Eerste storm van nieuwe seizoen heeft Nederlandse naam Antoni
DE BILT (ANP) - De naam van de eerste storm van het nieuwe seizoen is ingebracht door Nederland en is Antoni, vernoemd naar wetenschapper Antoni van Leeuwenhoek (1632 - 1723), meldt het Koninklijk Nederlands Meteorologisch Instituut (KNMI). De Nederlandse 'vader van de microbiologie' ontwikkelde als eerste microscopen en ontdekte ziekteverwekkers als bacteriën.
Door stormen namen te geven wil het KNMI het bewustzijn van gevaarlijk weer vergroten. Het Nederlandse weerinstituut werkt hiervoor samen met het Britse Met Office en Met Éireann uit Ierland. De drie instituten hebben weer een lijst met 21 namen op basis van letters uit het alfabet samengesteld. Alleen met de letters Q, U, X, Y en Z is geen naam bedacht.
Sinds 2019 krijgen stormen waar het KNMI wegens windstoten code oranje of rood voor heeft uitgegeven een naam. Behalve Antoni heeft het KNMI dit jaar nog vijf Nederlandse namen ingebracht die de lijst hebben gehaald. Dit zijn Hendrika, Johanna, Loes, Tobias en Wouter. De eerste drie stormen van het nieuwe seizoen heten Antoni, Betty en Cillian.
Storm Corrie was eind januari de eerste storm van het seizoen die over Nederland raasde. In februari waren er in vier dagen tijd maar liefst drie stormen in Nederland. Dit waren Dudley, Eunice en Franklin. Storm Eunice was een van de zwaarste drie stormen in meer dan vijftig jaar tijd.
Meer uit Binnenland
WENEN (ANP) - De Vlaamse omroep VRT wil dat de omroepen die zijn aangesloten bij de European Broadcasting Union (EBU) gaan stemmen over welke landen mogen meedoen aan het Eurovisie Songfestival. Ook wil de Vlaamse zender een duidelijke stellingname tegen oorlog en geweld. Als dat niet gebeurt, stuurt België volgend jaar geen kandidaat.
7 uur geledenVICTORIA (ANP) - Een Canadese opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. Dat meldt omroep CBC op basis van een Canadese gezondheidsfunctionaris.
9 uur geledenBARENDRECHT (ANP) - Demonstranten van de groep Geef Tegengas hebben zaterdag opnieuw een spoorlijn in het havengebied van Rotterdam geblokkeerd. Het is de achtste dag op rij dat dit gebeurt. Goederentreinen kunnen daardoor niet van en naar de haven rijden.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In enkele steden wordt zaterdagmiddag onder de noemer Nationaal Protest geprotesteerd tegen onder meer asielopvang en bezuinigingen op de zorg. De organisatie zei vooraf uit te gaan van een vreedzame en massale demonstratie. De actie was aangekondigd in negen steden. Hier en daar zijn ook mensen de straat opgegaan om een tegengeluid te laten horen.
16 uur geledenPURMEREND (ANP) - De politie is vrijdagavond op een kermis in Purmerend aangevallen door tientallen jongeren. Dat gebeurde nadat agenten een grote vechtpartij tussen meerdere jonge mensen hadden gestopt. Een deel van de groep keerde zich tegen de politie en bekogelde die met vuurwerk en stenen.
16 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Radio- en televisiepresentator Bas Westerweel is onverwacht overleden op 62-jarige leeftijd. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van RTL Boulevard. Westerweel overleed in de nacht van donderdag op vrijdag in zijn slaap.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie en de beveiliging van de Westfield Mall of the Netherlands in Leidschendam hebben zaterdagochtend een paar honderd mensen uit het winkelcentrum weggestuurd. Voor de Swatchwinkel stond een lange rij omdat daar zaterdag een nieuw horloge in de verkoop zou gaan.
19 uur geleden