Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste videoboodschap Poetin sinds stoppen muiterij Wagner

Eerste videoboodschap Poetin sinds stoppen muiterij Wagner

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft maandag voor het eerst in een officiële videoboodschap van zich laten horen sinds de opstand van de Wagner Groep zaterdag werd gestopt door een de-escalatieovereenkomst. In een verklaring op de website van het Kremlin feliciteert de Russische president deelnemers van een industrieel forum.

Poetin spreekt in de video niet over de muiterij van het weekend en het is niet duidelijk wanneer de video is opgenomen. Hij heeft ook nog niet persoonlijk gereageerd op de overeenkomst die zaterdagavond werd gesloten. Zondag verscheen de Russische president ook op televisie, in een interview dat waarschijnlijk eerder was opgenomen. Hij sprak toen over zijn vertrouwen in de plannen van Rusland in Oekraïne.

Volgens het Kremlin belde de president maandag ook met de Iraanse president en de emir van Qatar. Die zouden allebei hun steun voor Poetin hebben uitgesproken in verband met de opstand van zaterdag.

Terwijl de opstand van de Wagner Groep aan de gang was, sprak Poetin zaterdag wel het volk toe in een televisietoespraak. Hij sprak toen van "landverraad, afpersing en terrorisme" en "een klap voor Rusland, een klap voor ons volk". Sindsdien is de Russische president niet meer in het openbaar gezien.

Meer uit Buitenland

Bron: Franse justitie onderzoekt voormalige Frontex-directeur

PARIJS (ANP/AFP) - Justitie in Frankrijk heeft een onderzoek ingesteld naar de voormalige directeur van het Europese grensagentschap Frontex, meldt een bron bij de rechtspraak aan persbureau AFP. De mensenrechtenorganisatie Ligue des droits de l'homme (LDH) had daarom gevraagd. De organisatie beschuldigt de Fransman Fabrice Leggeri van misdaden tegen de menselijkheid en marteling door de manier waarop migranten werden geweerd op zee.

1 uur geleden
Teheran arresteert 466 mensen om zaaien van onrust

TEHERAN (ANP/RTR) - In Iran zijn meer dan vierhonderd arrestaties verricht voor het ondermijnen van de nationale veiligheid, melden Iraanse staatsmedia. Het zou gaan om de grootste actie sinds het uitbreken van de oorlog met de VS en Israël. De 466 arrestanten zouden illegale uitingen hebben gedaan op internet, met als doel het veroorzaken van instabiliteit in het land.

1 uur geleden
Moldavië: belangrijkste hoogspanningslijn met Europa verbroken

CHISINAU (ANP) - Nachtelijke Russische aanvallen op Oekraïne hebben de belangrijkste hoogspanningslijn tussen Moldavië en Europa verbroken. Dat schrijft de Moldavische president Maia Sandu op X.

2 uur geleden
Pentagon zet journalisten gebouw uit na uitspraak rechter

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft maandag laten weten dat journalisten niet langer mogen werken in het Pentagon. Er zal op het terrein een aparte werkplaats voor media worden ingericht en medewerkers van de pers zijn alleen nog "onder begeleiding van geautoriseerd personeel" welkom in het hoofdkwartier van Defensie.

8 uur geleden
Opnieuw aanvallen met drones en raketten gemeld in Midden-Oosten

TEHERAN/TEL AVIV/RIYAD (ANP/AFP/RTR) - Meerdere landen in het Midden-Oosten melden in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw aanvallen. Zo meldde de Iraanse staatstelevisie dat er een "nieuwe reeks raketten is afgevuurd op Israël". Israël trof volgens Al Jazeera doelen in de Libanese hoofdstad Beiroet. Journalisten van The New York Times meldden zeker zeven explosies in de stad.

8 uur geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

11 uur geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

11 uur geleden