Eerste vaccins in Frankrijk eind december toegediend
PARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk kan in de laatste week van december begonnen worden met vaccineren tegen het coronavirus. Premier Jean Castex heeft dat woensdag het Franse parlement meegedeeld.
Castex zegt dat vervolgens in januari vaart wordt gezet achter de vaccinatiecampagne. Hij herhaalt dat de kwetsbaren in de samenleving, zoals ouderen, als eersten een coronavaccin toegediend krijgen.
Ook in Italië wordt naar verwachting dit jaar nog begonnen met inenten. Persbureau Reuters meldt op basis van een bron binnen de regering dat de eerste vaccins tussen kerst en oud en nieuw worden toegediend. Het zwaar getroffen Italië ontvangt naar verwachting 1,83 miljoen doses van het vaccin van Pfizer en BioNTech bij de eerste levering.
Goedkeuring
Deze week werd bekend dat het vaccin van Pfizer-BioNTech waarschijnlijk eerder dan verwacht op de Europese markt wordt toegelaten. In Nederland is het nog onduidelijk wat de eerder verwachte goedkeuring van de vaccins door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat betekenen voor de planning van de eerste vaccinaties. Minister Hugo de Jonge zei in eerste instantie dat hij zo vroeg mogelijk in januari wilde beginnen.
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen riep de Europese lidstaten op allemaal op dezelfde dag te beginnen met vaccineren. Daar kwam de commissie later echter op terug. De EU-lidstaten bepalen zelf wanneer ze beginnen met inenten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.
3 uur geledenKRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.
5 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.
5 uur geledenKRAKAU (ANP/DPA) - Meerdere koetsiers die met paardenkoetsen door Krakau rijden, raakten ernstig gewond bij de schietpartij in de stad. Dat meldde hun brancheorganisatie. De paarden liepen alleen lichte verwondingen op.
6 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - De Saudische hoofdstad Riyad is opnieuw onder vuur genomen. Er waren harde explosies te horen en getuigen zeggen dat het financiële district is getroffen. Daar zou een gebouw van staatsoliegigant Aramco schade hebben opgelopen.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een vrouw uit New York heeft voor 40.000 dollar (36.000 euro) aan verkeersboetes gekregen. Haar gepersonaliseerde kentekenplaat lijkt de reden te zijn, schrijft de krant The New York Times.
7 uur geleden