Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste tankwagen met brandstof steekt grens naar Gaza over

Eerste tankwagen met brandstof steekt grens naar Gaza over

RAFAH (ANP/RTR) - Een eerste tankwagen met brandstof is vanuit Egypte de grens naar de Gazastrook overgestoken, melden Egyptische media en lokale veiligheidsfunctionarissen. Getuigen zeggen dat nog twee tankwagens in de rij staan.

De grensovergang Rafah wordt gebruikt voor de levering van hulpgoederen, maar in beperktere mate dan voor de oorlog tussen Israël en Hamas. Brandstofleveringen werden de afgelopen weken niet toegestaan. Israël zei te vrezen dat de brandstof zal worden gebruikt door Hamas, dat de controle heeft over Gaza.

De Israëlische autoriteiten maakten woensdag bekend dat vrachtwagens van de Verenigde Naties die vanaf Rafah hulpgoederen leveren aan het zuiden van Gaza, bij de grensovergang zullen worden bijgetankt. Dit gebeurt op verzoek van de Amerikaanse regering.

In de Gazastrook is de vraag naar brandstof enorm. Hulporganisaties vrezen dat ze daardoor binnenkort geen hulp meer kunnen bieden. Onder meer ziekenhuizen zitten zonder elektriciteit omdat ze geen brandstof meer hebben voor generatoren. Ook zijn er bakkerijen uitgevallen, waardoor de voedselproductie in de problemen is gekomen.

Meer uit Buitenland

Israël vernietigt hoogste woontoren van Gaza

GAZA-STAD (ANP) - Israël heeft de Al-Ghafri-toren vernietigd, de hoogste woontoren van de Gazastrook, meldt Al Jazeera. De toren van twintig verdiepingen staat in het westen van Gaza-Stad, een gebied waar Israël de bevolking heeft opgeroepen om te vertrekken.

36 minuten geleden
Polen arresteert 2 Belarussen om drone boven overheidsgebouwen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.

1 uur geleden
Washington Post-columnist ontslagen om onlineposts na dood Kirk

WASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.

1 uur geleden
Maduro zweert 'agressie' VS te bestrijden

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.

1 uur geleden
Leiders op Qatar-top roepen landen op band met Israël te herzien

DOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.

2 uur geleden
Vance presenteert Charlie Kirk Show en eert zijn 'goede vriend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.

3 uur geleden
VK: 'Binnen enkele dagen' defensiemissies in Pools luchtruim

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.

3 uur geleden