Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vrouwelijke coach Spaanse voetbalsters na ontslag Vilda

Eerste vrouwelijke coach Spaanse voetbalsters na ontslag Vilda

MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft Montserrat Tomé aangesteld als nieuwe bondscoach van de vrouwenploeg. De 41-jarige oud-speelster is de opvolgster van de ontslagen Jorge Vilda. Het is de eerste keer dat een vrouwelijke coach verantwoordelijk is voor de voetbalsters van Spanje.

Tomé was al sinds 2018 assistent van Vilda. "Ze heeft zich sindsdien ontwikkeld tot een sleutelfiguur in de groei van het nationale elftal", verklaarde bond.

Vilda, die ruim twee weken geleden de wereldtitel veroverde met Spanje, werd dinsdag ontslagen door het nieuwe bestuur van de bond. De 42-jarige coach lag al lange tijd onder vuur. Na het winnen van de wereldtitel verslechterde de verstandhouding met zijn speelsters toen Vilda na het beruchte kus-incident van bondsvoorzitter Luis Rubiales in eerste instantie de kant van de voorzitter koos. Vervolgens kwam Vilda steeds meer alleen te staan. Elf stafleden stapten op uit onvrede over het aanblijven van Rubiales.

Wereldtitel

Een jaar geleden weigerden vijftien internationals nog langer onder Vilda te spelen omdat zijn aanpak hun 'emotionele en fysieke gezondheid' zou aantasten. Toen Vilda's vertrek uitbleef, kwamen enkele opgestapte speelsters dit jaar terug op hun besluit om vervolgens in Australië de wereldtitel te winnen.

Vilda was acht jaar bondscoach van de Spaanse vrouwen. Hij had nog een contract tot medio 2024.

Meer uit Voetbal

Oranje traint met volledige selectie voor oefenduels

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een voltallige selectie begonnen aan de eerste training voor de oefeninterlands tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 25 internationals op het veld in Zeist.

6 minuten geleden
Depay niet naar Oranje na informatie medische staf Corinthians

ZEIST (ANP) - De medische staf van het Nederlands elftal heeft vastgesteld dat Memphis Depay niet inzetbaar is voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart).

1 uur geleden
Organisaties naar Europese Commissie om verkoop WK-tickets

BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese consumentenorganisatie Euroconsumers en Football Supporters Europe (FSE) hebben een formele klacht ingediend bij de Europese Commissie tegen wereldvoetbalbond FIFA. De organisaties spreken onder meer van "buitensporige prijzen" en "oneerlijke aankoopvoorwaarden" bij de ticketverkoop voor het WK van komende zomer.

2 uur geleden
Mbappé volledig fit voor interlands Frankrijk en slotfase seizoen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Depay meldt zich toch niet op trainingskamp Oranje

ZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.

3 uur geleden
Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

17 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

19 uur geleden