Eerste topduels in Eredivisie op 18 september
ZEIST (ANP) - Op zondag 18 september staan de eerste toppers in de Eredivisie op het programma. PSV en Feyenoord treffen elkaar die dag in Eindhoven, AZ en Ajax staan tegenover elkaar in Alkmaar. Dat blijkt uit het concept-speelprogramma dat de KNVB woensdag presenteerde.
De eerste Klassieker is op zondag 22 januari 2023 in De Kuip, half maart treffen Ajax en Feyenoord elkaar in Amsterdam. "Met alle clubs, betrokken partijen en belangen is het een enorme puzzel, maar naar ons idee ligt er een mooi schema", zegt competitiemanager Jan Bluyssen van de KNVB. De voetbalbond had een dag eerder al het programma voor de eerste speelronde naar buiten gebracht.
Op vrijdag 5 augustus is sc Heerenveen - Sparta Rotterdam de openingswedstrijd van de competitie. Een week eerder, op zaterdag 30 juli, strijden landskampioen Ajax en bekerwinnaar PSV om de Johan Cruijff Schaal. PSV moet drie dagen later aantreden in de derde voorronde van de Champions League. In de competitie treffen Ajax en PSV elkaar begin november in Amsterdam en tijdens de dertigste speelronde eind april in Eindhoven.
Zondagen
Net als afgelopen seizoen zijn de meeste toppers op een zondag na een Europese speelronde ingepland. "Helaas ontkomen we hier niet aan", zegt Bluyssen. "Dat heeft te maken met de beperkte ruimte die er is om gelijke omstandigheden te creëren."
De Eredivisie wordt half november stilgelegd vanwege het WK in Qatar en gaat dan op 6 januari weer verder. In de Keuken Kampioen Divisie vinden tijdens de WK-periode wel drie speelrondes plaats.
Verplaatsen
De clubs die in de groepsfase van een Europees toernooi uitkomen, kunnen hun competitiewedstrijd die tussen de laatste twee groepsduels in valt laten verplaatsen naar een doordeweekse avond begin november. De KNVB blijft zaterdag 16.30 uur en zondag 20.00 uur gebruiken als speeltijden, ondanks de nodige kritiek van vooral supporters.
De bond overweegt de wedstrijden van de voorlaatste speelronde niet meer tegelijkertijd te laten beginnen, maar gespreid. Tijdens de 34e en laatste speelronde op zondag 28 mei starten de negen duels in de Eredivisie wel allemaal op hetzelfde moment (14.30 uur). Op de slotdag staan onder meer AZ - PSV, Feyenoord - Vitesse en FC Twente - Ajax op het programma.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Suriname heeft na afloop van de verloren wedstrijd tegen Guatemala in de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse bond CONCACAF zijn beklag gedaan over racisme. Volgens Brian Tevreden, directeur voetbalzaken van de Surinaamse voetbalbond, hoorden de spelers de gehele wedstrijd "apengeluiden" van het publiek in Guatemala-Stad. Guatemala won het duel met 1-0.
2 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - Suriname heeft door een nederlaag bij Guatemala naast een plek in de kwartfinales van de Nations League van de Midden- en Noord-Amerikaanse voetbalbond CONCACAF gegrepen. De ploeg van bondscoach Henk Fraser verloor door een laat doelpunt met 1-0 in Guatemala-Stad.
4 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Mark van Bommel heeft als bondscoach van het Belgische nationale voetbalelftal opnieuw verloren van Frankrijk. In de Nations League gingen de Rode Duivels maandagavond een week na de 1-0-thuisnederlaag met 4-1 onderuit in de uitwedstrijd tegen het Franse elftal van bondscoach Zinédine Zidane.
15 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil de "hardst mogelijke maatregelen" tegen de supporter die afgelopen zaterdag tijdens de uitwedstrijd tegen Vitesse in het Gelredome vuurwerk heeft afgestoken op een toilet. Door de rondvliegende stukken raakten vijf mensen gewond: drie supporters en twee stewards. Een verdachte is door de politie aangehouden en wordt nog vastgehouden, meldt NAC in een verklaring op de website van de club.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Jorrel Hato is als enige Nederlander genomineerd voor de Golden Boy-award, de prijs voor de meest talentvolle voetballer in het Europese clubvoetbal. Dat heeft de Italiaanse sportkrant Tuttosport, de organisator van de prijs, maandag bekendgemaakt. Eerder wonnen Rafael van der Vaart (2003) en Matthijs de Ligt (2018) de prijs voor voetballers jonger dan 21.
18 uur geledenLISSABON (ANP) - Voorzitter Pedro Proença van de Portugese voetbalbond wil dat de rel rond Cristiano Ronaldo bij de Portugese selectie wordt opgelost. Volgens de voorzitter berust de hele zaak op een misverstand en is de band met de vedette hecht.
1 dag geledenPORT OF SPAIN (ANP) - Dick Advocaat heeft zich met Curaçao gekwalificeerd voor de kwartfinales van de CONCACAF Nations League. Het is de eerste keer dat de ploeg daarin slaagt. De spelers van Advocaat hadden aan een 1-1-gelijkspel bij Trinidad en Tobago genoeg voor de groepswinst.
1 dag geleden