lagere waterdruk door de storing bij een productielocatie van Vitens. Dat meldt een woordvoerder van het drinkwaterbedrijf.

13 uur geleden
ANWB waarschuwt voor overvolle wegen in Europa op zwarte zaterdag

DEN HAAG (ANP) - De ANWB verwacht zaterdag "uitzonderlijke verkeersdrukte" op Europese wegen. Vertrekkende en terugkerende vakantiegangers zorgen voor overvolle wegen van en naar populaire Europese bestemmingen, waarschuwt de verkeersinformatiedienst. In Frankrijk geldt 2 augustus dit jaar als zwarte zaterdag, omdat die dag vooral veel inwoners van de regio Parijs op vakantie gaan en de stad verlaten.

13 uur geleden