Eerste topduels in Eredivisie op 18 september
ZEIST (ANP) - Op zondag 18 september staan de eerste toppers in de Eredivisie op het programma. PSV en Feyenoord treffen elkaar die dag in Eindhoven, AZ en Ajax staan tegenover elkaar in Alkmaar. Dat blijkt uit het concept-speelprogramma dat de KNVB woensdag presenteerde.
De eerste Klassieker is op zondag 22 januari 2023 in De Kuip, half maart treffen Ajax en Feyenoord elkaar in Amsterdam. "Met alle clubs, betrokken partijen en belangen is het een enorme puzzel, maar naar ons idee ligt er een mooi schema", zegt competitiemanager Jan Bluyssen van de KNVB. De voetbalbond had een dag eerder al het programma voor de eerste speelronde naar buiten gebracht.
Op vrijdag 5 augustus is sc Heerenveen - Sparta Rotterdam de openingswedstrijd van de competitie. Een week eerder, op zaterdag 30 juli, strijden landskampioen Ajax en bekerwinnaar PSV om de Johan Cruijff Schaal. PSV moet drie dagen later aantreden in de derde voorronde van de Champions League. In de competitie treffen Ajax en PSV elkaar begin november in Amsterdam en tijdens de dertigste speelronde eind april in Eindhoven.
Zondagen
Net als afgelopen seizoen zijn de meeste toppers op een zondag na een Europese speelronde ingepland. "Helaas ontkomen we hier niet aan", zegt Bluyssen. "Dat heeft te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creëren."
De Eredivisie wordt half november stilgelegd vanwege het WK in Qatar en gaat dan op 6 januari weer verder. In de Keuken Kampioen Divisie vinden tijdens de WK-periode wel drie speelrondes plaats.
Verplaatsen
De clubs die in de groepsfase van een Europees toernooi uitkomen, kunnen hun competitiewedstrijd die tussen de laatste twee groepsduels in valt laten verplaatsen naar een doordeweekse avond begin november. De KNVB blijft zaterdag 16.30 uur en zondag 20.00 uur gebruiken als speeltijden, ondanks de nodige kritiek van vooral supporters.
De bond overweegt de wedstrijden van de voorlaatste speelronde niet meer tegelijkertijd te laten beginnen, maar gespreid. Tijdens de 34e en laatste speelronde op zondag 28 mei starten de negen duels in de Eredivisie wel allemaal op hetzelfde moment (14.30 uur). Op de slotdag staan onder meer AZ - PSV, Feyenoord - Vitesse en FC Twente - Ajax op het programma.
Meer uit Voetbal
NEW YORK (ANP/RTR) - De ticketprijzen voor de WK-finale van zondag tussen titelverdediger Argentinië en Spanje blijven maar stijgen. De goedkoopste kaartjes kostten zaterdagmiddag 8400 euro, zo blijkt uit gegevens van TicketData.com. Afgelopen maandag werden er nog tickets voor ruim 5700 euro verkocht.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Arsène Wenger weet nog niet of de wedstrijden op het volgende WK halverwege beide helften een drinkpauze krijgen. "We moeten na dit WK analyseren wat de impact van deze beslissing was", zei het hoofd voetbalontwikkeling bij de FIFA tijdens een persconferentie.
3 uur geledenEAST HANOVER (ANP/RTR) - De laatste training van Spanje voorafgaand aan de finale van het WK tegen Argentinië is afgelast. Het onweerde zo heftig dat de spelers van de Europees kampioen niet op het veld van het Melanie Lane-trainingscomplex in New Jersey verschenen.
7 uur geledenDELDEN (ANP) - Oranje-international Wout Weghorst heeft gescoord bij zijn officieuze debuut voor FC Twente. De van Ajax overgekomen spits schoot tegen Gent op aangeven van Ruud Nijstad na een kleine tien minuten de 1-1 binnen. Het duel in Delden eindigde in 2-2.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De FIFA heeft sinds de start van het wereldkampioenschap voetbal op 11 juni meer dan 7 miljoen potentieel schadelijke onlineberichten en reacties verwijderd. Dat is een ruime veertienvoudiging vergeleken met het vorige WK in 2022 in Qatar, toen 470.000 van dergelijke berichten en reacties werden weggehaald. Het WK duurde toen een kleine maand en nu vijf weken.
10 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft ook enkele dagen na de verloren halve finale op het WK tegen Argentinië (1-2) geen spijt van zijn verdedigende wissels. "Ik heb nergens spijt van, want ik vond ons te passief en ik wilde het team helpen. Ik heb verschillende beslissingen genomen op basis van intuïtie en ervaring. Ik zou spijt hebben gehad als ik dat niet zou hebben gedaan", zei Tuchel in aanloop naar de troostfinale tegen Frankrijk in Miami.
15 uur geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Ook Lionel Messi zelf vindt de foto van hem met Lamine Yamal als baby "bizar". Negentien jaar later treffen de Argentijnse oud-speler van FC Barcelona en de huidige Spaanse aanvaller van de Catalanen elkaar in de finale van het wereldkampioenschap voetbal. "Destijds is er een foto van ons gemaakt toen hij nog een baby was, en nu staan we tegenover elkaar in een WK-finale", zei de 39-jarige vedette tijdens een persconferentie in New York.
15 uur geleden