Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste vaatje haring brengt 113.500 euro op

Eerste vaatje haring brengt 113.500 euro op

SCHEVENINGEN (ANP) - Het eerste vaatje haring heeft dinsdag 113.500 euro opgebracht, een recordbedrag. Dat heeft een woordvoerster van het Nederlands Visbureau dinsdag gemeld. De opbrengst gaat naar de Stichting Ambulance Wens. "Een megabedrag, dat heeft nog nooit eerder plaatsgevonden. Echt bizar", aldus de woordvoerster van het Visbureau. Het vaatje werd gekocht door de Vereniging van Nederlandse Visspecialisten (VNV).

Het eerste vaatje Hollandse Nieuwe werd dit jaar weer 'gewoon' geveild. De afgelopen jaren kon dat niet vanwege de coronaregels, maar dit jaar kon het weer. Met de veiling, in de visafslag van Scheveningen, markeert het Nederlands Visbureau de vangst van de eerste haringen van het jaar, de Hollandse Nieuwe.

Het was al de bedoeling, voordat de coronapandemie uitbrak, dat de opbrengst naar de Stichting Ambulance Wens zou gaan. Vrijwilligers van de stichting vervullen laatste wensen van terminale patiënten die afhankelijk zijn van ambulancevervoer. "Het mooie is", aldus de woordvoerster van het Visbureau, "er was twee jaar geen veiling door corona. Dus driemaal is scheepsrecht, ook voor het goede doel. We gingen voor een nieuwe ambulance en uiteindelijk ook nog voor een brancard. Die kost 15.000 euro. En dan ook nog een paar liter brandstof als bonus."

Zorgpersoneel

In 2020 werd de haring symbolisch aangeboden aan zorgpersoneel. De huidige minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) Ernst Kuipers, toen nog voorzitter van Landelijk Netwerk Acute Zorg, nam het vaatje toen in ontvangst met Diederik Gommers, toen de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care. De haring werd in een aantal ziekenhuizen rondgebracht.

Vorig jaar werd het eerste vaatje, ook als symbool, aangeboden aan GGD'ers, die toen bezig waren met de vaccinatie van mensen tegen het coronavirus. De haring werd toen in ontvangst genomen door André Rouvoet, de voorzitter van de koepelclub GGD-GHOR. Op meerdere GGD-locaties kregen toen medewerkers en mensen die een prik kwamen halen een haring.

In 2019 bracht het eerste vaatje Hollandse Nieuwe 95.500 euro op. Dat vaatje werd gekocht door groothandel Makro en ging de opbrengst naar de Stichting Mag Ik Dan Bij Jou.

Vanaf woensdag gaat bij de meeste viswinkels in Nederland de nieuwe haring in de verkoop.

Meer uit Binnenland

Veiligheidsregio: deel natuurbrand 't Harde onder controle

'T HARDE (ANP) - Een deel van de natuurbrand in 't Harde is onder controle, zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio die ter plaatse is. "Wij verwachten en hopen dat het binnen nu en afzienbare tijd voor het hele gebied geldt."

34 minuten geleden
Rookpluim natuurbrand Veluwe bereikt Engeland

DE BILT (ANP) - De rook van de grote natuurbrand op de Veluwe heeft ook Engeland bereikt. Op satellietbeelden is zichtbaar dat de rookpluim over Norwich trekt. Rond 17.00 uur was de pluim duidelijk voor de kust van Engeland te zien.

1 uur geleden
Burgemeester Nunspeet: klaar voor evacuatie als het moet om brand

'T HARDE (ANP) - De gemeente Nunspeet is voorbereid op een eventuele evacuatie van bewoners als de brand op het militaire oefenterrein ASK bij 't Harde zich uitbreidt. Dat zegt burgemeester Céline Blom van Nunspeet. In de naburige gemeente Elburg is opvang ingericht, mocht het zover komen.

1 uur geleden
Luchtmacht breidt inzet bij brand uit: vijf helikopters in actie

'T HARDE (ANP) - Om de grote natuurbrand bij 't Harde te helpen blussen, zijn inmiddels vijf helikopters van de luchtmacht ingezet. Het Defensie Helikopter Commando (DHC) meldt via X dat een vierde Chinook en een Cougar naar het gebied op de Veluwe zijn gestuurd. Dat zijn twee verschillende types transporthelikopters.

2 uur geleden
Brand 't Harde nog niet onder controle

'T HARDE (ANP) - De grote brand die woedt op het militair oefenterrein Artillerie Schietkamp (ASK) bij 't Harde is nog niet onder controle. Dat zegt een woordvoerster van de veiligheidsregio ter plaatse. De brandweer is druk met het blussen van de brand en de woordvoerster denkt dat dit "nog zeker de hele nacht" gaat duren.

2 uur geleden
Meerdere wegen in omgeving 't Harde dicht door natuurbrand Veluwe

'T HARDE (ANP) - Een deel van de A28 is afgesloten door de hevige natuurbrand op militair oefenterrein 't Harde. Tussen Harderwijk en Wezep is de snelweg in beide richtingen afgesloten, meldt de ANWB. Ook de N309 en de N795 richting Epe zijn dicht vanwege de brand die woensdagmiddag op het oefenterrein uitbrak.

3 uur geleden
Natuurbrand in bos bij Den Ham in Overijssel

DEN HAM (ANP) - In een bos bij het Overijsselse Den Ham woedde woensdag een natuurbrand. Deze was rond 17.45 uur onder controle, meldt Brandweer Twente.

3 uur geleden