Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste tractoren rijden Brussel in voor blokkade Europese top

Eerste tractoren rijden Brussel in voor blokkade Europese top

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De eerste tractoren zijn woensdagavond Brussel ingereden in de richting van de Europese wijk. Daar willen de boeren donderdag het verkeer platleggen tijdens een Europese top.

Volgens de overheidsdienst Brussel Mobiliteit is er al veel verkeershinder in het centrum en kunnen automobilisten het gebied beter mijden. Al dagen blokkeren Belgische boeren grote wegen en snelwegen uit protest tegen te strenge milieuregels en het afschaffen van subsidies. Maandag werd bijvoorbeeld ook al de ringweg van Brussel geblokkeerd.

Donderdag worden grote betogingen verwacht tijdens de EU-top, waar alle regeringsleiders bij elkaar komen om over steun aan Oekraïne te praten. Mogelijk komen ook buitenlandse boeren met hun tractoren naar Brussel om hun onvrede te uiten. In veel landen zijn momenteel protesten en de boeren verzetten zich ook veel tegen EU-regels.

Meer uit Buitenland

Agent vervolgd voor dood arrestant die verkeerd medicijn kreeg

ARNHEM (ANP) - Een politieman in Arnhem wordt vervolgd voor het overlijden van een arrestant in juni. De opgepakte man had de verkeerde medicijnen gekregen en stierf daaraan. De politieman die deze medicatie aan hem gaf, heeft niet genoeg gedaan om te controleren dat de middelen bij de juiste persoon kwamen, meldt het Openbaar Ministerie vrijdag. De verdenking luidt dood door schuld.

25 minuten geleden
VK bevestigt hack ministerie van Buitenlandse Zaken

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse regering is afgelopen oktober slachtoffer geworden van een hack, bevestigt onderminister van Handel Chris Bryant na berichtgeving van The Sun. Volgens de krant zijn duizenden vertrouwelijke documenten en gegevens van het ministerie van Buitenlandse Zaken buitgemaakt.

57 minuten geleden
Zelensky: dankbaar voor financiële steun

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft op X zijn dankbaarheid uitgesproken voor de lening van 90 miljard euro die Europese leiders afsluiten voor Oekraïne. "Dit is aanzienlijke steun die onze weerbaarheid werkelijk versterkt", schrijft Zelensky.

3 uur geleden
Russische gezant: goed dat EU Russische tegoeden niet gebruikt

MOSKOU (ANP/RTR) - Kirill Dmitriev, de speciale gezant van de Russische president Vladimir Poetin voor investeringen en economische samenwerking, zegt dat "wet en rede" hebben gezegevierd, nu de leiders van de Europese Unie hebben besloten geld te lenen om Oekraïne te financieren in plaats van de bevroren Russische tegoeden te gebruiken.

3 uur geleden
VS pauzeren visumprogramma om schutter Brown University

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Binnenlandse Veiligheid, Kristi Noem, heeft laten weten dat ze de Amerikaanse immigratiedienst USCIS heeft opgedragen het zogeheten DV1-visumprogramma tijdelijk stop te zetten. Aanleiding is dat de schutter die afgelopen weekend bij Brown University twee mensen doodschoot via dit programma een visum voor de Verenigde Staten had gekregen, schrijft Noem op X.

4 uur geleden
Gewelddadige protesten in Bangladesh na dood studentenleider

DHAKA (ANP/RTR) - Bangladesh is opgeschrikt door gewelddadige protesten in verschillende steden na de dood van jongerenleider Sharif Osman Hadi. Gevreesd wordt dat de protesten in aanloop naar de nationale verkiezingen in februari nog verder uit de hand zullen lopen.

4 uur geleden
Trump wil in 2028 weer Amerikanen op de maan

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bevestigd dat hij zo snel mogelijk astronauten naar de maan wil sturen. De missies naar Mars komen daardoor voorlopig op een lager pitje te staan.

4 uur geleden