Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vaccins in Frankrijk eind december toegediend

Eerste vaccins in Frankrijk eind december toegediend

PARIJS (ANP/RTR) - In Frankrijk kan in de laatste week van december begonnen worden met vaccineren tegen het coronavirus. Premier Jean Castex heeft dat woensdag het Franse parlement meegedeeld.

Castex zegt dat vervolgens in januari vaart wordt gezet achter de vaccinatiecampagne. Hij herhaalt dat de kwetsbaren in de samenleving, zoals ouderen, als eersten een coronavaccin toegediend krijgen.

Ook in Italië wordt naar verwachting dit jaar nog begonnen met inenten. Persbureau Reuters meldt op basis van een bron binnen de regering dat de eerste vaccins tussen kerst en oud en nieuw worden toegediend. Het zwaar getroffen Italië ontvangt naar verwachting 1,83 miljoen doses van het vaccin van Pfizer en BioNTech bij de eerste levering.

Goedkeuring

Deze week werd bekend dat het vaccin van Pfizer-BioNTech waarschijnlijk eerder dan verwacht op de Europese markt wordt toegelaten. In Nederland is het nog onduidelijk wat de eerder verwachte goedkeuring van de vaccins door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) gaat betekenen voor de planning van de eerste vaccinaties. Minister Hugo de Jonge zei in eerste instantie dat hij zo vroeg mogelijk in januari wilde beginnen.

Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen riep de Europese lidstaten op allemaal op dezelfde dag te beginnen met vaccineren. Daar kwam de commissie later echter op terug. De EU-lidstaten bepalen zelf wanneer ze beginnen met inenten.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hezbollah ondanks bestand

NABATIEH (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt drie leden van Hezbollah te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Dat zou zijn gebeurd bij de heuvel Ali al-Taher, in de buurt van de zuidelijke stad Nabatieh. Eén Israëlische militair raakte gewond, zegt de IDF.

44 minuten geleden
Recordaantal bezoekers voor Pride-viering in Hamburg

HAMBURG (ANP/DPA) - De Pride-viering in Hamburg heeft zaterdag circa 300.000 bezoekers getrokken, schatten de politie en de organisatie. Dat is meer dan de verwachte 250.000 bezoekers. De stoet, die onder het motto van solidariteit met queer personen vanaf het metrostation Lübecker Strasse naar het centrum van de stad trok, kreeg daarmee een recordaantal bezoekers.

1 uur geleden
Italië controleert inreizigers uit Spanje op reisdocumenten

ROME (ANP) - Italië is begonnen met het controleren van reizigers vanuit Spanje. Dat meldt El Mundo op gezag van persbureau EFE, dat een verslaggever ter plaatse heeft op de internationale luchthaven in Rome.

3 uur geleden
Nepalese bergbeklimmer Purja omgekomen in lawine

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Nepalese bergbeklimmer en berggids Nirmal Purja is omgekomen bij een lawine in het noorden van Pakistan. Hij gold als vermist nadat hij en een groep bergbeklimmers die hij begeleidde donderdag door een lawine waren weggevaagd. Zijn onderneming Elite Expeditions heeft zaterdag bevestigd dat hij samen met anderen de lawine niet heeft overleefd.

6 uur geleden
Europese regeringsleiders willen spoedoverleg over situatie Ceuta

BRUSSEL (ANP) - De regeringsleiders van 22 EU-lidstaten vragen in een open brief om spoedoverleg naar aanleiding van de situatie in de Spaanse exclave Ceuta bij Marokko. Daar wisten de afgelopen dagen tienduizenden Marokkanen zwemmend de oversteek te maken, waarna de meesten van hen alweer terugkeerden.

6 uur geleden
Grootste natuurbrand in Frankrijk onder controle, zegt minister

LACANAU (ANP/AFP) - De natuurbrand in Gironde, volgens de autoriteiten de grootste natuurbrand in Frankrijk in decennia, is onder controle en breidt zich niet verder uit. Dat zegt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez.

7 uur geleden
Gewonden bij aardbeving bij Napels

NAPELS (ANP/AFP) - Bij een aardbeving vrijdag met een kracht van 4.7 zijn bij Napels 21 mensen gewond geraakt. Twee gewonden moesten met spoed naar een ziekenhuis. Dit melden de autoriteiten in de stad zaterdag. Bij de beving ongeveer 9 kilometer ten westen van het centrum van de stad is geringe schade aangericht.

7 uur geleden