Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste uitspraak tegen Aung San Suu Kyi verwacht op 14 december

Eerste uitspraak tegen Aung San Suu Kyi verwacht op 14 december

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De eerste uitspraak in een rechtszaak tegen de afgezette leider van Myanmar, Aung San Suu Kyi, wordt op 14 december verwacht. Ze is door de militaire junta aangeklaagd voor meerdere vergrijpen, waaronder het overtreden van coronaregels, aanzetten tot verstoring van de openbare orde en illegaal importeren van walkietalkies. De uitspraak gaat volgens persbureau AFP over het niet naleven van coronaregels.

Suu Kyi werd in februari na de staatsgreep door de legerleiding afgezet en onder huisarrest geplaatst. De 76-jarige winnares van de Nobelprijs voor de Vrede had eind vorig jaar de verkiezingen in Myanmar nog gewonnen. Volgens het leger, dat flink verloor bij de verkiezingen, was er gefraudeerd en daarom werd een staatsgreep gepleegd.

De rechtszaak speelt zich volledig achter gesloten deuren af voor een speciaal tribunaal. Er mogen geen media bij de zittingen aanwezig zijn en de advocaten van Suu Kyi mogen niet met journalisten of buitenlandse diplomaten praten.

De advocaten vrezen voor een lange gevangenisstraf. Eerder kreeg een bondgenoot van Suu Kyi al twintig jaar celstraf.

Meer uit Buitenland

Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

1 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

1 uur geleden
Paus brengt eerste staatsbezoek aan Frankrijk in achttien jaar

VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV brengt eind september een staatsbezoek aan Frankrijk, heeft het Vaticaan aangekondigd. Hij gaat in ieder geval langs bij het Parijse hoofdkantoor van UNESCO, de cultuurorganisatie van de Verenigde Naties. De paus was uitgenodigd door president Emmanuel Macron.

2 uur geleden
Hamas-functionaris meldt dood kopstuk na Israëlische aanval

GAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Een hooggeplaatste functionaris van Hamas heeft zaterdag de dood van de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging, Ezzedine al-Haddad, gemeld aan persbureau Reuters. Israël zei het kopstuk aangevallen te hebben. Al-Haddad zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden.

3 uur geleden
Rusland geeft ruim 500 lichamen aan Oekraïne terug

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft recentelijk ruim vijfhonderd lichamen aan Oekraïne teruggegeven, meldt Kyiv zaterdag. Vermoedelijk gaat het om Oekraïense soldaten die zijn gesneuveld in de oorlog tegen Rusland.

4 uur geleden
Trump: nummer twee Islamitische Staat uitgeschakeld in Nigeria

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse troepen en de strijdkrachten van Nigeria hebben Abu-Bilal al-Minuki, de nummer twee van Islamitische Staat (IS) wereldwijd, uitgeschakeld. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Man overleden door haaienbeet voor Australische westkust

PERTH (ANP/RTR/AFP) - Voor de kust van West-Australië is een man overleden nadat hij door een haai werd aangevallen, meldt de politie. Het gaat om de tweede fatale haaienaanval in Australië dit jaar.

6 uur geleden