Eerste vaccins in Frankrijk eind december toegediend
PARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk kan in de laatste week van december begonnen worden met vaccineren tegen het coronavirus. Premier Jean Castex heeft dat woensdag het Franse parlement meegedeeld.
Castex zegt dat vervolgens in januari vaart wordt gezet achter de vaccinatiecampagne. Hij herhaalt dat de kwetsbaren in de samenleving, zoals ouderen, als eersten een coronavaccin toegediend krijgen.
Ook in Italië wordt naar verwachting dit jaar nog begonnen met inenten. Persbureau Reuters meldt op basis van een bron binnen de regering dat de eerste vaccins tussen kerst en oud en nieuw worden toegediend. Het zwaar getroffen Italië ontvangt naar verwachting 1,83 miljoen doses van het vaccin van Pfizer en BioNTech bij de eerste levering.
Goedkeuring
Deze week werd bekend dat het vaccin van Pfizer-BioNTech waarschijnlijk eerder dan verwacht op de Europese markt wordt toegelaten. In Nederland is het nog onduidelijk wat de eerder verwachte goedkeuring van de vaccins door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat betekenen voor de planning van de eerste vaccinaties. Minister Hugo de Jonge zei in eerste instantie dat hij zo vroeg mogelijk in januari wilde beginnen.
Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen riep de Europese lidstaten op allemaal op dezelfde dag te beginnen met vaccineren. Daar kwam de commissie later echter op terug. De EU-lidstaten bepalen zelf wanneer ze beginnen met inenten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse overheid vermoedt dat Iran een rol speelde bij het incident bij de luchtmachtbasis bij Fairford afgelopen zondag. Dat zegt premier Andy Burnham in een interview met de BBC. "We zullen er te zijner tijd meer over zeggen, maar we kunnen bevestigen dat we vermoeden dat Iran betrokken was", aldus Burnham.
24 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Het toestel van flydubai met daarin de inzittenden van het vliegtuig waarin eerder op de dag een gevecht was uitgebroken in de cockpit, is volgens internationale media geland in Tel Aviv. De vlucht zou zijn geëscorteerd door Israëlische gevechtsvliegtuigen.
31 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Wapenfabrieken die in Europese landen wapens speciaal voor Oekraïne maken, zijn voor Rusland militaire doelwitten, aldus een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken.
45 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël schroeft de beveiliging van zijn commerciële luchtvaart op. Dat meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu, nadat eerder op woensdag een incident had plaatsgevonden in een toestel van flydubai dat op weg was naar Tel Aviv. Eerder zei de Israëlische premier al in een videoboodschap dat hij zijn veiligheidsdiensten had opgedragen zich voor te bereiden op "verdere bedreigingen".
1 uur geledenANKARA/ISTANBUL (ANP/AFP) - De Turkse autoriteiten hebben gelast de nieuwssite T24 te sluiten, omdat het medium propaganda zou maken voor de lhbtiq+-gemeenschap. Dit is gebeurd in het kader van een onderzoek van het ministerie van Justitie dat is getiteld "Mijn familie is veilig". Volgens T24 is het medium slachtoffer van een lange lastercampagne op sociale media. Het is volgens T24 censuur.
1 uur geledenNASHVILLE (ANP) - Een Amerikaanse rechtbank heeft de executie van de 50-jarige Christa Pike op het laatste moment tegengehouden. Dat meldt het lokale tv-station WVLT op basis van rechtbankdocumenten. De rechters willen nagaan of beschuldigingen van seksueel misbruik tijdens haar jeugd voldoende zijn meegenomen tijdens de rechtszaak in 1996.
2 uur geledenTABUK (ANP/AFP) - Passagiers van het flydubai-vliegtuig dat een noodlanding maakte in Saudi-Arabië zijn inmiddels met een ander vliegtuig alsnog vertrokken naar Tel Aviv. Een van de passagiers heeft dat laten weten aan persbureau AFP.
2 uur geleden