Eerste voetbalsters Oranje weer terug in Nederland na WK-einde
AMSTERDAM (ANP) - Enkele voetbalsters van Oranje zijn na de uitschakeling op het WK weer terug op Nederlandse bodem. De selectie keert in groepen terug, nadat Nederland vrijdag op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging met 2-1 had verloren van Spanje.
Onder anderen Stefanie van der Gragt, Sherida Spitse, Lineth Beerensteyn, Dominique Janssen en Merel van Dongen zaten op de eerste vlucht die terugkeerde op Schiphol. De speelsters moesten overstappen in Dubai. Voor Van der Gragt betekende het WK het sluitstuk van haar loopbaan.
De speelsters werden door familie en vrienden opgewacht met spandoeken. Ook waren er wat fans naar Schiphol gekomen.
Halve finales
Als eerste keren dit weekend de speelsters die in het buitenland spelen terug. Vervolgens vertrekken voetbalsters die in de Nederlandse competitie spelen en ten slotte zijn er nog twee vluchten met enkel KNVB-personeel, zo liet de bond na de uitschakeling van de 'Leeuwinnen' weten.
Daniëlle van de Donk is in Australië achtergebleven om haar vriendin Ellie Carpenter aan te moedigen. Carpenter heeft met Australië de halve finales bereikt, waarin het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman de tegenstander is.
Meer uit Voetbal
SUNDERLAND (ANP) - Liverpool heeft woensdagavond met 1-0 gewonnen van Sunderland. Virgil van Dijk maakte het enige doelpunt van de wedstrijd. Het elftal van Arne Slot staat op de zesde plaats in de Premier League. Sunderland is elfde.
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Ron Jans kan opgelucht ademhalen. De coach van FC Utrecht zag zijn elftal na een reeks van tien competitieduels zonder overwinning met 3-1 winnen bij NEC. FC Utrecht steeg naar de tiende plaats. NEC blijft derde met 1 punt achterstand op Feyenoord.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De UEFA heeft een akkoord met Real Madrid bereikt over de beëindiging van de juridische strijd over de Europese Super League. Dat hebben de UEFA en de Spaanse voetbalclub woensdag bekendgemaakt.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim maakt waarschijnlijk het seizoen af bij Ajax. "Dat is voor mijn komst min of meer zo afgesproken", zei de nieuwe technisch directeur Jordi Cruijff tijdens een gesprek met de pers.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff wil Ajax weer een winnaarsmentaliteit geven. "Het gaat niet goed, anders hadden ze me waarschijnlijk niet gevraagd", zei hij. "Als ik uiteindelijk faal in de Johan Cruijff ArenA, dan zou dat geen goed verhaal zijn."
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft Luca Dahl Tomasson langer vastgelegd. De 17-jarige Deense jeugdinternational en zoon van oud-Feyenoorder Jon Dahl Tomasson tekende een nieuw contract tot de zomer van 2028.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft de Deense trainer Thomas Frank ontslagen. Het ontslag volgt een dag na de 2-1-thuisnederlaag tegen Newcastle United. De ploeg van de Nederlandse internationals Micky van de Ven en Xavi Simons staat zestiende in de Premier League.
15 uur geleden