Eerste uitspraak tegen Aung San Suu Kyi verwacht op 14 december
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De eerste uitspraak in een rechtszaak tegen de afgezette leider van Myanmar, Aung San Suu Kyi, wordt op 14 december verwacht. Ze is door de militaire junta aangeklaagd voor meerdere vergrijpen, waaronder het overtreden van coronaregels, aanzetten tot verstoring van de openbare orde en illegaal importeren van walkietalkies. De uitspraak gaat volgens persbureau AFP over het niet naleven van coronaregels.
Suu Kyi werd in februari na de staatsgreep door de legerleiding afgezet en onder huisarrest geplaatst. De 76-jarige winnares van de Nobelprijs voor de Vrede had eind vorig jaar de verkiezingen in Myanmar nog gewonnen. Volgens het leger, dat flink verloor bij de verkiezingen, was er gefraudeerd en daarom werd een staatsgreep gepleegd.
De rechtszaak speelt zich volledig achter gesloten deuren af voor een speciaal tribunaal. Er mogen geen media bij de zittingen aanwezig zijn en de advocaten van Suu Kyi mogen niet met journalisten of buitenlandse diplomaten praten.
De advocaten vrezen voor een lange gevangenisstraf. Eerder kreeg een bondgenoot van Suu Kyi al twintig jaar celstraf.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Een deel van het bewijs aangevoerd tegen de van moord verdachte Luigi Mangione (28) is volgens een rechter in New York onwettig verkregen en niet toelaatbaar in het proces. Dat moet 8 september beginnen. Mangione wordt ervan beschuldigd eind 2024 in New York de baas van de zorgverzekeringsonderneming UnitedHealthcare, Brian Thompson, te hebben vermoord.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - De chauffeur van een vrachtwagen met daarin voor omgerekend 8 miljoen euro aan cocaïne, is in het Verenigd Koninkrijk veroordeeld tot dertien jaar en zes maanden cel. Dat meldt de National Crime Agency (NCA), het Britse agentschap dat zich bezighoudt met georganiseerde misdaad.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Het Europees Centrum voor ziektepreventie en -bestrijding (ECDC) gaat experts sturen vanwege de recentste ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC). De experts uit de EU gaan op verzoek van het Afrikaanse Centrum voor Ziektebestrijding en Preventie naar hun hoofdkantoor in de Ethiopische hoofdstad Addis Abeba. Ze gaan daar helpen bij coördinatie van de ziektebestrijding.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In de onderhandelingen over de toekomst van Groenland sorteren de Verenigde Staten voor op een grotere rol dan slechts militair. Dat schrijft The New York Times, dat zich baseert op vele gesprekken met Amerikaanse, Deense en Groenlandse bronnen.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Pakistan heeft als onderdeel van een defensiepact met Saudi-Arabië 8000 militairen, zo'n zestien gevechtsvliegtuigen en een luchtafweersysteem naar het land gestuurd, meldt persbureau Reuters op basis van bronnen. Dat moet bescherming bieden als Saudi-Arabië wordt aangevallen, wat herhaaldelijk gebeurde als onderdeel van de oorlog tussen Iran, Israël en de Verenigde Staten. Tegelijkertijd treedt Pakistan op als bemiddelaar in dat conflict.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Hongaarse president Tamás Sulyok is niet van plan af te treden, zegt hij in een interview met de Hongaarse nieuwssite Index.hu. Eerder had de onlangs verkozen premier Péter Magyar hem tot eind mei gegeven om zijn functie neer te leggen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi is zondag ontslagen uit het ziekenhuis, meldt haar stichting op sociale media. De activist, die eerder in de gevangenis zat, mag naar huis en heeft de komende weken nog afspraken in het ziekenhuis, aldus de stichting.
5 uur geleden