Eerste voetbalsters Oranje weer terug in Nederland na WK-einde
AMSTERDAM (ANP) - Enkele voetbalsters van Oranje zijn na de uitschakeling op het WK weer terug op Nederlandse bodem. De selectie keert in groepen terug, nadat Nederland vrijdag op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging met 2-1 had verloren van Spanje.
Onder anderen Stefanie van der Gragt, Sherida Spitse, Lineth Beerensteyn, Dominique Janssen en Merel van Dongen zaten op de eerste vlucht die terugkeerde op Schiphol. De speelsters moesten overstappen in Dubai. Voor Van der Gragt betekende het WK het sluitstuk van haar loopbaan.
De speelsters werden door familie en vrienden opgewacht met spandoeken. Ook waren er wat fans naar Schiphol gekomen.
Halve finales
Als eerste keren dit weekend de speelsters die in het buitenland spelen terug. Vervolgens vertrekken voetbalsters die in de Nederlandse competitie spelen en ten slotte zijn er nog twee vluchten met enkel KNVB-personeel, zo liet de bond na de uitschakeling van de 'Leeuwinnen' weten.
Daniëlle van de Donk is in Australië achtergebleven om haar vriendin Ellie Carpenter aan te moedigen. Carpenter heeft met Australië de halve finales bereikt, waarin het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman de tegenstander is.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
15 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
1 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Luis Suárez heeft zijn contract bij Inter Miami verlengd. De 38-jarige oud-aanvaller van onder meer Ajax, FC Groningen, Liverpool, FC Barcelona en Atlético Madrid blijft nog minimaal een seizoen ploeggenoot van zijn vriend Lionel Messi bij de kampioen van de MLS.
1 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II speelt op 9 januari de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag zonder de luidruchtigste supporters. De club uit Tilburg heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd en laat KingSide en Vak E leeg.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Santiago Giménez kan voorlopig niet voor AC Milan uitkomen. De spits moet zich aan een enkel laten opereren. Dat vertelde zijn trainer Massimiliano Allegri op een persconferentie voor de halve finales van de Italiaanse Supercup.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft dinsdag het definitieve verzoek tot goedkeuring voor de overname van zijn aandelen door de zogenoemde Sterkhouders ingediend bij de licentiecommissie. Dat meldt de club uit de eerste divisie woensdag op de website.
3 uur geleden