Eerste verkiezingsresultaten Zuid-Afrika: geen meerderheid ANC
KAAPSTAD (ANP/RTR) - De Zuid-Afrikaanse regeringspartij lijkt volgens de eerste verkiezingsresultaten de meerderheid in het parlement te verliezen, maar wel de grootste partij te blijven. Een tiende van de stemmen is geteld en daaruit blijkt dat het ANC vooralsnog 41,77 procent van de stemmen heeft gekregen.
De verwachting is dat het ANC van president Cyril Ramaphosa inderdaad de parlementaire meerderheid verliest. Deze partij heeft sinds 1994 elke vijf jaar de nationale verkiezingen in Zuid-Afrika gewonnen. De stembusgang van 1994 markeerde het einde van de apartheid en de komst van Nelson Mandela als president.
De eerste resultaten laten ook zien dat de oppositiepartij Democratische Alliantie van John Steenhuisen 26,3 procent van de tot dusver getelde stemmen heeft gekregen.
Meer uit Buitenland
WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft vrijdag bekendgemaakt dat het een Togolese olietanker in de Straat van Hormuz heeft aangevallen, aldus een verklaring van het Iraanse staatspersbureau IRNA.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Mogelijk hebben de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Venezolaanse collega Delcy Rodríguez volgende week een eerste informele ontmoeting. Dat schrijft Axios op basis van ingewijden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten laten een Iraanse delegatie de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties bijwonen. In New York gaan daar volgende week wereldleiders spreken.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft achter gesloten deuren campagne gevoerd voor de aankomende verkiezingen in stadstaat Berlijn. Hij sprak ongeveer 150 partijgenoten toe in het hoofdkwartier van zijn christendemocraten.
9 uur geledenANKARA (ANP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan is voornemens zich opnieuw te kandideren voor het presidentschap, aldus Turkse media op gezag van een hooggeplaatste adviseur van Erdogan.
10 uur geleden