Eerste Vierdaagselopers zijn alweer terug in Nijmegen
NIJMEGEN (ANP) - De eerste deelnemers aan de Vierdaagse van Nijmegen zijn alweer terug in Nijmegen. Elk jaar probeert een klein aantal lopers als eerste te finishen. In totaal zijn woensdagmorgen ongeveer 37.000 lopers begonnen aan de Dag van Wijchen. Dat betekent dat ruim 1800 wandelaars hebben besloten om niet te gaan lopen, want er zijn 38.455 startbewijzen opgehaald. Er schreven zich ruim 42.000 mensen in voor de grootste wandeltocht ter wereld.
De tocht door de omgeving van Wijchen is eigenlijk het parcours voor de tweede dag van de Vierdaagse, maar de eerste dag op dinsdag werd afgelast wegens de extreme temperaturen.
Het zal woensdag in de loop van de dag ook erg warm en benauwd worden, voorspelt de eigen weerdienst van de Vierdaagse. Het Rode Kruis houdt rekening met veel blaarbehandelingen. Marsleider Henny Sackers heeft toeschouwers aan de kant van de weg opgeroepen om wandelaars niet ter verkoeling nat te spuiten, want lopen in natte kleren is onaangenaam en kan schuurwonden veroorzaken.
De lopers komen aan het eind van hun eerste wandeldag terecht in Roze Woensdag, het lhbtiq+-evenement in het centrum van Nijmegen. Veel wandelaars zijn daarom in het roze gekleed, net als de tienduizenden bezoekers aan Roze Woensdag. Niet alle lopers zijn blij met het evenement, want de drukte zorgt in het zicht van de finish vaak voor opstoppingen.
Meer uit Binnenland
TER APEL (ANP) - Vakbond CNV is positief over nieuwe, ingestelde veiligheidsmaatregelen rondom "de beruchte" buslijn Emmen-Stadskanaal, die via Ter Apel gaat. Asielzoekers maken gebruik van de lijn en de afgelopen periode is het aantal incidenten fors toegenomen, meldde busvervoerder Qbuzz eerder deze week. Het gaat dan om intimidatie, bedreigingen en fysiek geweld aan het adres van buschauffeurs, stelt CNV.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het rode gebied in het reisadvies voor het grensgebied van Thailand en Cambodja is door het ministerie van Buitenlandse Zaken uitgebreid. In plaats van een rood reisadvies voor stroken van 20 kilometer vanaf de grens beide kanten op, gaat het nu om 50 kilometer. Volgens het ministerie is de situatie ter plekke "gevaarlijk en onvoorspelbaar".
2 uur geledenDEN HAAG/DEN BOSCH (ANP) - In de provincies Noord-Brabant, Zeeland en Zuid-Holland is bezorgd gereageerd op het nieuws dat de problemen aan de Haringvlietbrug erger zijn dan verwacht. De in 1964 geopende brug, onderdeel van de A29, is voor het verkeer een belangrijke schakel tussen deze drie provincies. Demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur) meldde donderdag dat lasverbindingen op korte termijn versterkt moeten worden om te voorkomen dat flinke scheuren ontstaan.
3 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen met verward gedrag moeten meer passende woon- en behandelplekken krijgen, vindt belangenorganisatie MIND. Die zet zich in voor cliënten in de geestelijke gezondheidszorg en hun naasten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft donderdag in hoger beroep straffen van 9,5 tot 15,5 jaar opgelegd aan zeven verdachten in de zaak rond de overval op een waardetransport in Amsterdam-Noord op 19 mei 2021. Tijdens een achtervolging schoten de vluchtende overvallers op de politie. Zes verdachten zijn daarom niet alleen voor de overval maar ook voor dat schieten veroordeeld.
4 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat het Noord-Hollandse Statenlid Ronald van Tiggelen (PVV) vervolgen voor het aanrijden van een demonstrante van Extinction Rebellion op 3 maart. Dat laat de advocaat van de 67-jarige activiste weten. Het OM bevestigt een 73-jarige man uit Zandvoort te gaan vervolgen, maar noemt geen naam.
4 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Mensen die een gevangenisstraf hebben uitgezeten of zorg hebben gekregen, hebben moeite om te leren hoe ze meer op eigen benen kunnen staan. Dat stelt de ggz. "Voor de meest kwetsbare mensen zijn de overgangen in ons systeem te groot. Zonder langdurige begeleiding en een woonplek lopen zij vast. Met soms alle gevolgen van dien", zegt Ruth Peetoom, voorzitter van de brancheorganisatie voor de geestelijke gezondheidszorg.
4 uur geleden