
Eerste verdachten opgepakt voor vergiftiging schoolmeisjes Iran
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran heeft voor het eerst verdachten aangehouden in het onderzoek naar de massale vergiftiging van schoolmeisjes. De arrestaties vonden plaats in vijf verschillende provincies, aldus plaatsvervangend binnenlandminister Majid Mirahmadi tegen staatsmedia.
Hoeveel personen zijn opgepakt, is niet bekendgemaakt. Het is nog steeds niet duidelijk waarom de kinderen zijn vergiftigd en wat voor middel is gebruikt. Mogelijk zijn de mysterieuze aanvallen erop gericht meisjes ervan te weerhouden naar school te gaan, verklaarden Iraanse functionarissen eerder.
De eerste melding dateert uit november. De slachtoffers ontwikkelden klachten zoals duizeligheid en ademhalingsproblemen na het ruiken van een onbekende geur op school. Honderden meisjes werden opgenomen in het ziekenhuis. De Iraanse ayatollah Ali Khamenei heeft verklaard dat de daders zwaar gestraft moeten worden.
De vergiftigingen leiden tot nieuwe protesten tegen het regime in Teheran, dat al te maken had met grote onvrede onder de bevolking. Iraniërs houden sinds september grote antiregeringsbetogingen. Die protesten begonnen na de dood van de 22-jarige Mahsa Amini. Zij werd door de moraalpolitie opgepakt omdat ze haar hoofddoek niet de juiste manier zou hebben gedragen en stierf in detentie.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal werd veroorzaakt door een ontkoppeling van het Spaanse stroomnetwerk van dat van Frankrijk. De operationele directeur van netbeheerder Red Eléctrica heeft dat gezegd, meldt de Spaanse krant La Vanguardia.
1 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR/AFP) - Bij de onderhandelingen over een staakt-het-vuren in Gaza tussen Hamas en Israël is een "aanzienlijke doorbraak" bereikt. Dat zeggen twee Egyptische veiligheidsbronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen zijn beide partijen het eens over een langdurig bestand, maar zijn er nog wel enkele bezwaarpunten.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky noemt het bestand dat eenzijdig door de Russische president Vladimir Poetin is uitgeroepen voor 8 tot en met 10 mei een "nieuwe poging tot manipulatie".
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De chef van de Israëlische binnenlandse inlichtingendienst, Shin Bet, legt in juni zijn taken neer. De bij premier Benjamin Netanyahu in onmin geraakte Ronen Bar maakte zijn aftreden maandag zelf bekend.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken heeft maandag de noodtoestand afgekondigd door de grote stroomstoring die het land die dag trof. Volgens het ministerie is de noodtoestand van toepassing op regio's die daarom hebben gevraagd. Het zou gaan om de regio's Madrid, Andalusië en Extremadura.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Volgens de Franse president Emmanuel Macron gaan de bondgenoten van Oekraïne de komende dagen de druk op Rusland opvoeren. De komende twee weken zullen van cruciaal belang zijn bij de poging een staakt-het-vuren in Oekraïne te verwezenlijken, zei Macron in een interview in het Franse weekblad Paris Match.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De hulpdiensten in de Spaanse regio Madrid zijn tijdens de stroomstoring 286 keer uitgerukt om mensen uit liften te bevrijden. Dat heeft de leider van de regio gezegd tegen zender Antena 3.
4 uur geleden