Eerste stembureaus voor Tweede Kamerverkiezingen geopend
DEN HAAG (ANP) - De eerste stembureaus voor de Tweede Kamerverkiezingen zijn geopend. In Castricum, Zwolle en Arnhem kunnen vroege vogels al terecht om een bolletje rood te kleuren. Ook de burgemeesters van deze plaatsen brengen als een van de eersten hun stem uit.
In Castricum kan tussen middernacht en 01.00 uur gestemd worden in de Tuin van Kapitein Rommel aan de Stationsweg. Burgemeester Ben Tap is aanwezig bij het 'nachtstemmen'.
Burgemeester Peter Snijders van Zwolle brengt zijn stem uit in studentencafé Het Vliegende Paard. Stemmen in de kroeg kan van middernacht tot 01.30 uur. Het college van de Overijsselse stad is al wat eerder aanwezig in de kroeg om te helpen achter de bar.
De gemeente Arnhem opent een tijdelijk stembureau in Museum Arnhem, waar tussen middernacht en 02.00 uur gestemd kan worden. Het tijdelijke stembureau is onderdeel van De Nachtelijke Stem, een avondvullend programma rond de verkiezingen. Burgemeester Ahmed Marcouch maakt zijn opwachting als dj en brengt zijn stem uit in het museum. Ook gaat hij tijdens De Nachtelijke Stem in gesprek met jongeren "over stemmen en de impact ervan".
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De website van DigiD is weer bereikbaar, nadat die het grootste gedeelte van de dag was afgesloten vanwege twee zwakke plekken in de PHP-programmeertaal. De meeste websites die worden beheerd door Logius zijn weer online, maar nog niet allemaal, meldt een woordvoerster.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Floradorp in Amsterdam-Noord is per direct cameratoezicht ingesteld. Burgemeester Femke Halsema heeft daartoe besloten na de onrust van de laatste tijd in de wijk.
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De app en website van RTL Nieuws zijn na een paar uur offline te zijn geweest weer online. De website was net als vele anderen uit voorzorg offline gehaald vanwege kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie doet onderzoek in een pand aan De Klencke in Buitenveldert (Amsterdam-Zuid) en dat heeft te maken met de zaak-Hajar. Volgens de politie is het de locatie waar de 29-jarige Amsterdamse vermoedelijk om het leven is gekomen. Forensische opsporing en de recherche doen er uitgebreid onderzoek, aldus de politie.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Websites van zeker dertien van de 25 veiligheidsregio's in Nederland zijn woensdag offline door kwetsbaarheden in de programmeertaal PHP. Organisaties halen hun websites uit voorzorg uit de lucht vanwege het risico op digitale aanvallen. Dat blijkt uit een inventarisatie van het ANP.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste stijging van de zorgpremie in jaren maakt de aanstaande bezuinigingen op de zorg nog pijnlijker voor patiënten. Dat stelt Patiëntenfederatie Nederland nadat verzekeraar DSW woensdag de premie voor volgend jaar bekendmaakte. Dit in combinatie met het verhoogde eigen risico en het uitblijven van hogere zorgtoeslag gaat "nog meer patiënten in de financiële problemen brengen", schrijft de organisatie.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De website waarop lezers kunnen stemmen voor de NS Publieksprijs is woensdagmiddag offline gehaald na waarschuwingen over kwetsbaarheden in programmeertaal PHP. Boekenkoepel CPNB laat weten de website uit voorzorg te hebben gesloten.
10 uur geleden