Eerste succes Van Barneveld bij rentree op PDC ProTour
BOLTON (ANP) - Darter Raymond van Barneveld heeft tijdens zijn rentree op de PDC ProTour zijn eerste succes behaald. De vijfvoudige wereldkampioen schreef in Bolton het derde toernooi van het Players Championship (Super Series 1) op zijn naam. In de finale versloeg hij de Brit Joe Cullen, die donderdag het eerste toernooi had gewonnen, met 8-6. Het was zijn eerste PDC-rankingtitel in acht jaar tijd.
Van Barneveld toonde zich mentaal sterk in de eindstrijd. Hij kwam twee keer terug van een achterstand (2-4 en 4-5) en bleek in de beslissende fase over de sterkste zenuwen te beschikken. 'Barney' hield aan zijn triomf circa 11.500 euro over aan prijzengeld.
Van Barneveld had in Bolton een stroeve start. Hij ging donderdag in zijn eerste partij onderuit en vrijdag strandde hij in zijn tweede duel. Op de derde toernooidag leek de 53-jarige Hagenaar af en toe weer op de oude 'Barney'. Hij won zijn partijen met hoge gemiddeldes en liet ook een finish van 170 punten noteren. De finale won hij met een gemiddelde van 94,4.
Veel stress
"Ik had aanvankelijk best veel stress hier", bekende Van Barneveld na zijn gewonnen finale. "Maar vandaag ging alles goed. Ik had eindelijk mijn focus weer. Die miste ik in de laatste twee, drie jaar. In de finale ging het ook verbazingwekkend goed. Ik ben echt heel blij. Natuurlijk heb ik op mijn weg terug twijfels gehad. Maar ik had ook vertrouwen, mede dankzij de vele trainingsuren die ik heb gemaakt. Ik wilde niet opgeven en nu sta ik hier weer, als winnaar."
Zondag is de laatste wedstrijddag van de PDC Super Series 1 in Bolton. Michael van Gerwen kon tot dusver nog niet veel indruk maken in het eerste evenement van de ProTour.
Van Barneveld sloot begin 2020 zijn schitterende dartscarrière af. Ruim een half jaar later kondigde hij zijn rentree aan. 'Barney' stelde vorige week in Duitsland zijn tourkaart veilig.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
10 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
12 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
12 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
19 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden