Eerste succes Lamens op Australian Open na lange regenpauze
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft bij haar eerste optreden op een grandslamtoernooi de tweede ronde bereikt op de Australian Open. De uit Berkel en Rodenrijs afkomstige speelster was in de eerste ronde te sterk voor de Sloveense qualifier Veronika Erjavec. De setstanden waren 7-5 7-6 (2).
Lamens en Erjavec speelden hun wedstrijd in twee delen. Na de eerste set, die de 25-jarige Lamens won met 7-5, brak noodweer uit boven Melbourne en moesten de tennissters de baan af. Na een urenlange regenonderbreking hervatten ze hun duel, waarin de twee nauwelijks aan elkaar toegaven. Na een break over en weer moest een tiebreak de beslissing brengen. Die won Lamens met duidelijke cijfers: 7-2.
Lamens won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. De nummer 77 van de wereld was de eerste van de vier Nederlanders die uitkomen in het enkelspel van het hoofdtoernooi. Arantxa Rus is maandag aan de beurt tegen de Servische Olga Danilovic. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen pas dinsdag in actie op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar.
Meer uit Sport
MEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
15 minuten geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
45 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
7 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
7 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
16 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.
18 uur geleden