Eerste voetbalsters Oranje weer terug in Nederland na WK-einde
AMSTERDAM (ANP) - Enkele voetbalsters van Oranje zijn na de uitschakeling op het WK weer terug op Nederlandse bodem. De selectie keert in groepen terug, nadat Nederland vrijdag op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging met 2-1 had verloren van Spanje.
Onder anderen Stefanie van der Gragt, Sherida Spitse, Lineth Beerensteyn, Dominique Janssen en Merel van Dongen zaten op de eerste vlucht die terugkeerde op Schiphol. De speelsters moesten overstappen in Dubai. Voor Van der Gragt betekende het WK het sluitstuk van haar loopbaan.
De speelsters werden door familie en vrienden opgewacht met spandoeken. Ook waren er wat fans naar Schiphol gekomen.
Halve finales
Als eerste keren dit weekend de speelsters die in het buitenland spelen terug. Vervolgens vertrekken voetbalsters die in de Nederlandse competitie spelen en ten slotte zijn er nog twee vluchten met enkel KNVB-personeel, zo liet de bond na de uitschakeling van de 'Leeuwinnen' weten.
Daniëlle van de Donk is in Australië achtergebleven om haar vriendin Ellie Carpenter aan te moedigen. Carpenter heeft met Australië de halve finales bereikt, waarin het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman de tegenstander is.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA) - Nog geen enkele Iraanse voetballer heeft een visum voor de Verenigde Staten om deel te kunnen nemen aan het WK volgende maand. Bondsvoorzitter Mehdi Taj hoopt dat dat de komende weken rondkomt. "Maar het heeft veel vertraging opgelopen", zei Taj tegen een Iraanse tv-zender. Iran begint het WK over ruim een maand tegen Nieuw-Zeeland.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid moet het zondagavond in het uitduel met rivaal FC Barcelona toch doen zonder sterspeler Kylian Mbappé. De 27-jarige aanvaller ontbreekt in de wedstrijdselectie die de 'Koninklijke' heeft bekendgemaakt.
1 uur geledenPRAAG (ANP) - De stadsderby tussen Slavia Praag en Sparta Praag is volledig uit de hand gelopen en uiteindelijk definitief gestaakt. Tientallen fans van de thuisploeg bestormden in de 97e minuut het speelveld en gooiden brandende fakkels in het vak met supporters van Sparta Praag. De scheidsrechter besloot het duel niet meer uit te spelen.
14 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Almere City heeft de kans op promotie naar de Eredivisie levend gehouden. De club speelde gelijk in de uitwedstrijd tegen De Graafschap (2-2). Dat was voldoende na de zege van woensdag voor eigen publiek (3-1).
15 uur geledenISTANBUL (ANP) - Noa Lang heeft de landstitel met Galatasaray veroverd. De club uit Istanbul is door een zwaarbevochten thuiszege op Antalyaspor (4-2) onbereikbaar voor de concurrentie geworden.
16 uur geledenWOLFSBURG (ANP) - Bayern München heeft ook de uitwedstrijd tegen VfL Wolfsburg gewonnen (0-1). Michael Olise maakte het enige doelpunt voor de club die woensdag door Paris Saint-Germain werd uitgeschakeld in de halve finale van de Champions League.
17 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de hoop op de landstitel niet opgegeven. De club won de thuiswedstrijd tegen Brentford (3-0) en verkleinde de achterstand op koploper Arsenal tot 2 punten.
17 uur geleden