Eerste veroordeling in Australië voor beklimmen Uluru
ALICE SPRINGS (ANP) - In Australië is voor het eerst iemand veroordeeld voor het beklimmen van de Uluru sinds de beroemde rode rots verboden terrein werd voor toeristen. Het gaat volgens omroep ABC om een 44-jarige man uit de deelstaat Victoria.
De enorme rotsformatie behoorde ondanks haar afgelegen locatie tot de bekendste toeristische trekpleisters van het land. Sinds 2019 geldt er een klimverbod omdat de locatie, die vroeger Ayers Rock heette, heilig is voor inheemse Australiërs. De naderende sluiting van de rots leidde destijds tot een toestroom van toeristen. Duizenden mensen wilden de Uluru op de valreep nog beklimmen.
Dat het nieuwe klimverbod wordt gehandhaafd, ondervond de 44-jarige Australiër. Een rechtbank in de plaats Alice Springs achtte hem schuldig aan het betreden van verboden terrein. De man kreeg een boete opgelegd van 2500 Australische dollar (circa 1700 euro).
Overheidsdienst Parks Australia reageerde verheugd op die uitspraak en liet weten dat de bescherming van heilige locaties serieus wordt genomen. Er zou geregeld worden gepatrouilleerd om te voorkomen dat bezoekers alsnog proberen om stiekem de Uluru te beklimmen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.
28 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.
2 uur geledenBUSHEHR (ANP/RTR) - Een opslagplaats met daarin hulpgoederen en hulpvoertuigen is geraakt door een droneaanval, meldt het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC). Donderdag zei die organisatie nog zich zorgen te maken om de verslechterde humanitaire situatie in Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Vicepresident JD Vance zal voortaan verantwoordelijk zijn voor fraudebestrijding in de VS. Op Truth Social schrijft president Donald Trump dat Vance in die rol voortaan bekend zal staan als "fraude-tsaar".
3 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Ma Xingrui, lid van het Chinese politburo en voormalig leider van de Communistische Partij in Xinjiang, wordt onderzocht door het anti-corruptieorgaan van de partij, melden Chinese media. Voor zover bekend is hij nog niet uit zijn functie gezet.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Bij de grootschalige Russische aanval op Oekraïne zijn zeker zes mensen omgekomen, melden de autoriteiten. Sinds donderdag 18.00 uur gaat Oekraïne gebukt onder een grote reeks Russische drone- en raketaanvallen. Die hielden ook gedurende vrijdagochtend aan.
3 uur geleden