Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vrachtschip bereikt via Zwarte Zee-corridor Istanbul

Eerste vrachtschip bereikt via Zwarte Zee-corridor Istanbul

ISTANBUL (ANP/RTR) - Het eerste vrachtschip uit Oekraïne is via een tijdelijke vaarroute over de Zwarte Zee aangekomen bij de Turkse stad Istanbul, meldt persbureau Reuters op basis van een getuige. Ook op websites voor het volgen van schepen is te zien dat het vaartuig door de zeestraat Bosporus is gevaren en ten zuiden van Istanbul is. Het containerschip Joseph Schulte lag sinds 23 februari 2022, de dag voor de Russische invasie in Oekraïne, in de haven van de Oekraïense stad Odesa door een blokkade.

De tijdelijke vaarroutes over de Zwarte Zee zijn volgens Oekraïne een "humanitaire corridor" die is bedoeld voor schepen die door de oorlog zijn gestrand in Oekraïense havens. Het alternatief werd aangekondigd nadat de graandeal tussen Oekraïne en Rusland vorige maand afliep en niet werd verlengd. Met die overeenkomst kon Oekraïne tijdens de oorlog landbouwproducten blijven exporteren via de Zwarte Zee.

Moskou heeft niet aangegeven of het de scheepvaartcorridor zal respecteren. Vaartuigen die de corridor gebruiken doen dit op eigen risico.

Meer uit Buitenland

Bronnen tegen CBS News: naam verdachte moord Charlie Kirk bekend

SALT LAKE CITY (ANP) - Rechercheurs hebben de naam van de persoon die ze als verdachte voor de moord op Charlie Kirk op het oog hebben - in de Verenigde Staten 'person of interest' genoemd - volgens drie bronnen tegen CBS News. Er is nog geen arrestatiebevel uitgevaardigd.

2 uur geleden
Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel vanwege coupplannen

BRASÍLIA (ANP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is door het hooggerechtshof in Brasília veroordeeld tot 27 jaar en 3 maanden gevangenisstraf voor het beramen van een staatsgreep om aan de macht te blijven.

2 uur geleden
Trump niet blij met veroordeling Bolsonaro

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "niet blij" te zijn met de veroordeling van Jair Bolsonaro. De Braziliaanse oud-president is donderdag schuldig bevonden aan onder meer een couppoging en het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

4 uur geleden
Zelensky spreekt met Amerikaanse gezant over Patriots en drones

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Kyiv een ontmoeting gehad met de Amerikaanse gezant Keith Kellogg. Ze spraken onder meer over de leveringen van Patriot-systemen door bondgenoten en over de gezamenlijke productie van drones, meldt Zelensky op X.

6 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro veroordeeld voor couppoging

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof heeft oud-president Jair Bolsonaro veroordeeld voor een poging tot staatsgreep. Drie van de vijf rechters hebben daarvoor gestemd, waardoor er een meerderheid is. Bolsonaro wordt ook veroordeeld voor deelname aan een criminele organisatie en een poging tot het gewelddadig omverwerpen van de democratie.

6 uur geleden
Rusland vindt dat Polen moet nadenken over sluiting grens Belarus

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

7 uur geleden
Macron stuurt drie vliegtuigen om te helpen bij bescherming Polen

PARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.

7 uur geleden