Eerste sprintrace Formule 1 op Silverstone
LONDEN (ANP) - De eerste sprintkwalificatie in de geschiedenis van de Formule 1 wordt op 17 juli afgewerkt op het circuit van Silverstone. Het Engelse circuit kondigde zelf de primeur aan. "We zijn ontzettend blij dat de fans op Silverstone voor het eerst het nieuwe kwalificatieformat kunnen ervaren", zei directeur Stuart Pringle van het circuit, traditioneel toneel van de Grote Prijs van Groot-Brittannië.
De Formule 1 kondigde maandag de introductie van sprintkwalificaties aan. Het gaat om races over 100 kilometer die op zaterdag worden afgewerkt en de startvolgorde voor de grand prix op zondag bepalen. De top drie in de sprintrace krijgt punten voor het wereldkampioenschap. De startvolgorde van de sprintrace op zaterdag wordt bepaald in een kwalificatierace op vrijdag, die de tweede vrije training vervangt.
Voor dit seizoen zijn er drie sprintkwalificaties gepland. Silverstone is de eerste, de andere twee zijn nog niet bekend. De Grote Prijzen van Italië (12 september) en Brazilië (7 november) zouden de belangrijkste kandidaten zijn.
"We hebben in de sport al jaren niet zo'n grote verandering in de opzet van de races gezien en ik waardeer de inspanningen van de Formule 1 en de internationale autosportfederatie FIA om het entertainment op de circuits te vergroten", aldus Pringle, die er kennelijk van uitgaat dat er in juli weer volop toeschouwers welkom zijn. "De tickets voor zondag zijn al bijna uitverkocht en nu dient de zaterdag zich aan als een geweldige kans voor de fans om een Formule 1-race te zien op Silverstone."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.
1 uur geledenSPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).
8 uur geledenASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft voor het eerst de nationale titel op de weg veroverd. De 24-jarige renster van Visma - Lease a Bike versloeg na een kleine 118 kilometer over een heuvelachtig parcours rondom Nijmegen Femke Markus in de sprint. Loes Adegeest werd op twintig seconden derde.
9 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen noemt de tweede plaats in de Grote Prijs van Oostenrijk voor Formule 1 een heel positief resultaat. De viervoudig wereldkampioen in de Red Bull moest de zege laten aan de Brit George Russell in de Mercedes, maar hij bleef de andere Mercedes-coureur, kampioenschapsleider Kimi Antonelli uit Italië nipt voor.
10 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Oostenrijk in de Formule 1 als tweede geëindigd. De viervoudig wereldkampioen moest in de race op de Red Bull Ring in Spielberg, het thuiscircuit van zijn team, de zege laten aan de Brit George Russell in een Mercedes. De Italiaan Kimi Antonelli werd namens Mercedes vlak achter Verstappen derde.
11 uur geleden