Eerste voetbalsters Oranje weer terug in Nederland na WK-einde
AMSTERDAM (ANP) - Enkele voetbalsters van Oranje zijn na de uitschakeling op het WK weer terug op Nederlandse bodem. De selectie keert in groepen terug, nadat Nederland vrijdag op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland in de kwartfinales na verlenging met 2-1 had verloren van Spanje.
Onder anderen Stefanie van der Gragt, Sherida Spitse, Lineth Beerensteyn, Dominique Janssen en Merel van Dongen zaten op de eerste vlucht die terugkeerde op Schiphol. De speelsters moesten overstappen in Dubai. Voor Van der Gragt betekende het WK het sluitstuk van haar loopbaan.
De speelsters werden door familie en vrienden opgewacht met spandoeken. Ook waren er wat fans naar Schiphol gekomen.
Halve finales
Als eerste keren dit weekend de speelsters die in het buitenland spelen terug. Vervolgens vertrekken voetbalsters die in de Nederlandse competitie spelen en ten slotte zijn er nog twee vluchten met enkel KNVB-personeel, zo liet de bond na de uitschakeling van de 'Leeuwinnen' weten.
Daniëlle van de Donk is in Australië achtergebleven om haar vriendin Ellie Carpenter aan te moedigen. Carpenter heeft met Australië de halve finales bereikt, waarin het Engeland van bondscoach Sarina Wiegman de tegenstander is.
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oranje-international Donyell Malen verruilt Aston Villa op huurbasis voor AS Roma. De nummer 5 van de Serie A heeft een koopoptie opgenomen in de overeenkomst van de 26-jarige aanvaller. Dat meldt de Italiaanse club op de eigen website.
14 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
10 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
10 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
12 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
13 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
15 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
16 uur geleden