Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste verdachten geven aanvallen politie bij rellen Capitool toe

Eerste verdachten geven aanvallen politie bij rellen Capitool toe

WASHINGTON (ANP) - Er hebben in de Verenigde Staten voor het eerst twee verdachten schuld bekend aan het aanvallen van agenten tijdens de bestorming van het Capitool op 6 januari. De 44-jarige Scott Fairlamb en Devlyn Thompson (28) hebben volgens Amerikaanse media een deal gesloten met aanklagers en riskeren een jarenlange gevangenisstraf.

Bij de rellen in hoofdstad Washington raakten volgens CBS News begin dit jaar zo'n 150 politiemensen gewond. Aanhangers van toenmalig president Donald Trump drongen het gebouw binnen toen parlementariërs daar de uitslag goedkeurden van de presidentsverkiezingen. Trump beweerde dat hij die door fraude had verloren van de Democraat Joe Biden, hoewel dat nooit is aangetoond.

Sportschoolhouder en uitsmijter Fairlamb, die al een strafblad had, heeft nu toegegeven dat hij de politie heeft aangevallen. Hij zou een agent hebben geduwd en in het gezicht hebben geslagen. "Ben je een Amerikaan? Gedraag je dan ook zo", schreeuwde hij voor de aanval op de politieman. Verdachte Thompson erkende dat hij een agent te lijf is gegaan met een wapen. Hij haalde volgens aanklagers uit met een wapenstok.

Vervolging van 170 verdachten

De deals die de mannen hebben gesloten met aanklagers, geven andere verdachten een idee van wat ze kunnen verwachten als ze meewerken. Aanklagers hebben in ruil voor de schuldbekentenis meerdere aanklachten tegen Fairlamb ingetrokken en adviseren de rechter om een gevangenisstraf op te leggen van 41 tot 51 maanden, ongeveer 3 tot 4 jaar. Justitie zei tijdens de zitting van vrijdag (lokale tijd) niet of een specifieke strafmaat wordt aanbevolen voor Thompson.

Justitie heeft tot dusver vervolging ingesteld tegen ongeveer 170 verdachten van het belagen van agenten tijdens de rellen. De FBI zoekt nog naar honderden andere verdachten. Fairlamb en Thompson horen naar verwachting in september welke straf ze krijgen. De rechter heeft daar uiteindelijk het laatste woord over. Die zou ook kunnen besluiten om de aanbevelingen van aanklagers te negeren en toch langere gevangenisstraffen op te leggen.

Meer uit Buitenland

Rapport: VS zetten 25.000 mensen uit onder geheime afspraken

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben in het geheim afspraken gemaakt met tientallen landen om migranten op te nemen die geen banden hebben met die landen, staat in een maandag gepubliceerd rapport van het Franse collectief Forbidden Stories.

32 minuten geleden
Die Linke wint verkiezingen in Berlijn met recorduitslag

BERLIJN (ANP/DPA) - Die Linke heeft de verkiezingen voor het parlement van de Duitse deelstaat Berlijn gewonnen. De partij van lijsttrekker Elif Eralp kreeg 25,7 procent van de stemmen, meldt de kiescommissie. Het is de beste uitslag ooit voor de uiterst linkse partij in de Duitse hoofdstad.

3 uur geleden
VS bereiden sancties voor tegen hele Strafhof in Den Haag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering bereidt sancties voor tegen het Internationaal Strafhof (ICC) als geheel. De maatregelen zijn al uitgewerkt en worden naar verwachting binnenkort aangekondigd, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het precieze moment is nog onduidelijk.

3 uur geleden
VS en China gaan overleg voeren over risico's AI

NEW YORK (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en China hebben afgesproken opnieuw met elkaar te overleggen over kunstmatige intelligentie (AI). De landen willen onder meer afspraken maken over het uitwisselen van informatie over veiligheidsrisico's. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent na een overleg met de Chinese vicepremier He Lifeng.

4 uur geleden
Man zwaargewond door schoten immigratiedienst ICE in Texas

AUSTIN (ANP/RTR) - Een agent van de Amerikaanse immigratiedienst ICE heeft zondag in de Texaanse stad Austin een man neergeschoten. Het slachtoffer is met een schotwond in zijn bovenlichaam naar het ziekenhuis gebracht. Zijn toestand is ernstig maar stabiel, melden lokale autoriteiten.

7 uur geleden
Prognose: CDU zakt onder kiesdrempel in Mecklenburg-Voor-Pommeren

SCHWERIN (ANP/DPA) - De Duitse christendemocraten zijn in een verkiezingsprognose voor de deelstaat Mecklenburg-Voor-Pommeren voor het eerst onder de kiesdrempel van 5 procent gezakt. Volgens de zender ARD staat de CDU van bondskanselier Friedrich Merz nu op 4,9 procent, terwijl de laatste prognose van de zender ZDF de partij op 5,0 procent zet.

10 uur geleden
Zelensky: met Trump afgesproken elkaar in New York te ontmoeten

KIEV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump heeft afgesproken elkaar in New York te ontmoeten. De twee voerden zondag een telefoongesprek.

11 uur geleden