Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste spits nieuwe dienstregeling verloopt op Utrecht CS goed

Eerste spits nieuwe dienstregeling verloopt op Utrecht CS goed

UTRECHT (ANP) - Op station Utrecht Centraal verloopt het treinverkeer op de eerste werkdag van de nieuwe dienstregeling grotendeels probleemloos. Er zijn nauwelijks vertragingen en reizigers weten de weg naar hun trein goed te vinden, ziet een ANP-verslaggever. Het is op het station niet drukker dan gebruikelijk op maandagochtend.

Geregeld wordt op het station in het Nederlands en Engels omgeroepen dat de nieuwe dienstregeling van start is gegaan. "Plan uw reis in de app", klinkt het. Ook op de vertrekborden worden reizigers geattendeerd op het gewijzigde spoorboekje. Utrecht Centraal is het drukste station van Nederland, met vorig jaar gemiddeld 226.000 reizigers per werkdag.

De nieuwe dienstregeling in het openbaar vervoer ging zondag in. De NS is naar eigen zeggen veel meer treinen gaan rijden, "meer dan in het topjaar 2019". Op veel trajecten zijn er wijzigingen, bij zowel NS als bij andere vervoerders.

Zo rijdt er tussen Rotterdam en Den Haag voortaan van maandag tot en met donderdag elke tien minuten een sprinter. Volgens een NS-woordvoerder rijdt die trein "als een zonnetje". Ook elders in het land verloopt de nieuwe dienstregeling volgens de woordvoerder goed.

Meer uit Binnenland

Kustwacht stelt aantal gewonden op vrachtschip bij van 5 naar 3

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Het aantal gewonden op het vrachtschip UHL Freedom is bijgesteld van vijf naar drie, meldt de kustwacht zondag. Twee van de drie gewonden zijn naar het ziekenhuis vervoerd. Het is niet bekend hoe het met de derde gewonde gaat.

21 minuten geleden
Vrouw zwaargewond door mishandeling tijdens feest in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam is dit weekend een vrouw zwaargewond geraakt door een zware mishandeling tijdens een feest. Het incident gebeurde zaterdagochtend vroeg, meldt de politie zondag.

1 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Schiermonnikoog, vijf gewonden

SCHIERMONNIKOOG (ANP) - Een vrachtschip dat onder Portugese vlag vaart, is stuurloos geraakt op de Noordzee ten noorden van Schiermonnikoog. De eerste prioriteit van de hulpdiensten is het helpen van de vijf gewonden aan boord, zegt een woordvoerder van de kustwacht. Hoe de bemanningsleden gewond zijn geraakt, is nog niet bekend.

2 uur geleden
Weeronline: Boelo is officieel eerste herfststorm van 2026

HOUTEN (ANP) - Storm Boelo, die momenteel over Nederland raast, is officieel de eerste herfststorm van dit jaar. Op Vlieland kwam het tussen 11.00 en 12.00 uur tot een gemiddelde windkracht 9. Ook in IJmuiden waait het flink en werden windstoten van 115 kilometer per uur gemeten, meldt Weeronline.

4 uur geleden
Walibi sluit scarezones eerder na vechtpartijen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - Walibi heeft zaterdagavond tijdens Halloween Fright Nights de scarezones eerder gesloten na vechtpartijen tussen bezoekers. De politie zette de mobiele eenheid in om de orde te herstellen en mensen uit het park te escorteren. Volgens een woordvoerder van het pretpark veroorzaakte een groep bezoekers bewust onrust.

6 uur geleden
Harde wind zorgt op verschillende plekken voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken heeft de harde wind in de nacht van zaterdag op zondag gezorgd voor overlast en schade. Het KNMI waarschuwt in de kustgebieden voor zware windstoten en heeft voor een deel van het land code geel afgegeven. De wind wordt veroorzaakt door het lagedrukgebied Boelo.

8 uur geleden
Vuur autosloperij Zoetermeer onder controle

ZOETERMEER (ANP) - De grote brand in een autosloperij aan de Bleiswijkseweg in Zoetermeer is onder controle, laat een woordvoerder van de brandweer weten. "Het vuur is nog niet uit, maar het breidt zich niet verder uit." De brand werd zondagochtend rond 06.50 uur gemeld. Vanwege de rook werd een NL-Alert verstuurd.

8 uur geleden