Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vaccinaties tegen mpox in Afrika

Eerste vaccinaties tegen mpox in Afrika

KIGALI (ANP/AFP) - In Rwanda zijn voor het eerst mensen in Afrika gevaccineerd tegen mpox. Volgens de Afrikaanse gezondheidsdienst Africa CDC hebben zo'n driehonderd mensen die tot een risicogroep behoren en bij de grens met Congo wonen een vaccin gekregen.

Congo is het epicentrum van de uitbraak, met ruim 22.000 besmettingen en meer dan zevenhonderd doden. Volgens het Africa CDC beginnen de vaccinaties in dat land "in de eerste week van oktober".

De uitbraak is nog "niet onder controle", zegt directeur Jean Kaseya. "We hebben nog steeds een toename van het aantal besmettingen en dat baart ons allemaal zorgen." De afgelopen week stierven veertien mensen aan het virus, eerder bekend als apenpokken. "Genoeg is genoeg, we moeten dit stoppen", aldus Kaseya.

Gedoneerde vaccins

Veel landen hebben vaccins gedoneerd aan Afrikaanse landen en het Africa CDC is druk bezig met het opzetten van de vaccinatiecampagnes, maar dat is lastig door de slechte staat van de infrastructuur in Congo.

Het Europees geneesmiddelenbureau (EMA) heeft donderdag ook het vaccin goedgekeurd voor jongeren tussen 12 en 17 jaar. Dat heeft het Africa CDC nog niet gedaan.

Meer uit Gezond

Mensen zijn niet mondig tegenover de dokter, stelt Nivel

UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".

1 dag geleden
Meer risico op oogletsel kinderen bij eclips, waarschuwen artsen

ROTTERDAM (ANP) - Let op de ogen van jonge kinderen en jongeren bij de zonsverduistering van woensdagavond. Dat zegt Alberta Thiadens, oogarts en onderzoeker bij het Erasmus MC. "Hun ooglenzen zijn heel helder en zij lopen dus meer risico op schade. Verder zijn de risico's voor netvliesschade precies hetzelfde bij volwassenen."

1 dag geleden
Douglas voelt scherpe concurrentie en ziet resultaten flink dalen

DÜSSELDORF (ANP) - Parfumerie- en cosmeticawinkelketen Douglas heeft last van scherpe concurrentie in vooral Nederland, Duitsland en Frankrijk. Om de zwakke marktomstandigheden het hoofd te bieden, wil het van oorsprong Duitse bedrijf sterker inzetten op exclusieve producten en meer investeren in het verbeteren van het onlineaanbod.

2 dagen geleden
Duitse ex-verpleger mogelijk bij meer overlijdens betrokken

AKEN (ANP/DPA) - Een Duitse oud-verpleger wordt door aanklagers mogelijk gelinkt aan meer dan 120 andere verdachte sterfgevallen. De man kreeg vorig jaar een levenslange gevangenisstraf voor de moord op tien patiënten en 27 pogingen tot moord.

4 dagen geleden
Doden en gewonden na Oekraïense aanval diep in Rusland

NIZJNEKAMSK (ANP/RTR/AFP) - Door een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Nizjnekamsk zijn zeker 12 doden gevallen, meldt de burgemeester van de stad. 39 mensen raakten gewond. Nizjnekamsk ligt in de regio Tatarstan, ruim duizend kilometer van de Oekraïense grens.

4 dagen geleden
DNA-test in Erasmus MC tegen doofheid door antibiotica bij baby's

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC in Rotterdam gaat vanaf maandag bij te vroeg geboren baby's op de intensive care een DNA-test uitvoeren om doofheid door antibiotica te voorkomen. De test moet uitwijzen welke kinderen een genetische mutatie hebben waardoor ze gehoorschade kunnen ontwikkelen door het medicijn gentamicine. Een op de drie- tot vierhonderd kinderen heeft de mutatie en kan blijvende doofheid ontwikkelen nadat ze gentamicine hebben gekregen.

1 week geleden
Onderzoek: blootstelling hantavirus Radboudumc was te vermijden

NIJMEGEN (ANP) - De wekenlange quarantaine van twaalf Radboudumc-medewerkers omdat zij mogelijk waren blootgesteld aan het hantavirus, was vermijdbaar. Dat concludeert een onderzoeksteam in een rapport dat het ziekenhuis vrijdag publiceerde.

1 week geleden