Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste storm van nieuwe seizoen heeft Nederlandse naam Antoni

Eerste storm van nieuwe seizoen heeft Nederlandse naam Antoni

DE BILT (ANP) - De naam van de eerste storm van het nieuwe seizoen is ingebracht door Nederland en is Antoni, vernoemd naar wetenschapper Antoni van Leeuwenhoek (1632 - 1723), meldt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). De Nederlandse 'vader van de microbiologie' ontwikkelde als eerste microscopen en ontdekte ziekteverwekkers als bacteriën.

Door stormen namen te geven wil het KNMI het bewustzijn van gevaarlijk weer vergroten. Het Nederlandse weerinstituut werkt hiervoor samen met het Britse Met Office en Met Éireann uit Ierland. De drie instituten hebben weer een lijst met 21 namen op basis van letters uit het alfabet samengesteld. Alleen met de letters Q, U, X, Y en Z is geen naam bedacht.

Sinds 2019 krijgen stormen waar het KNMI wegens windstoten code oranje of rood voor heeft uitgegeven een naam. Behalve Antoni heeft het KNMI dit jaar nog vijf Nederlandse namen ingebracht die de lijst hebben gehaald. Dit zijn Hendrika, Johanna, Loes, Tobias en Wouter. De eerste drie stormen van het nieuwe seizoen heten Antoni, Betty en Cillian.

Storm Corrie was eind januari de eerste storm van het seizoen die over Nederland raasde. In februari waren er in vier dagen tijd maar liefst drie stormen in Nederland. Dit waren Dudley, Eunice en Franklin. Storm Eunice was een van de zwaarste drie stormen in meer dan vijftig jaar tijd.

Meer uit Binnenland

Nederlandse landbouwexport stijgt met ruim 8 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse landbouwexport is vorig jaar gestegen met 8,4 procent, melden Wageningen Social & Economic Research en het Centraal Bureau voor de Statistiek. Zuivel en eieren bleven de belangrijkste exportproducten, gevolgd door vlees en sierteelt.

41 minuten geleden
Omwonenden Utrecht nog niet terug naar huis

UTRECHT (ANP) - Omwonenden die vanwege de explosie en brand in het centrum van Utrecht hun huis hebben moeten verlaten, kunnen in de nacht van donderdag op vrijdag niet terugkeren. Veel van hen zijn opgevangen in hotel Karel V, anderen hebben ervoor gekozen de nacht bij vrienden of familie door te brengen.

1 uur geleden
Aanrijding ziekenhuis Heerlen was ongeval, bestuurder overleden

HEERLEN (ANP) - De bestuurder die donderdagavond tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen is gereden, is aan zijn verwondingen overleden. De politie meldt na onderzoek dat het ging om een noodlottig ongeval.

3 uur geleden
Getroffen ondernemers Utrecht bedanken voor steunbetuigingen

UTRECHT (ANP) - Verschillende ondernemers die getroffen zijn door de explosie in de Visscherssteeg in het centrum van Utrecht donderdagmiddag, laten op social media van zich horen. Door de kracht van de ontploffing zijn bij veel panden in de omgeving van de steeg ruiten uit de sponning en pannen van het dak geblazen. De schade is groot.

4 uur geleden
Dijksma: huisdieren ophalen als het veilig kan

UTRECHT (ANP) - Burgemeester Sharon Dijksma begrijpt dat er onder de getroffen omwonenden van de explosie in Utrecht veel zorgen zijn over hun huisdieren. De gemeente probeert in kaart te brengen waar dieren thuis waren op het moment van de explosie, laat ze weten tijdens een persmoment.

4 uur geleden
Personenauto rijdt tegen ziekenhuis Heerlen, bestuurder gewond

HEERLEN (ANP) - Een personenauto is donderdagavond rond 20.30 uur tegen de gevel van het Zuyderland-ziekenhuis in Heerlen gereden. De bestuurder is daarbij gewond geraakt en wordt nu in het ziekenhuis behandeld. De politie onderzoekt wat er aan de aanrijding voorafging. Over andere gewonden meldt de politie vooralsnog niets.

5 uur geleden
Gaslek in buurt explosie Utrecht, onduidelijk of dat oorzaak was

UTRECHT (ANP) - Donderdagmiddag is er een gaslek geweest in de omgeving van de Visscherssteeg in Utrecht, waar die middag een explosie was. Dat zei burgemeester Sharon Dijksma in een korte toelichting op de gebeurtenissen in de binnenstad. Onduidelijk is of de gaslekkage de oorzaak was van de explosie. "Er is gas geroken", zei ze. "Maar je weet niet waardoor de explosie plaatsvindt."

5 uur geleden