Eerste vrouwelijke coach Spaanse voetbalsters na ontslag Vilda
MADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond heeft Montserrat Tomé aangesteld als nieuwe bondscoach van de vrouwenploeg. De 41-jarige oud-speelster is de opvolgster van de ontslagen Jorge Vilda. Het is de eerste keer dat een vrouwelijke coach verantwoordelijk is voor de voetbalsters van Spanje.
Tomé was al sinds 2018 assistent van Vilda. "Ze heeft zich sindsdien ontwikkeld tot een sleutelfiguur in de groei van het nationale elftal", verklaarde bond.
Vilda, die ruim twee weken geleden de wereldtitel veroverde met Spanje, werd dinsdag ontslagen door het nieuwe bestuur van de bond. De 42-jarige coach lag al lange tijd onder vuur. Na het winnen van de wereldtitel verslechterde de verstandhouding met zijn speelsters toen Vilda na het beruchte kus-incident van bondsvoorzitter Luis Rubiales in eerste instantie de kant van de voorzitter koos. Vervolgens kwam Vilda steeds meer alleen te staan. Elf stafleden stapten op uit onvrede over het aanblijven van Rubiales.
Wereldtitel
Een jaar geleden weigerden vijftien internationals nog langer onder Vilda te spelen omdat zijn aanpak hun 'emotionele en fysieke gezondheid' zou aantasten. Toen Vilda's vertrek uitbleef, kwamen enkele opgestapte speelsters dit jaar terug op hun besluit om vervolgens in Australië de wereldtitel te winnen.
Vilda was acht jaar bondscoach van de Spaanse vrouwen. Hij had nog een contract tot medio 2024.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
4 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
6 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
7 uur geleden