Eerste snelweg met elektronische tol in Nederland gaat open
VLAARDINGEN (ANP) - De nieuwe snelweg A24 tussen Vlaardingen en Rozenburg, de Blankenburgverbinding, gaat zaterdagmiddag open. Het is de eerste snelweg in Nederland waar elektronisch tol wordt geheven.
Hoe laat de weg precies opengaat, is nog niet bekend. Eerst is er een openingsprogramma met minister Barry Madlener (Infrastructuur), daarna controleren wegwerkers de snelweg en systemen nog één keer en halen ze alle afzettingen weg.
De aanleg van de Blankenburgverbinding begon in 2018. Het project bestaat uit twee tunnels, de snelweg A24 en aansluitingen op de bestaande A15 en A20. Een ritje over de weg kost voor auto's en bestelwagens 1,51 euro, voor vrachtverkeer en andere zware voertuigen kost een passage 9,13 euro. Dat verloopt digitaal, via drie private aanbieders of de website van e-Tol.
Wie de tol niet betaalt, krijgt eerst een betalingsherinnering. Die kost het eerste jaar nog niets, daarna moeten weggebruikers 8 euro extra betalen.
Voor tol is gekozen omdat de overheid niet genoeg geld beschikbaar had voor de aanleg van de verbinding. Het hele project kost 2,2 miljard euro, en de tolheffing moet 392 miljoen euro opleveren. Zodra dat bedrag met de tolheffing is bereikt, wordt de verbinding tolvrij.
Er zijn in Nederland nu geen snelwegen waarbij de weggebruiker zelf voor de tol moet betalen. Wel wordt tol geheven in de Kiltunnel bij Dordrecht, de Westerscheldetunnel in Zeeland en op een brug in Nieuwerbrug, weet de ANWB. De Wijkertunnel in de A9 onder het Noordzeekanaal is ook een toltunnel, maar daar merkt de weggebruiker niets van. De overheid betaalt voor die tunnel per voertuig een bedrag aan investeerders die de tunnel bekostigden.
Meer uit Binnenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
6 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
9 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
16 uur geleden