Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste tractoren rijden Brussel in voor blokkade Europese top

Eerste tractoren rijden Brussel in voor blokkade Europese top

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De eerste tractoren zijn woensdagavond Brussel ingereden in de richting van de Europese wijk. Daar willen de boeren donderdag het verkeer platleggen tijdens een Europese top.

Volgens de overheidsdienst Brussel Mobiliteit is er al veel verkeershinder in het centrum en kunnen automobilisten het gebied beter mijden. Al dagen blokkeren Belgische boeren grote wegen en snelwegen uit protest tegen te strenge milieuregels en het afschaffen van subsidies. Maandag werd bijvoorbeeld ook al de ringweg van Brussel geblokkeerd.

Donderdag worden grote betogingen verwacht tijdens de EU-top, waar alle regeringsleiders bij elkaar komen om over steun aan Oekraïne te praten. Mogelijk komen ook buitenlandse boeren met hun tractoren naar Brussel om hun onvrede te uiten. In veel landen zijn momenteel protesten en de boeren verzetten zich ook veel tegen EU-regels.

Meer uit Buitenland

NAVO-missie in Noordpoolgebied krijgt mogelijk andere naam

DAVOS/BRUSSEL (ANP) - De versterking van Groenland en het Noordpoolgebied door de NAVO gebeurt mogelijk onder een andere naam. Om de Verenigde Staten gerust te stellen en ervan te weerhouden Groenland in te lijven, opperden NAVO-landen aanvankelijk de missie Noordpoolschildwacht (Arctic Sentry). Nu er na een knallende ruzie een nieuw compromis in de maak is, is het voor een frisse start volgens NAVO-diplomaten beter een andere naam te bedenken.

6 minuten geleden
Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

1 uur geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

1 uur geleden
Stormen veroorzaken schade in Italië, Sicilië meldt 740 miljoen

PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.

1 uur geleden
Zelensky in Davos kritisch over Europa

DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.

3 uur geleden
Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

3 uur geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

4 uur geleden