Eerste succes Lamens op Australian Open na lange regenpauze
MELBOURNE (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft bij haar eerste optreden op een grandslamtoernooi de tweede ronde bereikt op de Australian Open. De uit Berkel en Rodenrijs afkomstige speelster was in de eerste ronde te sterk voor de Sloveense qualifier Veronika Erjavec. De setstanden waren 7-5 7-6 (2).
Lamens en Erjavec speelden hun wedstrijd in twee delen. Na de eerste set, die de 25-jarige Lamens won met 7-5, brak noodweer uit boven Melbourne en moesten de tennissters de baan af. Na een urenlange regenonderbreking hervatten ze hun duel, waarin de twee nauwelijks aan elkaar toegaven. Na een break over en weer moest een tiebreak de beslissing brengen. Die won Lamens met duidelijke cijfers: 7-2.
Lamens won in oktober in het Japanse Osaka voor het eerst een WTA-toernooi. De nummer 77 van de wereld was de eerste van de vier Nederlanders die uitkomen in het enkelspel van het hoofdtoernooi. Arantxa Rus is maandag aan de beurt tegen de Servische Olga Danilovic. Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp komen pas dinsdag in actie op het eerste grandslamtoernooi van dit jaar.
Meer uit Sport
BOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
20 minuten geledenPARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.
42 minuten geledenRAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.
1 uur geledenPIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.
3 uur geledenPIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is voor het eerst doorgedrongen tot de vierde ronde van Roland Garros. De viervoudig grandslamwinnares versloeg na drie uur de Amerikaanse Iva Jovic met 7-6 (5) 6-7 (3) 6-4. Ze treft in de volgende ronde de winnares van de partij tussen de Australische Daria Kasatkina en Aryna Sabalenka, de mondiale nummer 1 uit Belarus.
6 uur geleden