Eerste vaatje haring brengt 113.500 euro op
SCHEVENINGEN (ANP) - Het eerste vaatje haring heeft dinsdag 113.500 euro opgebracht, een recordbedrag. Dat heeft een woordvoerster van het Nederlands Visbureau dinsdag gemeld. De opbrengst gaat naar de Stichting Ambulance Wens. "Een megabedrag, dat heeft nog nooit eerder plaatsgevonden. Echt bizar", aldus de woordvoerster van het Visbureau. Het vaatje werd gekocht door de Vereniging van Nederlandse Visspecialisten (VNV).
Het eerste vaatje Hollandse Nieuwe werd dit jaar weer 'gewoon' geveild. De afgelopen jaren kon dat niet vanwege de coronaregels, maar dit jaar kon het weer. Met de veiling, in de visafslag van Scheveningen, markeert het Nederlands Visbureau de vangst van de eerste haringen van het jaar, de Hollandse Nieuwe.
Het was al de bedoeling, voordat de coronapandemie uitbrak, dat de opbrengst naar de Stichting Ambulance Wens zou gaan. Vrijwilligers van de stichting vervullen laatste wensen van terminale patiënten die afhankelijk zijn van ambulancevervoer. "Het mooie is", aldus de woordvoerster van het Visbureau, "er was twee jaar geen veiling door corona. Dus driemaal is scheepsrecht, ook voor het goede doel. We gingen voor een nieuwe ambulance en uiteindelijk ook nog voor een brancard. Die kost 15.000 euro. En dan ook nog een paar liter brandstof als bonus."
Zorgpersoneel
In 2020 werd de haring symbolisch aangeboden aan zorgpersoneel. De huidige minister van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS) Ernst Kuipers, toen nog voorzitter van Landelijk Netwerk Acute Zorg, nam het vaatje toen in ontvangst met Diederik Gommers, toen de voorzitter van de Nederlandse Vereniging voor Intensive Care. De haring werd in een aantal ziekenhuizen rondgebracht.
Vorig jaar werd het eerste vaatje, ook als symbool, aangeboden aan GGD'ers, die toen bezig waren met de vaccinatie van mensen tegen het coronavirus. De haring werd toen in ontvangst genomen door André Rouvoet, de voorzitter van de koepelclub GGD-GHOR. Op meerdere GGD-locaties kregen toen medewerkers en mensen die een prik kwamen halen een haring.
In 2019 bracht het eerste vaatje Hollandse Nieuwe 95.500 euro op. Dat vaatje werd gekocht door groothandel Makro en ging de opbrengst naar de Stichting Mag Ik Dan Bij Jou.
Vanaf woensdag gaat bij de meeste viswinkels in Nederland de nieuwe haring in de verkoop.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
1 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op meerdere plekken in het land hebben woensdagochtend minder treinen gereden door ijs aan de bovenleiding. De verstoringen waren in de loop van de ochtend voorbij.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Gemeenten verwachten dat mensen meer vuurwerk afsteken vanwege het aanstaande landelijke verbod. Terwijl de meeste gemeenten een verloop verwachten dat aansluit bij eerdere jaren, maken sommige zich zorgen over meer overlast, schade en gevaarlijke situaties. Dat blijkt uit een rondgang van het ANP.
6 uur geleden