Eerste succes Van Barneveld bij rentree op PDC ProTour
BOLTON (ANP) - Darter Raymond van Barneveld heeft tijdens zijn rentree op de PDC ProTour zijn eerste succes behaald. De vijfvoudige wereldkampioen schreef in Bolton het derde toernooi van het Players Championship (Super Series 1) op zijn naam. In de finale versloeg hij de Brit Joe Cullen, die donderdag het eerste toernooi had gewonnen, met 8-6. Het was zijn eerste PDC-rankingtitel in acht jaar tijd.
Van Barneveld toonde zich mentaal sterk in de eindstrijd. Hij kwam twee keer terug van een achterstand (2-4 en 4-5) en bleek in de beslissende fase over de sterkste zenuwen te beschikken. 'Barney' hield aan zijn triomf circa 11.500 euro over aan prijzengeld.
Van Barneveld had in Bolton een stroeve start. Hij ging donderdag in zijn eerste partij onderuit en vrijdag strandde hij in zijn tweede duel. Op de derde toernooidag leek de 53-jarige Hagenaar af en toe weer op de oude 'Barney'. Hij won zijn partijen met hoge gemiddeldes en liet ook een finish van 170 punten noteren. De finale won hij met een gemiddelde van 94,4.
Veel stress
"Ik had aanvankelijk best veel stress hier", bekende Van Barneveld na zijn gewonnen finale. "Maar vandaag ging alles goed. Ik had eindelijk mijn focus weer. Die miste ik in de laatste twee, drie jaar. In de finale ging het ook verbazingwekkend goed. Ik ben echt heel blij. Natuurlijk heb ik op mijn weg terug twijfels gehad. Maar ik had ook vertrouwen, mede dankzij de vele trainingsuren die ik heb gemaakt. Ik wilde niet opgeven en nu sta ik hier weer, als winnaar."
Zondag is de laatste wedstrijddag van de PDC Super Series 1 in Bolton. Michael van Gerwen kon tot dusver nog niet veel indruk maken in het eerste evenement van de ProTour.
Van Barneveld sloot begin 2020 zijn schitterende dartscarrière af. Ruim een half jaar later kondigde hij zijn rentree aan. 'Barney' stelde vorige week in Duitsland zijn tourkaart veilig.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
6 uur geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) heeft maandag bij de WK in Rotterdam haar afscheid aangekondigd. De olympisch balkkampioene van 2016 slaagde er in Ahoy niet in om zich te plaatsen voor de individuele balkfinale en ook de teamfinale (top-acht) bleek onhaalbaar.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters zijn als team definitief uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam. Na de achtste van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de negende plek in het klassement. De top acht plaatst zich voor de finale.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
18 uur geleden