Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste sprintrace Formule 1 op Silverstone

Eerste sprintrace Formule 1 op Silverstone

LONDEN (ANP) - De eerste sprintkwalificatie in de geschiedenis van de Formule 1 wordt op 17 juli afgewerkt op het circuit van Silverstone. Het Engelse circuit kondigde zelf de primeur aan. "We zijn ontzettend blij dat de fans op Silverstone voor het eerst het nieuwe kwalificatieformat kunnen ervaren", zei directeur Stuart Pringle van het circuit, traditioneel toneel van de Grote Prijs van Groot-Brittannië.

De Formule 1 kondigde maandag de introductie van sprintkwalificaties aan. Het gaat om races over 100 kilometer die op zaterdag worden afgewerkt en de startvolgorde voor de grand prix op zondag bepalen. De top drie in de sprintrace krijgt punten voor het wereldkampioenschap. De startvolgorde van de sprintrace op zaterdag wordt bepaald in een kwalificatierace op vrijdag, die de tweede vrije training vervangt.

Voor dit seizoen zijn er drie sprintkwalificaties gepland. Silverstone is de eerste, de andere twee zijn nog niet bekend. De Grote Prijzen van Italië (12 september) en Brazilië (7 november) zouden de belangrijkste kandidaten zijn.

"We hebben in de sport al jaren niet zo'n grote verandering in de opzet van de races gezien en ik waardeer de inspanningen van de Formule 1 en de internationale autosportfederatie FIA om het entertainment op de circuits te vergroten", aldus Pringle, die er kennelijk van uitgaat dat er in juli weer volop toeschouwers welkom zijn. "De tickets voor zondag zijn al bijna uitverkocht en nu dient de zaterdag zich aan als een geweldige kans voor de fans om een Formule 1-race te zien op Silverstone."

Meer uit Sport

Coureur Antonelli vindt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Mercedes-coureur Kimi Antonelli voelt dat hij nog steeds het 'momentum' heeft. De 19-jarige Italiaan boekte zijn zesde seizoenszege in de Grote Prijs van België en vergrootte zijn voorsprong in het wereldkampioenschap van de Formule 1.

1 uur geleden
Evenepoel wint vijftiende etappe voor geletruidrager Pogačar

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - Remco Evenepoel heeft de vijftiende etappe in de Tour de France gewonnen. De Belg van Red Bull-Bora-hansgrohe ging in de rit van Champagnole over 183,9 kilometer naar Plateau de Solaison als eerste over de streep voor geletruidrager Tadej Pogačar.

2 uur geleden
Vingegaard valt in vijftiende etappe en verlaat Tour de France

PLATEAU DE SOLAISON (ANP) - De Deense kopman Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike is uitgevallen in de Tour de France. Hij kwam 20 kilometer voor de finish in Plateau de Solaison ten val. Vingegaard stond op de tweede plaats in het algemeen klassement op 4,5 minuut achterstand op geletruidrager Tadej Pogačar.

3 uur geleden
Verstappen noemt podiumplaats in GP van België best goed

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen was tevreden na zijn derde plaats in de Grote Prijs van België. De viervoudig wereldkampioen moest alleen de Italiaan Kimi Antonelli (Mercedes) en de Monegask Charles Leclerc (Ferrari) voor zich dulden. "Om op het podium te staan is best goed, de derde plaats is goed", zei Verstappen in het flashinterview.

3 uur geleden
Verstappen derde in Grote Prijs van België, zesde zege Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van België in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest de zege op het circuit van Spa-Francorchamps laten aan de Italiaanse Mercedes-coureur Kimi Antonelli. Charles Leclerc uit Monaco eindigde in de Ferrari als tweede. Voor Antonelli is het de zesde zege van het seizoen.

3 uur geleden
Britse F1-coureur Russell valt uit in eerste ronde van GP België 

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - George Russell is meteen uitgevallen in de Grote Prijs van België in de Formule 1. De Britse Mercedes-coureur viel uit in de eerste ronde van de race op het circuit van Spa-Francorchamps nadat hij de auto van zijn landgenoot Lewis Hamilton had geraakt.

5 uur geleden
Tsitsipás verslaat Collignon in finale graveltoernooi Gstaad

GSTAAD (ANP) - Stéfanos Tsitsipás heeft zondag het tennistoernooi van Gstaad gewonnen. De 27-jarige Griek was in de finale in drie sets te sterk voor de Belg Raphaël Collignon: 6-4 6-7 (3) 6-3. Tsitsipás stond voor het eerst sinds zestien maanden weer in een ATP-finale.

5 uur geleden