Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste verkiezingsdebat tussen Trump en Biden begonnen

Eerste verkiezingsdebat tussen Trump en Biden begonnen

CLEVELAND (ANP) - Het eerste verkiezingsdebat in de Verenigde Staten tussen president Donald Trump en de Democratische presidentskandidaat Joe Biden is begonnen. Het eerste debat zet meestal de toon voor de rest van de campagne en kan van grote invloed zijn op de keuze van zwevende kiezers op 3 november.

Het debat, dat onder leiding van Fox News-presentator Chris Wallace plaatsvindt in de stad Cleveland, bestaat uit zes delen van elk een kwartier. Aan bod komen onder meer de prestaties van Trump en Biden in het verleden, de strijd tussen Republikeinen en Democraten om de vacante zetel in het Hooggerechtshof, de coronapandemie, de Black Lives Matter-protesten en de rellen in de grote Amerikaanse steden, de integriteit van de verkiezingen en de economie.

De verwachting is dat Biden dinsdag de aanval opent het economische beleid van president Trump en zijn aanpak van de coronapandemie, terwijl Trump vooral een persoonlijke aanval voorbereid. Campagnemedewerkers van Trump hebben tegen The Washington Post gezegd dat de president zich nauwelijks heeft ingelezen voor het debat. "Hij zegt dat hij door er dagelijks mee bezig te zijn, genoeg kennis in huis heeft", aldus een medewerker die anoniem wil blijven. Medewerkers van Bidens campagne zeggen dat hij zich wel goed heeft ingelezen.

Meer uit Buitenland

Trump kondigt productie van nieuwe slagschepen aan

MAR-A-LAGO (ANP) - De Verenigde Staten gaan zeker twee nieuwe slagschepen bouwen. Dat kondigde de Amerikaanse president Donald Trump maandag aan bij een persconferentie in Mar-a-Lago met defensieminister Pete Hegseth. Uiteindelijk moeten er tussen de 20 en 25 nieuwe schepen worden gebouwd, zei Trump.

41 minuten geleden
Trump: de Verenigde Staten moeten Groenland hebben

PALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat de Verenigde Staten Groenland "moeten hebben". Niet vanwege kritieke mineralen, maar om redenen van nationale veiligheid, aldus Trump.

42 minuten geleden
Geweld laait op in Syrië: meerdere doden in noordwesten

ALEPPO (ANP/AFP/DPA) - Zeker drie mensen zijn om het leven gekomen door nieuw geweld in Syrië. Troepen van de nieuwe regering raakten in conflict met strijders van de door Koerden aangestuurde SDF-militie. Beide partijen hebben hun troepen opdracht gegeven de strijd te staken.

2 uur geleden
Venezuela krijgt 'volledige steun' Rusland in conflict met VS

CARACAS/MOSKOU (ANP/AFP) - Venezuela geniet Ruslands "volledige steun" in het oplopende conflict met de Verenigde Staten. Dat melden zowel Moskou als de regering van het Zuid-Amerikaanse land, nadat hun buitenlandministers elkaar eerder op de dag telefonisch hadden gesproken.

7 uur geleden
Laatste leerlingen massagijzeling Nigeriaanse kostschool vrij

ABUJA (ANP/AFP) - De laatste leerlingen die werden gevangengenomen bij de massagijzeling bij een katholieke kostschool in Nigeria afgelopen maand, zijn vrijgelaten. Dat meldt de regering in dat land. Begin december werd al een honderdtal scholieren vrijgelaten. Nu gaat het om zo'n 130 leerlingen. In totaal werden 303 kinderen en twaalf personeelsleden gegijzeld. Vijftig van hen wisten kort na de ontvoering te ontsnappen.

8 uur geleden
Chris Rea (74), bekend van Driving Home For Christmas, overleden

LONDEN (ANP) - Chris Rea is maandagochtend op 74-jarige leeftijd overleden, dat meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.

8 uur geleden
Rusland: onderhandelingen over Oekraïne verlopen moeizaam

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.

9 uur geleden