Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vlucht van Israël naar Emiraten

Eerste vlucht van Israël naar Emiraten

TEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Voor het eerst heeft een Israëlisch verkeersvliegtuig officieel een vlucht van Tel Aviv naar de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) gemaakt. Aan boord waren Israëlische en Amerikaanse functionarissen die in hoofdstad Abu Dhabi zijn verwelkomd door een bewindsman van de emiraten. De delegatie wordt aangevoerd door Jared Kushner, een schoonzoon van president Trump. Ook de Amerikaanse nationale veiligheidsadviseur Robert O'Brien en zijn Israëlische collega Meir Ben-Shabbat zijn meegegaan. Ze willen praten over het aanknopen van meer betrekkingen tussen Israël en de VAE.

Afgelopen weekend beëindigde de president van de VAE en emir van Abu Dhabi, Khalifa bin Zayed al-Nayhyan, de boycot tegen Israël per decreet. Hij heeft recent al diplomatieke banden aangeknoopt met Israël dat de emiraten daarmee officieel erkennen.

De Verenigde Staten hebben zich samen met Israël ingespannen om te proberen Israël uit het isolement in de regio te halen, ondanks de weigering van Israël bezette gebieden terug te geven aan de Palestijnen en een Palestijnse staat met Arabisch Oost-Jeruzalem als hoofdstad te erkennen. Israël koloniseert en annexeert steeds meer bezet gebied. Saudi-Arabië is een van de landen die nog steeds vasthouden aan de eis dat Israël eerst de bezette gebieden teruggeeft voor het wordt erkend. De Saudi's hebben echter wel toestemming gegeven voor de Israëlische Boeing 737 van El Al om over het koninkrijk heen naar Abu Dhabi te vliegen.

De Amerikanen en Israëli's hopen meer Arabische staten over te halen Israël te erkennen door relaties aan te gaan. In de Arabische wereld hebben nu alleen de Egypte, Jordanië en de VAE diplomatieke betrekkingen met Israël.

Meer uit Buitenland

Rusland: Oekraïne stelt gevangenenruil voor onbepaalde tijd uit

MOSKOU (ANP) - Oekraïne heeft een voorgenomen gevangenenruil met Rusland voor onbepaalde tijd uitgesteld. Dat schrijft Vladimir Medinsky, het hoofd van de Russische delegatie die met Oekraïne onderhandelt, zaterdag op Telegram. Ook de overdracht van de lichamen van gesneuvelde militairen gaat voorlopig niet door.

38 minuten geleden
Oekraïne zegt Russische straaljager te hebben neergehaald

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft naar eigen zeggen een Russische straaljager uit de lucht geschoten. Het gaat om een Soe-35 die in de richting van Koersk vloog, meldt de krijgsmacht op sociale media. Het nieuws is niet bevestigd door onafhankelijke bronnen of Rusland.

2 uur geleden
Israëlische minister: lichaam van ontvoerde Thai uit Gaza gehaald

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht heeft het lichaam van de Thaise gijzelaar Nattapong Pinta geborgen in Gaza, meldt minister van Defensie Israel Katz. Hij werd ontvoerd tijdens de aanval van Hamas op 7 oktober 2023. Israël hield er rekening mee dat hij nog in leven zou kunnen zijn.

3 uur geleden
Thais leger zegt controle over grens met Cambodja te nemen

BANGKOK (ANP/RTR) - Het Thaise leger zegt de controle van de grensovergangen met Cambodja over te nemen. De spanningen tussen de twee landen over het grensgebied zijn de afgelopen dagen toegenomen. Volgens de Thaise krijgsmacht verzamelt Cambodja troepen en materieel aan de grens.

5 uur geleden
Charkiv in Oekraïne zwaar onder vuur

CHARKIV (ANP/AFP) - Charkiv beleeft op dit moment de zwaarste aanval van de hele oorlog. Daarbij zijn zeker drie personen gedood en raakten minstens zeventien mensen gewond. Dat schrijft burgemeester Ihor Terechov van de Oost-Oekraïense stad op Telegram. Ook elders in het land zijn doden en gewonden gemeld.

6 uur geleden
Tot nu toe onbekend werk van James Ensor duikt op na 125 jaar

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Een tot nu toe onbekend werk van de Belgische kunstschilder James Ensor (1860-1949) is recent opgedoken. Dat kondigt het Brusselse veilinghuis Arenberg Auctions zaterdag aan. Het werk wordt volgende week geveild.

6 uur geleden
Trump mag van rechter AP toegang weigeren tot Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump mag van het hof van beroep persbureau AP de toegang tot bepaalde media-evenementen in het Witte Huis ontzeggen. Daarmee gaat het hof in tegen een beslissing van een rechter, die op 8 april bepaalde dat de AP-journalisten toegang moesten krijgen tot het Witte Huis en Air Force One, het presidentiële vliegtuig.

6 uur geleden