Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste teams estafetteloop Roparun van start

Eerste teams estafetteloop Roparun van start

ENSCHEDE (ANP) - In Enschede zijn zaterdagmorgen de eerste teams van start gegaan voor de Roparun, een estafetteloop waarmee geld wordt opgehaald om mensen met kanker te ondersteunen.

Verspreid over de dag beginnen meer dan tweehonderd teams, met in totaal ruim vijfduizend deelnemers, aan hun tocht van zo'n 550 kilometer richting de Coolsingel in Rotterdam. Rond 21.30 uur vertrekt het laatste team. Maandag komen de teams tussen 11.00 uur en 19.00 in Rotterdam aan.

Bij de start op Vliegveld Twenthe was onder andere ambassadeur Nelli Cooman aanwezig. Het is de 31e editie van de Roparun, die ook dit jaar vanwege corona volledig in Nederland wordt gelopen. Eerder kende de Roparun startplaatsen in Frankrijk en Duitsland.

Sinds de eerste Roparun in 1992 is ongeveer 90 miljoen euro opgehaald. In 2019 haalden 340 teams gezamenlijk een recordbedrag van 5,6 miljoen euro binnen.

Meer uit Binnenland

Jetten hoopt deze week nieuwe staatssecretaris te vinden

DEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten hoopt nog deze week een nieuwe kandidaat te vinden om staatssecretaris van Financiën te worden in zijn kabinet. Dat heeft de formateur en aanstaande premier gezegd na afloop van een reeks gesprekken met kandidaat-bewindslieden.

50 minuten geleden
OM eist 14 jaar cel voor moord op Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag veertien jaar cel geëist tegen de 71-jarige Ruben B. voor betrokkenheid bij de moord op garagehouder Louis 'Loek' van Dam in 1992 in Den Haag. De 64-jarige Van Dam werd op 27 januari van dat jaar in zijn garage in de Kritzingerstraat van achteren doodgeschoten met zes kogels, twee in zijn achterhoofd en vier in zijn rug. "Loek van Dam is geëxecuteerd zonder de moordenaar in zijn ogen te kunnen kijken", zei de officier van justitie.

1 uur geleden
D66'er Van Berkel verlaat Tweede Kamer na onjuist invullen cv

DEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel heeft per direct haar ontslag ingediend als Tweede Kamerlid namens D66, nadat naar buiten was gekomen dat ze onjuiste informatie in haar cv had gezet. Dat schrijft Van Berkel op X. Maandag zag ze al af van haar beoogde functie als staatssecretaris van Financiën.

2 uur geleden
Medewerker wint rechtszaak tegen justitiedienst over toelage

ROTTERDAM (ANP) - Een werknemer van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) heeft recht op een maandelijkse toelage voor gevaarlijke werkomstandigheden. Tijdens zijn werk draagt de man regelmatig een mitrailleur en een zwaar vest. De kantonrechter is het met hem eens dat daar een financiële vergoeding bij hoort.

2 uur geleden
Boswijk verwacht veel meer militaire oefeningen op straat

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders gaan veel meer militaire oefeningen in het straatbeeld zien, verwacht Derk Boswijk. De CDA'er treedt volgende week aan als staatssecretaris van Defensie en kwam dinsdag langs om te praten met beoogd premier Rob Jetten (D66). "Wij gaan in Nederland veel meer merken dat er een krijgsmacht is om ons veilig te houden."

3 uur geleden
Heerma wil als minister band met medeoverheden herstellen

DEN HAAG (ANP) - Pieter Heerma wil als minister van Binnenlandse Zaken zorgen voor vitale regio's in Nederland. Ook wil de CDA'er zorgen dat de band met medeoverheden zoals gemeenten, provincies en waterschappen beter wordt. Hij noemt het rapport Elke Regio Telt uit 2023 een belangrijk document voor zijn nieuwe baan.

3 uur geleden
Man (78) aangehouden na bedreiging agenten bij woning Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft maandagavond een 78-jarige man aangehouden na een dreigende situatie bij een woning in de Transvaalstraat in Amsterdam-Oost. De man stak daarbij met een mes in de richting van agenten en gooide vanuit zijn bovenwoning goederen naar hen. De betrokken agenten hebben aangifte gedaan, meldt de politie dinsdag.

3 uur geleden