
Eerste vijftigers kunnen afspraak voor herhaalprik maken
UTRECHT (ANP) - Een volgende groep mensen is aan de beurt om een afspraak te maken voor de herhaalprik tegen het coronavirus. Het gaat om mensen die in 1962 zijn geboren. Een deel van deze groep is dit jaar 60 geworden, een ander deel is nu nog net 59, en daarmee kunnen donderdag de eerste vijftigers op grond van hun geboortejaar de extra inenting halen.
Mensen die in 1962 en daarvoor zijn geboren krijgen voorrang bij de herhaalprik. Zij worden stap voor stap uitgenodigd, van oud naar minder oud. Ook zorgmedewerkers en mensen met medische risico's mogen zich eerder laten vaccineren. Daarna komt de rest van de bevolking aan de beurt.
Mensen die jonger dan 60 zijn, kunnen online al wel een prikafspraak maken, omdat de leeftijdsgrens op de afsprakensite is uitgeschakeld, maar dan bestaat de kans dat ze bij de vaccinatielocatie alsnog worden geweigerd. Bovendien vraagt de koepelorganisatie GGD GHOR Nederland mensen zich aan de prikvolgorde te houden en risicogroepen voor te laten gaan, zodat die in de najaarsgolf niet onnodig lang hoeven te wachten op een vaccinatie. De leeftijdsgrens is verwijderd zodat zorgmedewerkers en mensen die de griepprik krijgen gemakkelijker en sneller een afspraak voor een herhaalprik kunnen maken.
De herhaalprikken worden sinds vorige week maandag gezet. De inenting moet de afweer versterken voor een nieuwe coronagolf. Mensen krijgen de aangepaste vaccins van Pfizer/BioNTech of Moderna. Die zijn bijgewerkt zodat ze ook werken tegen de omikronvariant van het coronavirus. Iedereen van 12 jaar en ouder die de basisserie (de eerste prik of prikken) heeft gehad, kan de herhaalprik laten zetten. Bijna 1,3 miljoen mensen hebben dat inmiddels gedaan, onder wie meer dan een derde van alle 70-plussers.
Meer uit Gezond
BRUSSEL (ANP/RTR) - De EU en de VS hebben afgesproken intensiever te onderhandelen over een mogelijke handelsovereenkomst, zei Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) voorafgaand aan de bijeenkomst van EU-handelsministers. Šefčovič zei te hebben gebeld met de Amerikaanse minister van Handel Howard Lutnick hierover. Hij verwacht Lutnick binnenkort in Brussel voor besprekingen.
2 dagen geledenMECHELEN (ANP) - Biotechnoloog Galapagos komt terug op een in januari aangekondigde splitsing van het bedrijf. De aan de Amsterdamse beurs genoteerde onderneming meldt de splitsing te heroverwegen "naar aanleiding van ontwikkelingen in regelgeving en de markt". Om dit proces in goede banen te leiden stelt Galapagos een nieuwe topman aan in de persoon van Henry Gosebruch. Hij volgt Paul Stoffels op, die eerder al had aangekondigd met pensioen te gaan.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 40 procent van 12- tot en met 16-jarigen die vapen zegt daaraan verslaafd te zijn, aldus onderzoekers van Motivaction in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid. Ongeveer een derde van hen vapet dagelijks. Ook heeft 1 op de 10 van alle 12-jarigen al eens gevaped. Het kabinet start een campagne om ouders bewust te maken van de gevaren van vapen.
5 dagen geledenAMSTERDAM (ANP) - De afgelopen dagen hebben ongeveer 850 mensen gratis hun lever laten testen bij de RAI Amsterdam. Daar vond tot en met zaterdag het artsencongres van de European Association for the Study of the Liver (EASL) plaats.
1 week geledenUTRECHT (ANP) - Een geneesmiddel dat wordt voorgeschreven aan mensen met kaalheid of prostaatklachten kan leiden tot zelfmoordgedachten. De bijwerking van finasteride is aangetoond en daarom komt er een extra waarschuwingskaart in de verpakkingen. Dat hebben de Europese toezichthouder EMA en het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) bekendgemaakt.
1 week geledenGRONINGEN (ANP) - Vapen veroorzaakt soms zeer ernstige acute longproblemen, waardoor gebruikers op de rand van de dood kunnen belanden. Vijf concrete gevallen waarover RTL Nieuws donderdag berichtte, vormen "het topje van de ijsberg", denkt voorzitter Henk Kramer van de Nederlandse Vereniging van Artsen voor Longziekten en Tuberculose (NVALT).
1 week geledenDEN HAAG (ANP) - 85 procent van de artsen krijgt te maken met patiënten die verkeerd geïnformeerd zijn. Patiënten twijfelen vaker aan het medisch advies van hun arts of negeren het zelfs, meldt artsenfederatie KNMG.
1 week geleden