
Eerste topduels in Eredivisie op 18 september
ZEIST (ANP) - Op zondag 18 september staan de eerste toppers in de Eredivisie op het programma. PSV en Feyenoord treffen elkaar die dag in Eindhoven, AZ en Ajax staan tegenover elkaar in Alkmaar. Dat blijkt uit het concept-speelprogramma dat de KNVB woensdag presenteerde.
De eerste Klassieker is op zondag 22 januari 2023 in De Kuip, half maart treffen Ajax en Feyenoord elkaar in Amsterdam. "Met alle clubs, betrokken partijen en belangen is het een enorme puzzel, maar naar ons idee ligt er een mooi schema", zegt competitiemanager Jan Bluyssen van de KNVB. De voetbalbond had een dag eerder al het programma voor de eerste speelronde naar buiten gebracht.
Op vrijdag 5 augustus is sc Heerenveen - Sparta Rotterdam de openingswedstrijd van de competitie. Een week eerder, op zaterdag 30 juli, strijden landskampioen Ajax en bekerwinnaar PSV om de Johan Cruijff Schaal. PSV moet drie dagen later aantreden in de derde voorronde van de Champions League. In de competitie treffen Ajax en PSV elkaar begin november in Amsterdam en tijdens de dertigste speelronde eind april in Eindhoven.
Zondagen
Net als afgelopen seizoen zijn de meeste toppers op een zondag na een Europese speelronde ingepland. "Helaas ontkomen we hier niet aan", zegt Bluyssen. "Dat heeft te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creëren."
De Eredivisie wordt half november stilgelegd vanwege het WK in Qatar en gaat dan op 6 januari weer verder. In de Keuken Kampioen Divisie vinden tijdens de WK-periode wel drie speelrondes plaats.
Verplaatsen
De clubs die in de groepsfase van een Europees toernooi uitkomen, kunnen hun competitiewedstrijd die tussen de laatste twee groepsduels in valt laten verplaatsen naar een doordeweekse avond begin november. De KNVB blijft zaterdag 16.30 uur en zondag 20.00 uur gebruiken als speeltijden, ondanks de nodige kritiek van vooral supporters.
De bond overweegt de wedstrijden van de voorlaatste speelronde niet meer tegelijkertijd te laten beginnen, maar gespreid. Tijdens de 34e en laatste speelronde op zondag 28 mei starten de negen duels in de Eredivisie wel allemaal op hetzelfde moment (14.30 uur). Op de slotdag staan onder meer AZ - PSV, Feyenoord - Vitesse en FC Twente - Ajax op het programma.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Go Ahead Eagles-speler Victor Edvardsen ontloopt een schorsing na het tonen van een spandoek waarop hij AZ-verdediger Wouter Goes als een hond aan een ketting vasthoudt. De aanklager betaald voetbal van de KNVB heeft besloten de 29-jarige Zweed alleen een berisping te geven. Daarbij speelde mee dat de aanvaller al snel publiekelijk zijn excuses aanbood, meldt een woordvoerder van de KNVB.
31 minuten geledenWAALWIJK (ANP) - Oud-speler Sander Duits is vanaf komend seizoen de trainer van RKC Waalwijk. De huidige assistent-coach van Joseph Oosting bij FC Twente volgt Henk Fraser op, die eerder deze maand al bekendmaakte na dit seizoen te vertrekken bij de hekkensluiter van de Eredivisie. Duits (41) heeft een contract voor twee jaar getekend.
1 uur geledenVENLO (ANP) - De Graafschap heeft zich in de Keuken Kampioen Divisie laten verrassen door VVV-Venlo. De Doetinchemmers verloren met 3-1 in Limburg en zijn daarmee nog steeds niet definitief zeker van de play-offs om promotie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen staat zesde in de stand.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Henk Veerman van FC Volendam straalde na het behalen van het kampioenschap in de eerste divisie. De 34-jarige topscorer maakte een hattrick tegen Jong FC Utrecht. Zijn derde treffer betekende de 3-2 en was daarmee de belangrijkste. "Die goals zijn stuk voor stuk belangrijk, maar deze was mooi. Wat ben ik lenig", zei hij bij ESPN na het bekijken van de beelden. In een opeenhoping van spelers wist Veerman de bal hoog uit de lucht met een handige omhaal in het doel van Jong FC Utrecht te werken.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Volendam heeft zich met nog twee wedstrijden te spelen gekroond tot kampioen van de eerste divisie. De club, die al zeker was van promotie naar de Eredivisie, veroverde door een uitzege van 3-2 op Jong FC Utrecht voor de zevende keer de titel in de op een na hoogste voetbalcompetitie. Spits Henk Veerman onderscheidde zich met een hattrick. De aanvoerder bracht zijn totale aantal doelpunten in de competitie op 26.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is nu een veel beter team dan zeven maanden geleden, toen de Franse kampioen met 2-0 verloor van Arsenal in de groepsfase van de Champions League. Dat zei coach Luis Enrique van PSG in de persconferentie voorafgaand aan het eerste treffen met Arsenal in de halve finale van de Champions League op dinsdag. "Ik heb die wedstrijd opnieuw bekeken en durf wel te zeggen dat we nu een veel beter team zijn."
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Een dag na het behalen van de twintigste landstitel heeft coach Jürgen Klopp Liverpool gefeliciteerd. "Super dankbaar voor het verleden, super, super blij met het heden, extreem positief over de toekomst", schreef de voorganger van Arne Slot bij zijn felicitatie aan de club op Instagram.
17 uur geleden