Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Eerste ski-afdaling op beroemde Matterhorn afgelast

Eerste ski-afdaling op beroemde Matterhorn afgelast

ZERMATT (ANP) - De beroemde Alpenberg Matterhorn is nog niet klaar voor een skiwedstrijd. De organisatie heeft tijdens de laatste sneeuwcontrole besloten de geplande afdaling voor de wereldbeker bij de mannen te schrappen. Er ligt te weinig sneeuw op het onderste deel van de piste.

De internationale skifederatie FIS is al geruime tijd bezig met het project op de Matterhorn. Het moet de eerste wedstrijd worden die twee landen doorkruist. De 3,7 kilometer lange piste begint in het Zwitserse Zermatt en eindigt in het Italiaanse Cervinia.

"We hebben de afgelopen weken en maanden zoveel gedaan. Logistiek en organisatorisch zijn we er klaar voor. We hebben alles gegeven om ook het onderste deel van de piste wedstrijdklaar te maken, maar uiteindelijk moeten we erkennen dat de natuur altijd sterker is dan de mens", aldus voorzitter Franz Julen van de organisatie.

Mogelijk volgt de première op de Matterhorn in het weekeinde van 5 en 6 november, als er een afdaling voor de vrouwen is gepland.

Het weer zit de skiërs dwars bij de opening van het wereldbekerseizoen. Eerder zaterdag werd de reuzenslalom voor vrouwen in het Oostenrijkse Sölden afgelast vanwege zware regenval. Skiën is daardoor onmogelijk, meldde de organisatie. Wintersportplaats Sölden in Tirol is al meer dan twintig jaar de opener van het skiseizoen eind oktober.

Meer uit Sport

Wielrenner Laurance wint derde etappe Ronde van Baskenland

BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.

1 uur geleden
Tennissters met 2-1 onderuit tegen Hongarije in BJK Cup

OEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).

2 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar zege in Scheldeprijs

SCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.

4 uur geleden
Tennisser Medvedev onderuit in Monaco zonder een game te winnen

MONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.

6 uur geleden
China onderzoekt cyberpesten olympisch schoonspringkampioene Quan

HONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.

7 uur geleden
Bonus voor 116 Russische sporters die Winterspelen misten

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.

9 uur geleden
Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

1 dag geleden